Как да нормализирам количеството кърма?

  • 413
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
От около 2-3 седмици кърмата или прелива от гърдите ми, нощем стават твърди като камъни, или не достига на бебето. Тези периоди се редуват  през около 3 дни и вече се чудя какво да правя.  Когато е много цедя от начало за да не се дави детето. Никога не съм цедила до край. Храня на поискване, а когато  кърмата е малко я събуждам да яде и през нощта за да стимулирам образуването на мляко. Какво трябва да направя, как да  кърмя за да се нормализират нещата. Притеснявам се заради тези периоди, накрая да не  ми спре кърмата съвсем

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Де не би скоро да сте преживели скок в растежа и затова сега да имаш повече мляко? При мен така се получи. Миналата седмица гърдите ми бяха тотално меки. Бебка сучеше на всеки час и така няколко дена. И изведнъж спря. Започна да прави паузи по 4-5 часа и сега гърдите ми се препълват. Но не мисля, че яде по-малко, защото си пълни памперсите. По-скоро гърдите ми се "ентусиазираха" прекалено от непрестанното сукане и сега бълват на поразия. Но мисля, че ще отмине.
Не знам ти как определяш, че кърмата ти е малко, та будиш бебето да суче. Това, че гърдите ти са меки не значи, че кърмата е малко. Може би точно защото го будиш да яде и си докарваш хиперлактация.
Не вярвам да ти спре кърмата току-така. Ти сама виждаш, че ако се стигне до там има начин да си увеличиш млякото с по-често слагане на гърдата.

# 2
  • Мнения: 2 755
За това, че ми е малко млякото съдя по това, че не стига за едно нахранване. Прехвърлям я някалко пъти от гърда на гърда, тя смучи яростно и писва, като  не тече. Пък и то си личи, че не слиза мляко. Не се сещам, да е променен драстично режима на хранене. Не зная от какво може да е, с какво го предизвиквам и за това реших да попитам тук.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 02:50 от acer

Общи условия

Активация на акаунт