molq pomognete

  • 852
  • 5
  •   1
Отговори
zdraveite!az sam nov chlen na tozi sait no dosta chetoh i reshih da vi pisha.pravq invitro i transfera mi beshe na 18.02 no sam ujasno pritesnena s leka forma na sfrahstimolaciq sam i poluchavam nqkakvi spazmi nisko dolu.neznam kakvo da si mislq.molq pomognete

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Темата ти е за проблемното,тук момичета не са правили инвитро и не могат да са ти полезни.Предполагам,че модератор ще я премести и ще получиш адекватна информация!Успех HugМоля те-пиши на кирилица!

# 2
blagodarq tı nadqvam se che nıakoı shte me uspokoı zashtoto veche sı mıslq kakvo lı ne a sajalqvam she sam pusnala temata tuk prosto nqmam predstava kade!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 302
Миличка, спокойно, дори и без хиперстимулация тези болки са нормални след пункция и трансфер. Няма как, след стимулацията се образуват повече фоликули, яйчниците се уголемяват, а и самата пункция е една външна намеса, която не случайно се прави с упойка. Хубаво е сега да поемаш повече течности, без газирано, както и предимно белтъчна не-солена храна. Ако имаш гадене, повръщане и постоянни силни болки, веднага звъни на доктора си. Пожелавам ти успех!  Peace
И, моля, пиши на кирилица.

# 4
  • Мнения: 1 715
Здравей!Аз бях с такива спазми,полу4авах кризи,които траеха около 4,5 минути,на периоди.Много болеше,страхотни болки,които продължиха около 2 седмици.
Но ве4е съм добре,с положителен тест,надявам се за напред вси4ко да е ок! И на теб го пожелавам.
Тези болки са от яй4ниците(поне при мен),от стимулацията,имах много фоликули и яй4ниците бяха доста уголемени.
Надявам се скоро да се по4увстваш добре,и се похвалиш с положителен тест Peace Praynig Hug

# 5
  • Мнения: 851
Хиперстимулацията е състояние, което се диагностицира при реакцията на организма по време на стимулацията - по решение на лекарите може да се прекъсне курса или да се продължи с по-малки дози.
Хиперстимулацията не е причината да чувстваш тези болки , а както са ти казали всички тук това е реакция от всяка една стимулация : болки в яйчниците, придърпвания, подуване (по не при мене всеки път се получава).
Ако твоите лекари са констатирали свръхстимулация предполагам, че са те предупредили за диета, повечеко лежане и болкоуспокояващи.Трябва да се консумира изцяло протеинова храна - пиле, яйца (предимно белтъка), бульона на свареното пиле, колкото и да е неприятен за пиене действа страхотно, и др.
Някои лекари педписват и допълнителни медикаменти, с цел да се предотврати събирането на вода в тялото.
В зависимост от броя фоликули, които си имала можеш да чувстваш по силни или по-слаба болка, дискомфорт. Аз ги чувствах дори при 4 яйцеклетки, които ми извадиха. Препоръчаха ми пълен покой заради уголемените ми яйчници, макар че нямах толкова много фоликулчета.
Важно е да се успокоиш, да се опиташ максимално да пренасочиш вниманието си към нещо друго и да си изчакаш датата на теста!
Успех

Общи условия

Активация на акаунт