Меню на 7 м. кърмаче, което ще го гледа баба му

  • 474
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Момичета,

Ще ходим на море с мъжа ми за 5-6 дни, детето ще го гледа баба му, а го кърмя. Иначе си яде всичко вече - плодови , зеленчукови, месни пюрета, попарки, каши, грисчета, малко сиренце, жълтък, сокчета. Искам и след морето да запазя поне сутрешното и вечерното кърмене, но това е тема на друг Форум:). Не мога да се оправя обаче с менюто и количеството адаптирано мляко, което да съставя докато ни няма, кое мляко също така да избера, количеството пюрета сутрин обед и следобед също ме интересуват , защото сега като не му де дояжда цялото пюре си визма цицата и не съм се притеснявала. Моля помогнете ми да да съставя менюто му за тези дни. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 489
Ами на първо време трябва да избереш адаптирано мляко. Аз ти препоръчвам Аптамил, а и повечето мами ползват него и няма никакви оплаквания.


Обаче имам няколко въпроса - детето ти пие ли от биберон? Досега давала ли си му адаптирано мляко? На гърдата ли заспива?

И освен това - адаптирано мляко не можеш да даваш, когато на детето му се прииска, трябва да се спазва горе-долу някакъв режим, не както при кърменето.

Съветвам те да поне няколко дена да му даваш адаптирано мляко, за да видиш реакциите на организма, а и на самото дете и тогава да заминете.

А пък е и напълно възможно да се отбие детето.

# 2
  • Мнения: 1 800
Ще ти напиша нашият режим и меню, и ние сме на 7 месеца:
8.00 - Мляко - 180 мл вода + 6 м.л. НАН2 = 200мл
10.00 - Плодов сок - 70 мл
От 10 до 12 спи
12.00 - 30 мл супа + 200г месно или зеленчуково пюре
14.00 - Плодов сок - 70 мл
От 14 до 16 спи
16.00 - кисел, каша, кисело мляко с бисквити или с плод, овесени ядки и т.н.-200 г
20.00 - Мляко - 180мл вода + 6 м.л. НАН2 + 2 м.л. каша=200мл
От 20.00 до 8.00 спи

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Нямаш ли възможност да изцедиш и замразиш кърма?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 210
Пиша ти нашия режим за юли, но ние сме на НАН2.
7.00 - 180мл. мляко /6 мерителни лъжички/
10.00 - попара и 50мл. плод. пюре
13.00 - 190гр. зеленчуково с 1/2 жълтък/месно пюре
17.00 - 180гр. каша и 50мл. плодово
21.00 - 180мл. мляко
Можеш да си направиш свой на един лист и да го боднеш някъде в кухнята за да може бабата да го гледа и да го спазва Naughty Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт