Липса на апетит или на сукателен рефлекс?

  • 3 052
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 103
 Здравейте мами на малки борбени съкровища. Накратко моята история е следната : родих преждевременно в 31 г.с. близначета-момченца. Престояха в болница 33 дни като слава богу и двамата бяха съвсем за кратко на кислородна терепия съответно 2 и 4 дни, през останалото време просто чакахме да наддадат достатъчно за да ги изпишат. И така в сряда си ги прибрахме с тегло 2160 гр. и 2250 гр. Оттогава водим голяма борба с яденето. Изобщо не можем да достигнем  препоръчаната доза от 8х60 мл. Но това което ме притеснява е, че единият близнак няма никакво желание за ядене и едва успява да поеме по 30 мл. на хранене и то едва ли не насила. Имам чувството, че сукателният му рефлекс не е добре развит или пък страда от нещо и затова няма никакъв апетит, макар че когато ходех да ги храня в болницата се справяше не по зле от брат си до миналия петък, откогато започна  да плюе голяма част от исзуканото с биберона. Другият близнак определено има желание за ядене и макар че бързо се изморява разликата с брат му е осезаема. Може би се притеснявам толкова защото имам база за сравнение, но мисля че не е нормално едно бебе да няма никакъв апетит и желание за сукане. Моля ако сте имали подобен проблем да споделите как сте се преборили.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 414
Предписаната доза е максимална,моите също така не искаха да ядът в къщи почнахме с 40 гр със зор.Единия не можеше да яде ходихме на хранителен консултант имаше напредък но се оказа че има стафилококи в нослето от болницата за това трудно преглъщаше,искай секрет да им пусне педито и ако всичко е наред отиди да ти покажат как да го стимулираш за сукателен рефлекс.
На лични ще ти дам координати ако искаш

# 2
  • София
  • Мнения: 1 103
  Ива&Сие, благодаря ти за отговора. След малко ще ходим до Майчин дом, където лежаха да го видят. Сега като му прегледах пак епикризата излиза, че е имал клебсиела в гърлото и дупето и стафилококи в нослето, а при брат му няма такива неща. При това положение не ми става ясно как и дали са го лекували и защо са го изписали.
 Това, което най много ме притеснява е, че няма никакво желание за ядене и прогресивно яде по все по-малко.

# 3
  • Мнения: 58
miramar синът ми на тези кг-и трябваше да хапва по 40 мл. на 3 4аса. Също никак не му се хапваше и затова и седяхме в болницата и го храниха със сонда. Накрая помолих да му я махнат и по4на борбата да прояде, за да се приберем. Цедях кърмата, за да го контролирам колко яде. От бутилката хапваше най-много 20 мл. , а другите му ги давах със спринцовка. Отнемаше ми около 4ас да го нахраня с 40 мл. , защото той заспиваше. Според мен просто синът ти няма сили да хапва. Пробвай и ти със спринцовката, докато стане по-силен. На нас ни отне около месец и половина да прояде и после едвам му смогвах. Успех!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 414
Да и сондите "помагат".На такива мъничета им коства големи усили храненето.Този който ми беше с коките,сучеше 30 мин и на кантара отчиташе 2 гр че е качил.Изморително му беше.Аз в болницата като ги хранех изпиваха със зор 40 гр а на епикризата 70-80гр пишеше.По малко и на често,аз това установих и задължително за недоносени да е АМ.

# 5
  • Мнения: 360
Сукателният рефлекс е свързан по-скоро със сукането от гърда, което е по-специфично от яденето с биберон. Не мисля, че проблемът е в това. По-скоро наистина са изморява и заспива. Разбира се, възможно е да има още нещо, но най-хубаво питай лекарите. Моят син също в началото не изяждаше всичко, но малко по малко се получиха нещата.
А между другото въпросният сукателен рефлекс се засилва към термина.
Успех, всичко ще се оправи!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт