Кога сменихте количката?

  • 2 644
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Мили мами,
кажете моля ви кога минахте на летния тип седящи колички, тия дето са за по-големи деца?
Моята количка е Маг Енгланд, масивна, доста закрита, вътре бебето завира. Майка ми предлага да купи чисто лятна количка от по-малките. Чудя се дали не е още малка бебка за това. newsm78 Харесахме една на Чиполино - Каролине, долното й положение е полулегнало, но пък е много по-ниско, отколкото полулегналото на сегашната ни и затова доста се изкушавам. Не знам обаче каква става като се сгъне. Тези, дето се сгъват на чадър са май само със седящо положение, а ние още не седим.
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 46 430
Колкото и да е голямо детето те съветвам да си вземеш количка с напълно легнало положение, по-удобно е за бебето.
Аз имам лятна, но комбинираната ми е много по-лесна за управление и по-маневрена, затова ползваме лятната само за пътуване, че иначе голямата запълва багажника и няма място за нищо  Confused

# 2
  • Мнения: 1 520
Бих ти препоръчала същото. Търси такава с напълно легнало положение. Има, не е като да няма избор. Особено след като още не седи бебчето. Иначе знаеш ли какви беди може да си навлечеш. От опит го казвам, защото ние така с мъжа ми сгрешихме и купихме преди една която не падаше до долу, детето се кривеше много лошо, а беше на вашата възраст. Въобще - много лош избор. Аз и досега имам съмнения, че нещо го поизкривихме с тая количка тогава. После взехме друга, в която се чувстваше чудесно. Сега вече е голям и с чиста съвест преди няколко седмици му купих и такава която не се сваля. На тази си възраст сега - 1г. 10 м. се чувства добре и в нея, но той и не я ползва толкова да седи, колкото да се изправя, бута и други от тоя сой.

# 3
И според мен е хубаво да си вземеш с легнало положение, но имай предвид, че ще я ползвате 2-3 месеца и може би зимата пак със зимната ще бъдете. По стабилна си е:)

# 4
  • Мнения: 1 089
Ние взехме лятна количка, когато виктория беше на 9 месеца. Има такива които са с повече нива, включително и легнало. Нашата е на Чиполино - Екзотик.  Много съм доволна, доста леки и удобни са. Правя сравнение, тъй като старата ни беше от  комбинираните на  Маг Енгланд. Аз лично не съжалявам за избора си, но всеки трябва сам да прецени. А и вие не сте съвсем малки и скоро ще седите.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 372
Аз имам една Кенгуру триколка и понеже ми беше отвратително тежка си взех на Чиполино точно Каролин. На втория месец ми се счупи точно през средата и увисна цялата, освен това толкова ми беше трудно да я управлявам, че след като си пробвах комбинираната, я захвърлих съвсем. Че съветът ми е ако не е наистина належащо да се смени с лятна си ползвайте старата, а за другото лято вече ще знаеш точно какво ще ти трябва и изборът ще е по-лесен.

# 6
  • Мнения: 2 755
Колкото и да е голямо детето те съветвам да си вземеш количка с напълно легнало положение, по-удобно е за бебето...
Точно така. Ние ползвахме комбинирана количка Маг Ингланд, докато детето стана на 1 година. Сега сме с лятна количка Чиполино, модел Вентура. Тя има и легнало положение. Удобна е и съм доволна. Мисля обаче, че за 5 месечно бебе, лятната количка не е необходима. В комбинираната ще му е по-добре.

# 7
  • Мнения: 5 255
Не съм сменяла количката - не смятам и да го правя.
Количката, която имаме е лека и много удобна.
Има легнало положение.

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Махнахме зимния кош на Маг Енгланд когато Габи беше на около 5,5 месеца. Там се анучи да стаби стабилно. Преди седмица купихме лятна количка, която се сгъва като чадър и ляга почти до долу. Преди това бяхме взели назаем за морето една чужда Чиполино, която не ляга до долу и Габи много се измъчи.

# 9
Нашата я сменихме, когато Алек стана  на 9-10 мес, и когато седеше стабилно.  Точно започваше лятото. Количката е HAUK-Sportsline и ми е много удобна. Само дето и е малък коша. Има 4-5 позиции до легнало положение и е много маневрена. Сгъва се на чадър. Не е от най-леките, но в сравнение с комбинираната ми е перце. Пък и е мого здрава. Ама и в нея става вир-вода. Ми то в тез жеги....

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм от джаста-праста майките, и си взех спортна  Mr. Green количка-Чиполино Дива (85 лв)-лятна с напълно легнало положение, от началото си е в нея и не завира, а аз я влача по-лесно по етажите. Е, малко го излагам детето с тая барака, ама да свиква на 2 и 200.
Решила съм да я троша това лято, а за догодина-живот и здраве.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 605
Не съм фен на комбинираните колички - тежки са. Рано-рано си местя децата в лятна количка. Сина ми на 6-месеца го метнах в едно Чиполино (тип-чадър), нямаше легнало положение, но пак добра работа ми свърши - с нея го отгледах (няма лято, няма зима  Simple Smile). Щерката на 4 месеца получи Mag England - Flamingo. Тя е с легнало положение и с големи гуми - много лесно се кара. Недостатък - сгъва се като сандвич и в къщи нямам място за нея, държа я пред вратата.

# 12
  • Мнения: 46 430
Не съм фен на комбинираните колички - тежки са. .........

Добре де, ама не ти ли е трудно, аз едва се справям  Embarassed всяко камъче ми е проблем, трябва да гледам от къде минаваме и трябва да я вдигам на ръце, за да мина стълби, да не говоря, че после ме болят ръцете, ако съм я бутала повече  newsm78 А с комбинираната, нищо, че е по-тежка, първо, че все едно сама върви, упралявам я с една ръка и второ не я вдигам по стълбите, а само я дърпам и тя сама се качва  Rolling Eyes

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 605
Сигурно зависи от модела. Комбинираната ми е Чиполино GeoBy, много трудно се кара - криви наляво, а заради двойните колела трябва да я вдигам на подлеза до нас, защото не пасват на приспособлението за колички. А фламингото е направо всъдеход (аз навсякъде така я хваля) - най-удобна ми е от всички колички, които съм имала.

# 14
  • Мнения: 46 430
Сигурно зависи от модела. Комбинираната ми е Чиполино GeoBy, много трудно се кара - криви наляво, а заради двойните колела трябва да я вдигам на подлеза до нас, защото не пасват на приспособлението за колички. А фламингото е направо всъдеход (аз навсякъде така я хваля) - най-удобна ми е от всички колички, които съм имала.

Може би си права, явно наистина си зависи от модела Thinking Комбинираната ми е Пепино, а лятната ТСМ ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт