Кога започна да повтаря срички или думи?

  • 3 138
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Кога детето започна да повтаря срички след вас (показвате и то повтаря?)
А кога започна с мамама, татата, бабаба и т.н.?
Кога започна да разбира думите?

Моето на тази възраст все още нищо не приказва, само бръмчи с уста, нямам чувството, че ме разбира, а и повтарям имена на предмети, които срещаме всекидневно, доста често... Не казва чао, не прави боц - само вилнее, подскача, изправя се - всичко, което е физическо упражнение, го прави с удоволствие...
Започвам да се притеснявам.

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не се притеснявай изобщо и моята дъщеря е на същото дередже. Повтаря ба,да та до припадък, напълно неосъзнато, но сричката "ма" изобщо не фигурира в речника и. Сигурно ще ми каже "мама" на 2 годинки. Голямата ми дъщеря и тя проговори много късно, въпреки че съм и говорила по цял ден, но от 3 годишна възраст до днес не можеш да и затвориш устата-и на сън говори.Всяко нещо с времето си и дете с дете еднакво няма.Остава само да стиснем зъби и да чакаме заветния момент, когато и да е това.

# 2
  • Мнения: 2 374
Със сричките "ма-ма","та-та" и такива неосъзнати към 8-9 месец,а иначе започна след годнката да повтаря след мен почти всичко,което кажа,стига да е лесно за изговаряне де.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Имаш да почакаш доста.
За срички елементарни като как оравят кучето, котето, патето - около 1 годинка.
Малко преди 2 годинки знаеше няколко думи - мама, татко, баба, дядо, кака, вода (като буда)....
Малко са децата които говорят свързвайки повече от 2-3 думи заедно в него период.
После изведнъж се "отварят" и започват да проговарят.
Песните много помогнаха при нас. Аз постоянно пея, и малкият се опитва да повтаря. Разбира се думите са подобие на това което аз пея, но важно е да се опитва.
Сега на 2г. и 8м. всеки му разбира, дори когато думата не е съвсем ясно казана. Повтаря всичко с удоволстви и има голям набор от думи. Свързва няколко в просто изречение. Продължава сам да си пее, знае да брои до 10 на английски, знае и английската азбука (двуезично семейство сме)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Хич не се притеснявай, моята лекарка ме успокояваше - те гениичетата проговарят късно, просто искат да са сигурни в това което казват. На приятелката ми детето и то при нея - проговори рано. Лекарката на нея и казваше - ех че генийче си имаш - рано проговори.  Joy Joy Joy Всяко дете си е индивидуално и всяко е уникално, така че хич не се тревожи.
Сестра ми пък ми казва - наслаждавай се на този момент, че после понякога ще ти се иска да млъкне.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Малкият беше на 7 месеца когато започна да казва сричките: ма, та, ба, да. Сигурна съм, че не го прави съзнателно и само когато той си реши. Като го подканя да каже някоя сричка, ме гледа умно и мълчи. Crossing Arms Laughing

# 6
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на пет месеца и половина, когато започна да повтаря до безспир та-та. Постепенно включи и други срички в репертоара си.

# 7
  • Мнения: 2 110
Изобщо не се притеснявай ,много деца са различни. При мен ,при брат и сестра  нямат нищо общо с говоренето. Синът ми говореше на ма-ма ,ба-ба до много късно. Дъщерята съвсем обратно.

# 8
  • Мнения: 498
Със сричките "ма-ма","та-та" и такива неосъзнати към 8-9 месец,а иначе започна след годнката да повтаря след мен почти всичко,което кажа,стига да е лесно за изговаряне де.
С Кирил беше така,но той тръгна и на 1,1 месец на ясла.Ана обаче още не повтаря,казва само ма-ма,тат-та,баба,дядя

# 9
  • Мнения: 9 973
на 8-9м. несъзнателно ма,ба,та...
на 1г.1м. мама,баба,деди,тати,...съзнателно
1г.5м. повтаря всяка моя дума Joy-пари,топло,печка,студ....

# 10
  • Мнения: 4 335
На 7 месеца,започна да казва срички ма-ма,ам-ам,ба-ба(в началото несьзнателно според мен)
Сега вече сьвсем сьзнателно ми вика ма-ма,а като иска нещо за ядене го сочи и ам-ам Wink
Говори си ммного не свьрзани срички,само той си разбира Wink

# 11
  • Мнения: 822
Бебка е почти на 8 месеца, но преди 2 седмици започна с ма-ма, ба-ба,па-па и си ги повтаря постянно, но е несъзнателно.Според мен не се притеснявай всяко дете е различно.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Все още не иска да повтаря и говори Tired Казва сама та-та/е/и, мам-мам(ам-ам), не.
Иначе за разбирането разбира абсолютно всичко и може да прави много неща, ама туй пусто говорене много трудно бе Crossing Arms

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Божееее, мойто дете ли е най-изостанало от всички тук ooooh! Tired
А се случва като папагал да повтарям думи Crazy

# 14
  • Мнения: 2 149
около 10 месец   мама
1.5 г.  вкара нови думи
1.9 г започна да повтаря.но още не чисто.На този етап,сочи и очаква от мен да й казвам Wink

Общи условия

Активация на акаунт