Правила за игра "Мемори"

  • 2 247
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Имам спешно питане за правилата на играта "Мемори" . Подариха ни страхотна игра на "Educa" с Дисни герои, но правилата са й на испански и португалски, и не мога нищо да разбера. Нищо на английски в интернет не намерих, а детето няма търпение и не ме оставя да набера текста на испански в някой онлайн преводач. Моля, включете се и помогнете:) Най - неясно ми идват някакви пулове, в 4 цвята, предполагам за брой играчи иде реч, но......Основната част е табло със 70 картинки, и разбира се 70 картончета, със повтарящи се изображения, но съм дотук Whistling

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 19:00 от Небесна

# 1
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Нашите са си само карти и ние ги подреждаме и всеки има право да обръща по две,който нацели две еднакви ги прибира и има право да отвори още веднъж...частта с пуловете и аз се чудя за какво са...Предлагам ти да ги обърнеш обратно и да откриват Дени и баща й еднаквите,а ти пез това верме набери текста...

# 2
  • Мнения: 1 881
Светле, мерси много, но няма как да е така, ние имаме основен картон, и отделно картончета. Иначе предложението с таткото е добро, но той се подготвя за разходка с шейничка:)

# 3
  • Мнения: 7 821
Здравей, пуловете не знам за какво са, но иначе играта се играе така:
Разбърквате картончетата и ги разпръсквате на масата или пода обърнати с гърба нагоре. После първия обръща 2 карти, показва ги на всички играчи и ако изображенията съвпадат ги прибира и повтаря хода. Ако не съвпадат ги връща на предишните места и на ход е следващия играч. Така колкото повече напредва играта толкова повече карти се знае къде са. Накрая побеждава този който е извадил повече двойки.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 140
И нашата се играе атка,но Небесна казва,че имат и голям картон(на който само предполагам,че са нарисувани картите -да не би пък върху него да се редят,ако са разбъркано нарисувани?)а пууууууловете още го умувам...ама освен всеки да си избере цвят и да ги сложите в някаква кутийка ,да не се виждат и да се изважда по един пул и на който е цвета,той да обръща карти...

# 5
  • Мнения: 1 677
Здравей, пуловете не знам за какво са, но иначе играта се играе така:
Разбърквате картончетата и ги разпръсквате на масата или пода обърнати с гърба нагоре. После първия обръща 2 карти, показва ги на всички играчи и ако изображенията съвпадат ги прибира и повтаря хода. Ако не съвпадат ги връща на предишните места и на ход е следващия играч. Така колкото повече напредва играта толкова повече карти се знае къде са. Накрая побеждава този който е извадил повече двойки.

Ние играем по горните правила.
Картите в нашето мемори са 48, ние ги редим 6 х 8. Нямаме никакъв картон и пулове.

# 6
  • Мнения: 1 881
Да, на основния картон са същите картинки, като на малките 70 картончета, идеята със сигурност е да се поставят върху основния картон, но въпроса е по какви правила и за какво са пуловете ooooh! Е, май ще набирам текста на испански....Simple Smile

Благодаря на всички,които ми помагат Hug

Общи условия

Активация на акаунт