Мами с псориазис

  • 2 467
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 479
Здравейте,

Преди време бях на гинеколог, който забеляза, че имам псориазис /влача го от 8 годишна, сега съм на 25/ и ми каза, че една бременност при мен винаги трябва да е планирана, тъй като подлежа на някакви предварителни изследвания като псориатик .

Има ли мами с псориазис, които да споделят опит?

# 1
  • Мнения: 8
Аз също имам псориазис, но не съм имала проблеми с това през бременността. Моята дъщеря беше планирана и аз бях споменала на генеколожката ми, че имам псориазис, но тя не ме е изпращала на никакви предварителни изследвания и консултации.  Дори през бременността  бях в ремисия, която продължи до една година на детето. Сега планираме евентуално второ дете и се надявам пак да нямам проблеми. Пий фолиева киселина тя е подходяща /задължителна/ при планиране на бременност, а се препоръчва и за псориазис. Желая ти успех

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 15:16 от alex-s

# 2
  • София
  • Мнения: 2 479
Благодаря много...как се приема фолиева киселите за профилактика на псориазис? Мисля, че като малка пиех, но съм забравила в какви количества? Embarassed

# 3
  • Мнения: 8
Ами аз взимам по една таблетка от 400 mcg всеки ден това е препоръчителната доза при планиране на бременност.

# 4
  • Мнения: 332
И аз имам псориазис, от малка, казах на док, че го имам, изобщо не се притесявай, няма да се правят изследвания, е то зависи и в каква степен си засегната от псориазиса, но аз даже в момента мисля, че съм се поизчистила, дали от фолиевата киселина, или от самата бременност,незнам,но е факт.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

И аз имам псориазис ,а даже не съм споменавала  на док че страдам от това.Не ми е създавал проблеми

# 6
  • София
  • Мнения: 2 479
Благодаря ви момичета! Поуспокоих се; колкото до разпространението-намират ми се петна, не е като да не се забелязва Rolling Eyes Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Момичета да Ви питам -докато бях бременна нямах проблеми с псориазиса, но от седмица забелязвам  че започва пак да се появява  newsm78 newsm78Имате ли идея с какво  мога да се мажа, докато кърмя ?

# 8
Искам да се включа в темата за псориазиса, защото знам каква мъка е ! Аз лично не съм имала този проблем (и дай боже да не го имам никога ) , но достатъчно добре съм запозната с него. Майка ми страдаше от тази болест и всичките мъки през който е минала са ми толкова познати, че все едно аз съм имала този проблем. Сменяхме доктори , лечения и т.н. и т.н. и нищо не помагаше. Беше изпаднала в много дълбока депресия . Имахме чувството , че никога няма да се оправи , докато един ден не отидохме при д-р Ивайло Петров - дерматолог в болница Токуда . Той беше поредният доктор , при който ходихме  и в началото гледахме на него с малко с недоверие. Искам да ви кажа , че само след месец имаше поразителен ефект . Неможехме да повярваме че нещата започват да се оправят или по- скоро не искахме да говорим за това , за да не развалим магията..., Три месеца след това майка ми няма и помен от страданията си. Косата и падаше , абе просто нямам думи да опиша и не искам да се сещам. Дано никога да не й се появи отново . Искам да бъда полезна на хората , които имат този проблем , защото знам през какво сме минали .
Хора , просто не сте попаднали на правилният доктор !!!!! Телефона не му го знам , но като в Google , като намерите телефоните на Токуда , ще можете да си запишете час. ДАНО ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА НА НЯКОЙ ,ЩЕ СЕ РАДВАМ  И УСПЕХ !!!

# 9
  • Мнения: 44
Здравейте ,

има една жена, дъщеря на свещеник от Горубляне. Тя дава мехлем и билкова рецепта + диета. Това го казвам за мамитата след раждане. Тя е казвала, че псориазисът е в резултат от храни.

# 10
  • Мнения: 490
 
Цитат
Имате ли идея с какво  мога да се мажа, докато кърмя

    Аз имам екзема,която не се повлиява от лекарства, мазила и т.н, не псориазис,но съм запозната с болестта.  Единственото, което успокоява без да съдържа химия е калта от мъртво море или сол. За съжаление, малко е проблемно да се намерят, тези два продукта без добавки, мириси и т.н. Просто се опитай да си намериш максимално натурални, без добавки. Прави се първо киснене в солената вода ( за около 10 мин) и след това се нанася калта (пак за около 10 мин).  Трудоемко е, но помага.

# 11
  • България
  • Мнения: 757
Аз страдам от ученическите години от себореен дерматит и по-точно от суха кожа.Моят лекар ми е казвал,че го наричат "малката сестра" на псориазиса.Обаче докато бях бременна ми изчезнаха всички симптоми на това кожно заболяване и ми обясни,че е от хормоните.Ами познайте...родих и имаше-нямаше седмица и пак се появиха...за това съчувствам истински на всички които страдат от подобни проблеми.Дано при авторката да няма задълбочаване Hug

Общи условия

Активация на акаунт