Социални помощи

  • 14 776
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте момичета,
моля ви да се включите и да споделите как стои въпросът със социалните помощи при вас? Имам предвид кой ги получава, в какъв размер и за колко време? Могат ли да ти спрат помощите по някаква причина и съответно можеш ли цял живот да караш на социални помощи? Shocked

# 1
  • Мнения: 2 563
САЩ не е социална държава, няма начин здрав и прав човек да живее цял живот на социални помощи (тоест да ти дават пари на ръка), но има разнообразни щатски и федерални програми за подпомагане - безплатни застраховки, храна, курсове, помощ от социални работници, прегледи и т.н., както и невероятно развита филантропия, която предлага кво ли не за бедните, болните, семействата, децата, старите хора и т.н.

Ако си болен или имаш увреждане, можеш да получаваш социални помощи цял живот, но много добре отсяват, не е като в България здрав и прав глух човек цял живот на гърба на държавата живее с инвалидна пенсия.

Аз съм получавала помощи за безработни няколко месеца. Ами скъсаха ми нервите докато си ги получа, хич не беше лесно. И освен това се изчисляваха на основа изработеното от мен в минал период, нещо като 18 месеца.

# 2
  • Мнения: 3 371
не мога да ти отговоря точно, защото не съм била никога на такива помощи /и не ми е ясно какво целиш с темите си изобщо Wink/, само се включвам да кажа, че поне тук, където съм/южен холанд/, местните гледат с много лошо око на искащите такива помощи.
90% са мароканци, турци и от бившия съветски съюз, като по мои наблюдения почти всички са здрави и прави, но мързеливи.
а пък това цял живот да си живееш на гърба на другите....няма да го кометирам. 
може и аз да не ти интерпретирам правилно идеята, де... Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 241
Ох, въпросът ти е много сложен.
Има толкова различни видове помощи, че не знам дали изобщо някой може да ти даде отговор.
Зависи от : семейно положение, доход, деца, инвалидност и дори от местоживеене.

По принцип Франция е социална държава, но "дупката" в социалния бюджет е толкова голяма, че вече се преразглеждат всякакви помощи особено тези за безработни, защото там има много злоупотреби.

# 4
  • Мнения: 1 132
s_avenue , ти какво, искаш да избреш най-хубавата държава с най-високите социални помощи?  Laughing
В Холандия едва ли ще получиш, ако нямаш трудов стаж в страната. И аз не съм получавала, та не съм много запозната .

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Испания - обезщетение за безработица - в зависимост от стажа, макс. 2 години; със соц.помощи не съм запозната, но мисля, че пари на ръка не дават - има помощ под формата на дрехи, обувки и други неща от Черв.кръст, поемане на такси за дет.градина и разни такива.

Швейцария - изключително трудно да получиш соц.помощи. Тук трудно си получаваш и обезщетението за безработица - трябва да се разписваш и непрекъснато да доказваш, че активно търсиш работа.

За живот на гърба на държавата и данъкоплатците, май в Канада по- става  Laughing, но може да е и мит и легенда.

Все пак си мисля, че за да поискаш помощи, трябва да докажеш по някакъв начин принадлежност към дадена страна, не може всеки да отиде някъде си и да иска социални помощи.

# 6
  • Мнения: 3 804
Тук за социални помощи не съм 4увала ,но държавата дотира цените на хранителните стоки,а и на всяко семейство се полагат определени кг захар,ориз и други на намалени цени-но само за граждани на държавата или такива имащи брак с местен.Но и здравеопазването и образованието са безплатни.

# 7
  • Мнения: 7 914
аз съм получавала соц. помощи... понеже работих година(по 2-3 дена в седмицата) и ме съкратиха точно акто забременях( добре дошло за мен)

ходих с огромния си корем  и ме караха да кандидатствам за работа( при което от всяко бюро по труда ме гледаха  ето така Crazy ooooh! Tired), после объркаха нещо си.. и след година получих соц помощи накуп... и мога да кажа, че нямаше по щастлив човек от мен  Whistling


отговорих ли на въпроса? Whistling Joy

# 8
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Испания - обезщетение за безработица - в зависимост от стажа, макс. 2 години; със соц.помощи не съм запозната, но мисля, че пари на ръка не дават - има помощ под формата на дрехи, обувки и други неща от Черв.кръст, поемане на такси за дет.градина и разни такива.


На ръка не, по банков път да  Wink
когато ми свър6и платеното  май4инство(16 седмици) бях без работа, за6тото сро4ния ми договор изте4е, когато бях в 4етвъртия месец, един месец след като ми свър6и май4инството , ми отпуснаха социална помо6т на майка с дете под 3 години, която не може да си намери работа, тъй като бях из4ерпала помо6тите за безработни когато излязох в   май4инство... не помя дали тази социална помо6т   бе6е 360 или 460 евро, вземах ги само един месец, за6тото после запо4нах работа, но законовият срок бе6е до навър6ване на 3 годи6на възраст на детето....

това в Мадрид  през 2004 година 
Друга помо6т  когато не могат да ти осигурят държавна детска градина(от 0 до 3 години), отпускаха по 100, на месец за 4астна....като ги превеждаха в края на у4ебната година
като може6 да търси6 вси4ко това ако има6 валидно разре6ително за работа....сега не е проблем, но тогава все о6те не бяхме в Обединена Европа....
Мисля 4е преди една или две години(не съм в 4ас за6тото не ме вълнува ) въведоха еднократна помо6т от 3000 евро при раждане на дете, но мисля 4е има6е някакви допълнителни условия за 4ужденци newsm78

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 00:38 от sl

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мисля 4е преди една или две години(не съм в 4ас за6тото не ме вълнува ) въведоха еднократна помо6т от 3000 евро при раждане на дете, но мисля 4е има6е някакви допълнителни условия за 4ужденци newsm78

2500 ?, като майката трябва да има 2 години легален престой в Испания преди да се роди детето.

Днес само те цитирам май.... Joy, да не си помислиш, че те преследвам по темите   bouquet

# 10
  • Мнения: 110
Скъпи мами, не се интересувам за себе си с намерение да отида някъде, където да ме издържат. Искам просто да знам как стоят нещата в другите държави и дали издържате неграмотните си малцинства както тук (става втпрос за циганите тук)? И ако си неспасяем случай, имам предвид че има хора над 45-50 години, които са нежелани за работа от фирмите. Не търсете под вола теле. Информацията е важна, дори и най-малката, защото оформя картинката за държавата и манталитета.
 Чуавала съм, че в гетата в САЩ, живеят на помощи цял живот, като идеята на държавата е щом не им се работи, да взимат някакъв минимум, за да не крадат.

sl, значи от вас е дошла идеята с тукашните детски градини. И тук решиха да плащат месечни суми за деца, които немогат да бъдат приети в детски градини поради липса на места, като могат да кандидатстват баби и дядовци (и не знма кой още) за детегледачка на детето. Слушах в автобуса една майка, която трябвало да подава молбата по местоживеене, но не помня вече на бабата ли или нейно. Както и да е, това ми се стори много объркано.

Благодаря ви за всяка информация Hug.
Не се чудете на въпросите ми, ще има още. Щях да напиша списък, но изникват нови неща и затова пускам различни теми. Thinking

# 11
  • Мнения: 3 804
s_avenue -сега разбрах какъв то4но е въпросът ти-тук има благотворителни организации,на 4астен принцип,обикновенно в тях у4астват бизнесмени,но и който иска може да се вклю4и с каквато сума поиска-и подпомагат семейства в които положението наистина е тежко или вдовици с малки деца,или старци-но тук държавата не играе никаква роля.Такива дружества има и в областта на здравеопазването-вярно тук всеки има право да се лекува в държавните болници безплатно,но някой по тежки операции се правят само в 4астните и не всеки може да плати.

# 12
  • Мнения: 110
dtti, а доказваш ли безизходицата си? Водят ли те на отчет като беден?

# 13
  • Мнения: 3 804
виж,как става то4но не знам,но тези които са записани при тях си ги водят на списък и всеки месец им раздават помощите-били те пари4ни или в нали4ност,за записването-всеки квартал си има своя организация или подразделение-а хората от квартала се познават-така,4е бедните са известни.За болни4ната помощ-тук ве4е знам,мъжа ми отговаря за такава в квартала-носят се изследванията,снимките ,епикризите и т.н документи издадени от лекари-болният се приема в 4астната болница ,а сметката за ле4ението му се превежда от организацията по банков път

# 14
  • Мнения: 653

Не се чудете на въпросите ми, ще има още. Щях да напиша списък, но изникват нови неща и затова пускам различни теми. Thinking

а нЕма нужда  Stop достатъ4но се задръсти форума от истерии
да ти кажем, 4е много сте zле, "навън" е добре и да приклЮ4им  Peace

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 11:00 от gioia.

Общи условия

Активация на акаунт