Моля за съвет-нисък естрадиол

  • 2 241
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Здравейте,момичета!
Вече съм тотално отчаяна,че мога да получа компетентно мнение и добра фоликулометрия във Варна. Имам две неуспешни бремености,които завършваха много бързо,дори не се стигаше до пулс. Опитах при няколко лекари да разбера дали имам хормонални проблеми и да направим фоликулометрия,но явно не им се занимава с мен и ми заявяват,че щом съм забременявала,ще стане отново. #Crazy
Записах чаз за д-р Стаменов след година и три месеца. До тогава ще трябва да търся решение при други специалисти.
Инхибин Б-45,11  Sad
В общи линии при няколко последователни месеци хормоните ми изглеждат така:
3 ден                                                 17 ден ОВУ                            24 ден
ФСХ-от 7 до 9,87   /до 12,5/              11,1    /до 21,5/               2,36   /до 7,7/
ЛХ- от 5 до 7,89    /до 12,6/               16,6   /до 95,6/               1,46   /до 11,4/     
Е2- <5 до 41        /24,5-195/               53,3  /66,1-411/              83,21   /40-81/

Овулацията ми е по-късна,засичам с тестове пика на ЛХ на 16-17 ден.
Доколкото съм знам от форума при стимулации се наблюдават тези хормони и естрадиолът е важен.
Ако някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем,моля да ми пише.

# 1
  • Мнения: 869
Аз не мога да разбера резултатите ти. защо си правила ЛХ,ФСХ и Естрадиол в различни дни от цикъла ти?Кой ти назначи тези изследвания?Аз мисля,че трябва да посетиш добър ендокринолог,който ще ти помогне,ще ти назначи изследвания и ще ти каже дали имаш хормонални проблеми.Успех

# 2
  • Мнения: 191
моите изследвания са много близки до твоите,дори E2 i Inhibin-B съвпадат с твоите и лекаря ми каза че са ми много добри изследванията,немога да разбера къде е проблема

# 3
  • Мнения: 3 294
А генетични и имунологични , знам че при повтарящи се аборти най-вероятно там се крие проблем ?
Но тези изследвания не може сама да си ги назначиш , трябва лекар да го направи , защото първо са скъпи и второ доста обширни .
Знам че доц Конова прави консултация , ако и пишеш на имейл-а , може да пробваш , макар че аз така и не получих отговор от нея .
Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 335
Мили Ela79,Paulina7 и Mindi, благодаря ви за мненията.
Ще се опитам да разкажа на кратко “пъзела” за да добиете представя за въпросите, които ме вълнуват.
Аз съм на 35 год, с два аборта в много ранен етап (дори не стигнахме до пулс). От 14год. с автоимунно заболяване, от 7 год. и с Хашимото. След първия аборт лекарят ми (известно име във Варна) се постаря да ни убеди,че това се случвало често и няма нужда от изследвания. По мое настояване и съвместно с генетик направихме генетични (отрицателни и при двамата) и имунологични за мен- 26% НК клетки, АФА-гранични стойности. Фоликуметрия така и не направихме, въпреки, че пуснах хормоните на 3 ден два или три месеца поред, но докторът ме гледаше меко казано с насмешка и с абсурдното обяснение, че по- важно е, че забременявам. Реших да изчакам съпругът ми да се върне (той отсъства с месеци) и заедно отидохме при доктора. Не получих обяснение за хормоните и особено за естрадиола. “Какво още сме чакали, да почваме с опитите, НК клетките не са пречка”. Отидоме и при доц.Конова. Определихме терапията, пуснахме и ТЛАгрегати. След седмица разбрах,че са завишени.Оказа се,че съм забременяла същия месец, малко преди ходенето в Плевен. Установи се бременост,започна същия ден кървене.Вляхме интралипид, до имуновенин не се стигна,защото не се видя пулс.Слагахме и фракси всеки ден,но...
Уви, не мога да намеря специалист за фоликуметрия. Бяхме при д-р Александров, той е много зает и дори не погледна резултатите. Важното,че съм забременявала, да продължаваме с опитите. Е,аз да не съм матрица за бебета? Знаете как е след всеки аборт-разклаща се емоционалното равновесие,Хашимотото,хормоните.
Според мен има проблем с нарастването на хормоните в първа фаза,овулацията и качеството на яйцеклетката, естрадиолът е твърде нисък. Може и да пиша глупости. Пикът на ЛХ го засичам на 16-17 ден при цикъл 27-29 дни. Миналият месец видяхме доминантен фоликул и докторът реши, че на следващия ден е ову. Тогава пуснах хормоните, посочени в предния пост.Според него резултатите само щели да ме объркат (както и стана).
 Така.Чудя се накъде да поема?Часът ни при д-р Стаменов е през май 2010. Минаха три месеца след аборта. Доц. Конова беше споменала, че ако хормоните не са добре можело малко да ме стимулират. Снощи получих второто изследване на Инхибин Б-38.5.
Извинявайте, че пиша хаотично, но в мислите ми е истински хаос и не знам как да продължа.
Благодаря за търпението да изчетете терзанията ми.
Пожелавам на всички да намерят правилния за тях път и скоро да имат повод за радост.
Mindi, виждам, че си имаш лентичка и тя напредва. Щастлив финал на бремеността!   

Общи условия

Активация на акаунт