Вълчи глад!

  • 2 903
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Изпитвам вълчи глад от няколко седмици, сега съм бременна в 12 седмица, и ме гони невероятен глад. Не мога да го утоля с нищо! Докато хапна нещо, точно след от пет до десет минути изпитвам стръвнишки глад, все едно нищо не съм яла от дни! Започнах да се притеснявам, да не би да не е глад, а язва или колит? Особеното в случая е, че не съм качила още нищо на кг, а хапвам здраво, но и перисталтиката ми се е подобрила откакто съм бременна, пък и си поповръщам от време на време. Но все пак, в един примерен ден, в който не съм повръщала, и съм хапнала между 8-10 пъти, по малко разбира се, съм ужасно гладна... Първата бременност едва хапвах по няколко хапки на ден, и никога не съм изпитвала нещо подобно  newsm78
При вас как беше?

# 1
  • Мнения: 5 985
ами аз по принцип обичам да си похапвам и никога не съм се лишавала от храна и по време на бременноста ми веше така и ми се отрази по принцип съм 45-46 кг,но достигнах 67,за сметка на това отново ги свалих

# 2
  • Мнения: 27 524
Язва и колит не предизвикват подобни емоции  Simple Smile
Хапвай по малко и често, за да няма такива изблици  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
При язва и колит няма да можеш да ядеш от болки в стомаха.
Хапвай си, но наблягай на зеленчуците и плодовете между основните яденета.

# 4
  • Мнения: 9 814
Едва ли имаш язва или колит, а пък и вълчият глад не е симптом за тези болести.
Първите седмици от втората ми бременност и аз ядях като разпрана.
Сега едвам хапвам по малко.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Хапвай си по-често , но по-малки количества.

# 6
  • Мнения: 959
Ами за мен, това състояние си беше нормално. Хапвах си без угризения.
Не се тревожи - хапвай, щом си гладна. Често, но по малко.  Grinning

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Цялата бременност я изкарах в непрестанно ядене.Разбирам за какво говориш.Нормално....

# 8
  • Мнения: 1 354
Аз по принцип не ям по много,но откакто съм бременна хапвам здраво Laughing
Не се притеснявай,като ти се яде хапвай си Simple Smile

# 9
  • Мнения: 267
Мисля,че е нормално-хапвай си щом ти се яде.Аз с първата бременност бях същата и качих доста килограми.но с втората не беше така.Споко Peace

# 10
  • Мнения: 755
Горе-долу май това е времето , когато още повече се отваря апетита, като същевременно отшумяват, ако е имало гадене и неразположения/така се води,но всичко си е индивидуално/.
Добре са те посъветвали преди мен, подкрепям да се яде в малки количества, но по начесто и по възможност не много тежки храни.
Това е малко трудно изпълнимо, защото обикновенно  на човек му се хапва нещо по-стабилно /при мен е така от време на време/, когато изпитва вълчи глад! Преодолява се, но си е тормоз де... аз за себе си намерих някакво решение - докато съм на работа и ме обхване този глад  имам солети и хрупам от тях , за да притъпя пристъпите на глад. Така поне избягвам тъпкането извън редовните хранения....хаха прозвуча. ooooh! Laughing
 

# 11
  • Мнения: 1 372
Не съм изпитвала такъв глад през цялата си бременност, нито пък ми се е преяждало нещо!

# 12
  • Мнения: 4 433
Чак вълчи глад не,но на често по малко си хапвах Simple Smile

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на мене честичко ми се хапва по нещо.И така преоткрих плодовете,които
преди това бях поизключила от менюто си.Винаги си хапвам някакъв плод
като ми застърже.

# 14
  • Мнения: 405
Хапвай често и по малко...и лека бременност  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт