Малко подкрепа за дълго кърмене?

  • 515
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Здравейте всеотдайни поддръжници на кърменето:)
Имам нужда от малко подкрепа и насоки за дълго кърмене. До сега използваме циците по предназначение вече 7 месеца, със свободен режим и паузи от по 2 часа макс (с изключение на нощна от 4-5 часа) Mr. Green. Сега обаче със захранването нещата малко се променят, а имам желние да кърмя дълго и да оставя детето само да се отбие (оф, много гадна дума използваме за това събитие). При този интензитет на кърмене, естествено отпадна едно, за да мога да дам пюрето на обяд, а също забелязвам, че Боби прави и по-дълги паузи между кърменията - 2.5-3 часа. Това едва ли е притеснително, но не знам как ще се отрази на лактацията. Нощното хранене все още върви на поразия, особено в малките часове на нощта, така че това намалява тревогите ми. Но предстои да започна второ твърдо хранене следобяд, с което кърменето сигурно също ще намалее. Само да уточня - не става дума за заместване на хранене, просто детето се засища за по-дълго и прескача само следващото хранене.
Та всъщност въпросът ми горе-долу колко кърмения на ден са необходими на този етап, за да поддържат лактацията (доколото може да се каже) и въобще как се извървява този много бавен и сложен процес от захранването до далечното отбиване?
Благодаря ви, че ще споделите вашия опит:)

# 1
  • Мнения: 267
Записвам се да следя темата ,че и ние започнахме да се захранваме.

# 2
  • Мнения: 141
Аз захраних,ако може така да се каже(една лъжичка пюре на ден).Колкото да го запозная с вкусовете на храната.Немисля на този етап да измествам хранене,поне до годинката!

# 3
  • Мнения: 141
Нали до годинката основно трябва да е кърма!Сега се сещам,да те питам защо искаш да изместиш цяло  ядене на детето? newsm78

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ако правилно съм разбрала, няма да има заместване, а само включване на още едно "твърдо" хранене newsm78 Принципът е първо гърдата, след това лъжичката. Обаче, всяко детенце и всяка майка са различни. Има майки, който са тръгнали рано на работа, на кърмят дълго, като лактацията се нагажда според нуждите на детето. Аз навремето кърмех 2 пъти сутрин (веднъж при събуждане и след това преди да оставя в яслата) и след това следобяд след 16ч. се зареждаха безброй дълги кърменета до полунощ. Говоря пак за 7-месечно дете. При сина ми просто се налагаше да издържи обяд и следобедна закуска, защото ясленските порядки не позволяваха вече да влизам да кърмя както преди Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 438
Записвам се да следя, че ми е интресна темата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 328
Принципът е първо гърдата, след това лъжичката. Обаче, всяко детенце и всяка майка са различни.
Това приложих и аз - до годинка. След това обратното - първо хапване, после кърмене..

# 7
  • Мнения: 356
как се извървява този много бавен и сложен процес от захранването до далечното отбиване?
Пътят се извървява, като оставиш детето да те води по него. Първо кърмиш, след това даваш пюрето. Никога не настояваш прекалено, само предлагаш. Съобразяваш се с предпочитанията на бебчето. Гърдата е на разположение и за хранене, и за успокоение, и при болка, и дори просто за гушкане с мама. Аз не съм броила кърменията. Всичко се регулира постепенно, с времето... Ние продължаваме  Heart Eyes Пожелавам и на вас да се кърмите толкова, колкото пожелаете  Hug 

# 8
  • Мнения: 1 153
При нас няма как да не отпадне едно кърмене, когато въвеждам твърдо хранене, просто защото кърменията ни са по-често, не е като да имаме 4 кърмения в деня.. Освен това, както писах, забелязвам, че и Боян си разрежда кърменията, за сега с малко - с около половин час и не всеки път, но все пак има толкова интересни неща за правене, няма да се занимава само с цокане я:)

# 9
  • Мнения: 9 467
Нямаш основания за притеснение Peace
При положение, че няма заместено хранене-кърма ще има Wink Дори и при заместването, при положение, че бебето суче нощем е достатъчно за стимулиране на лактацията, като в плюс ако има намаляне на количеството ѝ, ще хапвате повече лактогонни храни, течности, чайове и т.н.-споко всичко ще си е на мястото Hug
Поздравявам ви всичките за решенето да кърмите дълго  bouquet
Щом искате-ще  успеете!
Аз лично кърмих 2г 8мес и половина. Пожелавам ви, да ме задминете! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт