Пъпчето на бебето

  • 27 858
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Родих преди една седмица и от тогава му треперя на моето бебче, мажа му пъпчето със спирт и топоцин но не мога да разбера дали всичко му е наред. дайте съвет защото мноиго се страхувам и се чудя дали да не я водя до лекарката.

# 1
  • Мнения: 1 558
Защо реши,че има нещо нередно?Какво те притеснява?

# 2
  • Мнения: 2 960
И аз това питам.Нали пазиш да не се мокри при къпане.Слагаш ли от лепенките за пъпче.
Пишеш ,че почистваш редовно ,спроде указанията на доки.Какво те притеснява???

# 3
  • Мнения: 62
пазиме се да не се мокри, не слагаме лепенки но ми се струва много голям и накак сякаш има малко кръв незнам как трябва да изглежда обичайно и затова се притеснявам

# 4
  • Мнения: 47
Не се притеснявай-аз също не съм слагала лепенки, падна на 9-я ден след раждането. Това, че има кръв не е нещо ненормално. понякога и след падането пак си кърви малко. Слагаш си му спирт и готово.

# 5
  • Мнения: 1 558
Едва ли е по-голямо от нормалното newsm78 Нормално е да има по малко съсирена кръв.Имай впредвид,че пъпчето ще падне около 10-я ден.Ако бебето не го боли пъпчето,мисля не няма нищо притеснително,продължавай с топоцина и спирта. А ако наистина си притеснена по-добре отиди на лекар,за да се успокоиш Peace

# 6
  • Мнения: 302
Миличка нашето падна на 19 ден.Когато ни изписаха беше възпалено.Добре че беше нашето педи да ни каже ДА НЕ СЛАГАМЕ топоцин.От него по бавно изсъхва защото самата пудра задушава мястото и то вместо да изсъхва става по лигаво.Ние почиствахме само със спирт и то на всяко преобуване даже и нощем.Много важно е пъпчето да е извън памперса.Успех.

# 7
  • Мнения: 164
Топоцина го слагахме, след като падна пъпчето  Peace

# 8
  • Мнения: 62
мерси малко ме успокоихте надявам се скоро да падне за да не го мисля

# 9
  • Мнения: 62
нашата лекарка каза да слагаме

# 10
  • Мнения: 9 973
нашето падна на 14 ден Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако много те притеснява нека го погледне лекар - аз се притеснявах и го заведох, нищо му нямаше.  Grinning
На сина ми пъпа падна на 23-ия ден. Като слагаш памперса, подгъвай го навътре така, че пъпа да е навън - по-бързо ще изсъхне и падне. Аз като почнах да подгъвам памперка и падна на другия ден.

# 12
  • Мнения: 5 955
нашето лекарката когато ни изписаха като го видя и само с едно леко завъртане го махна и каза че с тези щипки от родилния излизат с херния ,мажехме с спирт и топоцин а на месец сложихме лепенка.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Не се притеснявай. Не изглежда да има проблем. Но ако въпреки утехите ни те е страх, звънни на доктора да питаш и него.

# 14
  • Мнения: 80
И аз слагах спирт и топоцин, лепенки - не. Имаше малко съсирена кръв, внимавахме да не се мокри. Не се притеснявай , ще падне.

Общи условия

Активация на акаунт