Хиалуронова киселина - durolane

  • 138 416
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 20
Съжалявам, че пускам втора тема със същия проблем, но може би заглавието на предната не е достатъчно точно, за да опише истинският ми проблем сега.
След "излекувана" двустранна луксация на тазобедрените стави /оперативно преди 28 години/, започнах да имам болки и едновременно с това прогресивно ми се ограничава движението на страни на едната става. Направиха ми снимка на тазобедрените стави. Установи се коксартроза на двете  тазобедрени стави, но по-голям е проблема с едната, където констатираха пълно износване. Предвид възрастта ми /33 години/ ортопеда каза, че не е желателно на този етап нейната смяна с изкувствена и ми препоръча инжектиране с хиалуронова киселина /медикамента се казва durolane/. Консултира ме последно ортопед от болница Вита в София.Казва се Доктор Чанков. Моля за вашите коментари, относно този медикамент  и за специалистите в тази болница. Ако някой е минал  процедурата също да се включи, за да ми даде повече информация как протича. Също така медикамента е сравнително нов на нашия пазар и незнам доколко може и да покаже странични ефекти. Предварително ви благодара.

# 1
  • Мнения: 20
Какво стана, никой ли няма представа какво представлява този медикамент! Вече наистина започвам да се плаша...

# 2
  • Мнения: 1
здравей!
как разбра, че тези инжекции са нови на пазара? аз се интересувам също някой какво може да каже, защото на моя много близка приятлека й поставиха диагноза артроза начална форма на коленете и са й препоръчали медикаментозно перорално лечение, но тя е твърдо решила да не се подлага на него, тъй като ми каза, че са много тежки медикаментите, които са й предписали, а тя планира бебе скоро. та другия вариант, който са й дали е именно дуролан. докторът й (Проф. д-р Йордан Шейтанов - национален консултант по ревматология, председател на Българското научно дружество по ревматология) е казал, че ще излезе около 1100лв, а най-странното е, че аз намирам една инжекция в нет да се продава за 250 долара??
Пратих запитване за цене и евентуална отстъпка към българското представителство на Дуролан :
 Bulgaria
EUROMEDA Ltd.
21 Balsha str., bl.44
1408 Sofia
Bulgaria
Tel.: +359 2 483 07 69
Fax: +359 2 851 08 55
Email: euromeda.ttzvetkova@gmail.com

поисках и повече информация за продукта.
да видим.

# 3
  • Мнения: 20
Наистина до сега не бях се интересувала от подобен медикамент, но доктора, който ме консултира ми каза , че това е нова възможност. Инжекцията /дуролан/ струва 550-580 лева.Тя се заплаща от пациента. Тъй като се поставя само в болница и под ренгенов контрол останалите пари - около 500 лева за манипулацията, се поемат от здравната каса - ако имаш направление за хоспитализация и си здравно осигурен. Знам, че по-честа е практиката за поставяне в колянната става и дава по-добри резултати. Ако пък артразата е в начална форма-тогава подобрението е сигурно. Поне така ми казаха. В моя случай се касае за тазобедрена става и то напълно износена, и не ми дават гаранция за подобрение - просто една възможност...

# 4
Няма такава цена! Инжекцията струва 590 лева, а поставянето е между 20 и 50 лева. Потърсих в интернет вносителя за България и си я купих направо от офиса. От направената от мен справка, установих, че цената навсякаде по света е горе долу еднаква.

# 5
преди няколко месеца разбрах за тази инжекция от списание Здраве. Понеже отдавна имам проблем с коляното се заинтересувах от нея. Така попаднах на фирмата вносител - Euromeda. От там ми обясниха, че ако има правилни индикации Дуролан ще ми помогне. Бяха изключително любезни и ме насочиха за преглед при ортопед. Установи се , че имам скъсан менискус и увреда на хрущяла. Беше ми препоръчано артроскопия, за да оправят менискуса и после ако е необходимо - инжекция. Десет дена след операцията ми сложиха и Дуролан. Ефектът наистина беше страхотен!

# 6
Здравейте,
наскоро сложиха такава инжекция в коляното на майка ми, която се оплаква от износени колена и шипове. До тоя момент(след 2 месеца) все още не е споделила осезаемо подобрение след манипулацията. Плати 300 евро на доктора който я инжектира, и сложи само на едното си коляно. Сега въпроса е, дали да сложи и на другото, след като не е сигурна в ефекта?

# 7
  • Мнения: 306
Аз не харесвам инжекционната форма на хиалоуроновата киселина защото така тя отива само до въпросната става, в която е сложена. Има чудесни таблетки Хиалуронова киселина, които се приемат през устата, не увреждат стомаха, може всеки да ги пие от вкъщи без да лежи в болница(та дори и за един ден). А и по този начин достигат до всички стави в нашият организъм(а те са 230 на брой). Сами виждате че е много по-добър вариант за организма и за болните стави. Със сигурност щом едната става е атрофирала, това означава че и останалите са тръгнали натам. А с една инжекция къде по-напред ще огреете  newsm78
Ето ви линк за хиалуроновата киселина за която говоря  тук  А цената просто няма да говорим.... Сравнение не може и да става....   
п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03

# 8
Да - само има един проблем - не е доказано че хиалуроновата киселина се усвоява от стомашно-чревния тракт, така че може да си пиеш колкото искаш без никакъв ефект. Confused

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
 
п.п. А да не говорим колко добре се отразява хиалуроновата киселина на кожата ни. Просто върши чудеса. newsm03

Колко време е необходимо на хиалуроновата киселина
на подмлади кожата? Защото мъжът ми е пил капсули
заради ревматоидния си артрит два курса по три месеца
и не виждам някакъв ефект върху кожата newsm78 А аз
се каня също да вземам тези капсули, на своя глава естествено ooooh!

# 10
  • Мнения: 528
Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте  Hug

Днес ми поставиха диагноза гонартроза  Confused Изписаха ми хиалуронова киселина на хапчета , както ме викат да ми поставят такава и в коляното следващия месец. Въобще не се сетих да питам колко ще ми струва тази манипулация. Тук срещам безумни цени  Rolling Eyes Тази хиалуронова киселина durolane единственият вариант ли е или има и някаква на по-сносна цена  Embarassed

Благодаря ви   bouquet

Има и други алтернативи,пак инжекционна форма,но ти говоря за цени 50-60лв.Лошото е,че ако избереш по-евтините са серия от инжекции,а повярвай ми много са болезнени.Основното предимство на durolane е,че се поставя еднократно.

# 12
  • Мнения: 3
На мен ми поставиха диагноза артроза и бейкърови кисти на колената - докторът  ми каза, че има два пътя на лечение - с хапчета, които трябва да пия следващите двайсетина години и с инжекции - четири- пет курса всяка година. Хапчетата излизали около 700лв., инжекциите 900 без поставянето сигурно. Колебая се кой път да избера?!? Ще ми се дза се консултирам с още един лекар относно диагнозата и лечението, бихте ли ми препоръчали някой добър специалист. Аз ходих на ревматолог, но доколкото разбирам от форума някои от пишещите са били при ортопед, кой специалист е по-подходящ, знае ли някой?

# 13
  • Мнения: 528
Madam Stasita, много ти благодаря за разяснението   bouquet За мен цената няма значение, идва ми почти равностойно, понеже за една инжекция ще пропътувам 300км, т.е сумата за хиалуроновата киселина(по-евтиният вариант) + сумата за манипулацията + сумата за пътя умножено по 3 пъти се равнява на сумата за еднократната по-скъпа киселина, която споменавате  Rolling Eyes Лошото е, че докторът не ми предложи по-добрата алтернатива  Confused Явно ще трябва да разговарям отново с него, преди да реша . А тази durolane аз лично ли трябва да си я потърся и закупя, имате ли идея  Rolling Eyes

pipillota , някак не ми се връзва - доколкото съм разбрала хапчетата са за лечение, т.е за възстановяване на ставните връзки, а хиалуроновата киселина е за забавяне на процеса  Rolling Eyes Според мен е добре да посетиш и друг специалист  Peace Аз ходих при доц.Стоилов в клиниката по ревматология на Урвич 13, но впечатления все още ми е рано да давам  Peace А противовъзпалителни пиеш ли? На мен ми изписаха Диклофенак Дуо за 1 месец.
Моят син има Бейкерова киста . Доктор Алексиев от Ортопедията в Горна Баня каза, че не е нещо страшно, ако не боли, не пречи и не расте до степен на обездвижване на ставата  Peace
Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 1 942
Предавам това, което ми разказа познат. Историята е следната:
Мой познат едва ходи - диагноза коксартроза. Предстои му операция и смяна на ставата. Това го плаши и тревожи. Куцукайки покрай блока си среща свой колега - възрастен професор по история.  Та същият този възрастен мъж му казва как той си е помогнал - всеки ден в продължение на месец е пиел сутрин на гладно 1 кофичка кисело мляко с разтворено от вечерта пакетче желатин /трябва да се уверите, че е животински желатин, а не химично получен/. Ако процеса е доста напреднал първите 10 дена се приемат по 2 пакетчета желатин  - сутрин и вечер с кисело мляко.

Хапвайте повече джолани, хранителни добавки с хрущяли от животни.

Като биологичен вид ние сме хищници. Ако не бяхме толкова "евоюлирали" щяхме да оглозгваме костите на животните и да си набавяме хрущялна тъкан, но сега рядко хапваме такива неща. Възможно е това да е цената на еволюцията ни Simple Smile

Тази рецепта сме казвали на няколко познати с болки свързани с хрущялите и ставите. Повечето се обадиха да кажат, че имат значително подобрение. Дори позната, която страда от някакво заболяване, което деформира прешлените хрущяли и има силни болки се обади да каже, че болката отшумяла до такава степен, че била поносима без болкоуспокояващи /разбира се не очаквам от желатин да се възстановят хрущялите напълно/.

Само допълвам, че всички които ни се обадиха, че са имали подобрение казаха, че към 10 - 16 ден вече били загубили надежда и смятали да спрат приема на желатин, защото не им действа и тогава получили подобрение т.е. трябва време, за да забележите някакъв ефект.

Успех   bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
ROSSALINDA ,хиляди извинения,ама явно съм изкуфяла или покрай майчимството много бързо забравям
Дано не е късно,но попитай лекуващият му лекар може ли  durolane,да го замени с Джойнтекс?

# 16
  • Мнения: 528
Madam Stasita , благодаря  Hug , вече извърших манипулациите - 3 инжекции Остенил Плюс  Peace Не ме боля много или просто болката от поставянето на инжекцията бе по-слаба от самата болка, която по принцип си изпитвах в коленете  Crazy Сега се чувствам по-добре. Дори ходя на Пилатес, за да се раздвижвам.

Благодаря още веднъж   bouquet

# 17
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мили дами,

Може ли някоя от вас, която вече си е сложила инжекциите, респ. пила хаповете, да сподели има ли промяна? Също така ако има такива, които са сложили инжекциите преди месеци, ако може да кажат колко време е държало действието?

# 18
  • Мнения: 528
Здравей, Рися!

Аз съм много доволна и от хапчетата и от хиалуроновата киселина  Peace Моята беше Остенил плюс с удължаващо действие, която същевременно стимулира производството на хрущялна тъкан  Peace Да започна с това, че почти бях спряла да се движа, колената, особено дясното, изпукваше при всяко дори по-леко сгъване и разгъване, придружено с ужасна болка, сложех ли ръка, върху него, се усещаше едно драскане, като хръщене, дори без да го движа,...въобще направо си беше плачевно състояние  ooooh! Месец пих диклофенак, както и хапчета, от които почувствах подобрение - силата на болката понамаля, изкачвах по няколко стъпала, без да усещам много силно напрежение и т.н, а след хиалуроновата киселина, болката съвсем намаля, скърцането и изпукването също са по-рядко. Вече, два месеца и половина след поставянето на инжекцията, се движа доста по-свободно, болката идва след силно натоварване или несменяне на позицията на тялото дълго време, както и при промяна на времето  Twisted Evil
Накратко - след хиалуроновата киселина съм като нов човек!

Това се сещам, което мога да ти кажа  Peace Ако има още нещо, питай  Hug

# 19
Здравейте отново!Този път искам да захвана другата тема-коксартрозата.Тя е също толкова актуална, колкото и гонартрозата, за която говорих в миналата си публикация.И двете заболявания могат да доведат до инвалидизация, но когато човек иска да намери решение, има, дори и за някои ракови заболявания в начален стадий и дори след операция, лъче или химиотерапия.Относно препарата Дуролан има двата полюса като мнения-от една страна той е препарата, който е с най-висок вискозитет-гъстота, но се инжектира еднократно и съответно е по-подходящ за по-малките стави, където природно съдържанието на синовиалната течност е по-малка.Дуролан е препоръчан за колянна и тазобедрена става, но спрямо гореизложеното няма много логика-тези стави изискват по-голямо количество хиалуронова киселина.Но ако ставата има още шанс за възстановяване и има намалена ставна междина-пространството между костите, където се намират ставните сегменти, но хрущялът все още е там, тогава кинези и мануалната терапия върши работа и не рядко доста добра.Що се отнася до инжектиране на хиалуронова киселина в тазобедрената става, то това трябва да се извърши с помощта на апаратурно насочване.Д-р Несторова може да помогне за това, но тя ще бъде извън страната до малко след Нова година.След това можем с общи усилия да започнем да решаваме проблема.Докато тя се върне, за всички по-леки случаи на коксартроза можете да се свържете с мен.Телефонът е същия, който оставих при коментара си за гонартрозата- 0878286440. А когато нещата са необратими по отношение на тазобедрената става, тогава ви препоръчвам д-р Гален Петров от ортопедичната болница в Горна баня.Не се познаваме лично, но видях негова работа на моя 84-годишна пациентка, която на петия месец след смяната на ставата, сама без бастун или патерица или канадка отиде на гости в Белград за един месец.Ходи без каквото и да било накуцване, все едно, че няма сменена става.Ще се радвам да поговорим по вашите проблеми.Пожелавам на всички успех в борбата с коксартрозата.


Сърдечни поздрави:

Валери Владимиров-кинезитерапевт

# 20
  • Мнения: 5 591
Мили дами,

Може ли някоя от вас, която вече си е сложила инжекциите, респ. пила хаповете, да сподели има ли промяна? Също така ако има такива, които са сложили инжекциите преди месеци, ако може да кажат колко време е държало действието?

Здравей,Рися!
Инжекциите (Остенил )помагат при 1-2 степен на увреждане на хрущяла.При гонартроза 3-4 степен няма смисъл от тях. Една инжекция  Остенил струва 80 лева.Действието им е от 6 м до 1 година.

# 21
  • Мнения: 528
Лава, как се установява тази степен  newsm78 На мен никой нищо не ми е казал  Thinking А моите инжекции струваха 150лв  Rolling Eyes , заради плюса отзад   Crazy

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз засега предпочетох таблетната форма, ще видим след три месеца какво ще каже док...

# 23
  • Мнения: 5 591
Лава, как се установява тази степен newsm78 На мен никой нищо не ми е казал  Thinking А моите инжекции струваха 150лв  Rolling Eyes , заради плюса отзад   Crazy

Степента на увреждане се вижда на рентгенова снимка( с натоварване).
Инжекциите действат при леко увреден хрущял.Те представляват храна за хрущяла,ако той липсва няма смисъл от тях.
За предпочитане е таблетната форма.Желателно е  да се приема хранителни добавки глюкозамин и хиалуронова киселина е .Такива препарати има много.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 16:20 от лава

# 24
  • Мнения: 5 591
Аз засега предпочетох таблетната форма, ще видим след три месеца какво ще каже док...


Рися, Hug дано лечението ти донесе желания ефект.
Инжекциите са много болезнени.При някои пациенти помогат много при други не.Освен това ако причината за гонартрозата е прекарана инфекция не е желателно да се правят интервенции(инжекции,артроскопия) в коляното.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 14:31 от лава

# 25
  • Мнения: 528
Благодаря, Лава  Hug И все пак аз нямам предства до каква степен ми е увреден хрущялът  newsm78 Нито докторът ми каза, нито рентгенолозите  Rolling Eyes На снимката пише само, че имам стеснена асиметрично ставна междина или нещо такова, не си спомям точно  Rolling Eyes
За мен инжекциите не бяха толкова болезнени , никак дори  Rolling Eyes На въпросса, зададен от доктора дали боли, аз се замислих и отговорих, че болката, която изпитвам по принцип ежедневно е много по-силна и тази от интервенцията просто не ме впечатлява по никакъв начин  Crazy Може би и най-вероятно зависи кой ти я поставя и какъв е прагът ти на поносимост Peace Че то една обикновена мускулна инжекция като ти поставят, има значение кой и как ти я слага  Crazy
Аз хиалуроновата киселина я поставих месец и половина след прием на хапчета, но докато не поставих киселината в коляното, едва се движех , та в крайна сметка всеки решава сам за себе си  Peace Аз , живот и здрава и добра финансова възможност  Laughing, идното лято смятам да си сложа и в лявото коляно, което е по-леко засегнато  Peace

А какво мислите за Йога и Пилатес?

И още един въпрос  Blush Как се разбира дали гонартрозата ти е в следствие на прекарана инфекция  newsm78

# 26
  • Мнения: 5 591
Благодаря, Лава  Hug И все пак аз нямам предства до каква степен ми е увреден хрущялът  newsm78 Нито докторът ми каза, нито рентгенолозите  Rolling Eyes На снимката пише само, че имам стеснена асиметрично ставна междина или нещо такова, не си спомям точно  Rolling Eyes
 Може би и най-вероятно зависи кой ти я поставя и какъв е прагът ти на поносимост Peace Че то една обикновена мускулна инжекция като ти поставят, има значение кой и как ти я слага  Crazy
Аз хиалуроновата киселина я поставих месец и половина след прием на хапчета, но докато не поставих киселината в коляното, едва се движех,
А какво мислите за Йога и Пилатес?

И още един въпрос  Blush Как се разбира дали гонартрозата ти е в следствие на прекарана инфекция  newsm78

 PeaceСъгласна съм с теб.Прага на чувствителност е различен при всеки човек. Peace
Вторична гонартроза се получава след прекарана инфекция(заболяване) като остиомиелит,който протича с гнойна инфекция,която уврежда хрущяла.При това положение е много опасно да се правят вътре ставни инжекции и затова се приемат лекарства в таблетна форма.На мен инжекциите не ми помогнаха. Sad

Аз правя каланетиката на Калан Пинки 10/10,но не всички упражнения,защото част от тях не мога да изпълнявам заради гонартрозата.Упражненията ми се отразяват много добре.Фигурата се стяга и оформя.Резултати се забелязват след 17 тренировка.Каланетиката и пилатеса са подходящи при проблеми със ставите,защото не ги натоварват.

# 27
  • Мнения: 528
Лава, много ти благодаря още веднъж за изчерпателните отговори   bouquet

Аз ходех на Пилатес, но и аз не мога да изпълнявам някои упражнения , основно за стягане на дупето, заради необходимостта от опора, която пада върху коленете  Confused Иначе много ми помага, както за фигурата , така и за гръбнака ( и там имам проблеми) , а и в борбата със стреса , който ми наложи заболяването  Laughing Временно съм прекъснала тренировките, понеже получих възпаление в коленете, вследствие на грип, но след празниците започвам отново  Peace
Съжалявам, че инжекциите не са ти помогнали  Confused При мен те извършиха основната работа...поне така мисля  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 591
ROSSALINDA ,може да пробваш каланетиката за тази област.При нея се стяга и оформя и седалището. Simple Smile Освен това самата създателка на каланетиката Калан Пинки е имала проблеми с гръбнака.Упражненията са направени така,че да не натоварват тази област.Разликата между каланетиката и пилатеса е,че при каланетиката повторенията са повече (50-100 на едно упр.).
Аз имам и двете,но правя само каланетиката.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 16:25 от лава

# 29
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз предпочетох плуването пред гимнастиките, доки каза - може (всякакъв вид гимнастики и фитнес на сухо ме мързи да правя, за сметка на това мога да изкарам по няколко часа в басейна).

# 30
  • Мнения: 371
Здравейте! Моля за съвет от някой получил облекчение. Майка ми е без хрущял на колянна става и със страхотни болки. Различни ортопеди, различни съвети и терапии, но без резултат Close.  Решили сме вече и инжекции, но какви ще имат най-голям ефект, като тя няма почти никакъв хрущял. Моля за съвет!!! Praynig

# 31
krasi, аз съм с износен хрущял 2 ра степен. След консултацията ми се предложи инжекция Durolane, която ми беше поставена и мога да кажа, че има съществена полза от нея. Въпроса е каква е степента на увреждане на хрущяла. Инжекциите са ефикасни само при 1 ва и 2 ра степен. Разбира се е важно да се каже, че инжекциите само забавят, но не спират процеса. Рано или късно увреждането стига до последната 4 та степен, каквато предполагам е майка ви. Тогава единственото спасение е поставянето на имплант, който играе ролята на хрущял. Моят съвет е да заведете майка ви в ортопедията в Горна Баня и да потърсите един от тези доктори: др. Веселинов, др. Петров или др. Чакалски.


Успех!

# 32
Здравейте, освен ДУРОЛАН на пазара от скоро има нов продукт МОНОВИСК. една инжекция МОНОВИСК е 5 мл. и съдържа ултра чиста хиалуронова киселина с високо молекулно тегло - 2 милсина и 900 хиляди далтона при концентрация на киселината 25 мг. за милилитър. Продуктът е произведен по нова ултра модерна технология чрез кръстосано свързване. Поставя се еднократно в ставата и ефекта е гарантиран.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 20:06 от AnMary

# 33
оперирана съм и съм с изкуствена колянна става...поставих мин.година дуролан в другото коляно..лятото мина сравнително добре...но сега пак започнаха болките...особено при пренатоварване...колебая се дали пак да слагам нова инжекция...590 лв. или има нов продукт "флекс код"-500 мл.течна форма.Съдържа хиал.к-на 90 мл,глюкоз.сулфат 1500,хидр.сулфат-1200,МСМ-1500 мл....колебая се кое да предприема...ако някой има представа за тези продукти-моля за вашето мнение...

# 34
  • Мнения: 1 531
а защо не опиташ да включиш и хидролизиран колаген? артивит е много удачен като добавка към  инжекциите с хиалуронова киселина, а и самостоятелно не е за пренебрегване.

# 35
  • Мнения: 5 591
оперирана съм и съм с изкуствена колянна става...поставих мин.година дуролан в другото коляно..лятото мина сравнително добре...но сега пак започнаха болките...особено при пренатоварване...колебая се дали пак да слагам нова инжекция...590 лв. или има нов продукт "флекс код"-500 мл.течна форма.Съдържа хиал.к-на 90 мл,глюкоз.сулфат 1500,хидр.сулфат-1200,МСМ-1500 мл....колебая се кое да предприема...ако някой има представа за тези продукти-моля за вашето мнение...

lidkabi ,може ли да дадеш координати на лекаря,който те оперира?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Предавам това, което ми разказа познат. Историята е следната:
Мой познат едва ходи - диагноза коксартроза. Предстои му операция и смяна на ставата. Това го плаши и тревожи. Куцукайки покрай блока си среща свой колега - възрастен професор по история.  Та същият този възрастен мъж му казва как той си е помогнал - всеки ден в продължение на месец е пиел сутрин на гладно 1 кофичка кисело мляко с разтворено от вечерта пакетче желатин /трябва да се уверите, че е животински желатин, а не химично получен/. Ако процеса е доста напреднал първите 10 дена се приемат по 2 пакетчета желатин  - сутрин и вечер с кисело мляко.

Хапвайте повече джолани, хранителни добавки с хрущяли от животни.

Като биологичен вид ние сме хищници. Ако не бяхме толкова "евоюлирали" щяхме да оглозгваме костите на животните и да си набавяме хрущялна тъкан, но сега рядко хапваме такива неща. Възможно е това да е цената на еволюцията ни Simple Smile

Тази рецепта сме казвали на няколко познати с болки свързани с хрущялите и ставите. Повечето се обадиха да кажат, че имат значително подобрение. Дори позната, която страда от някакво заболяване, което деформира прешлените хрущяли и има силни болки се обади да каже, че болката отшумяла до такава степен, че била поносима без болкоуспокояващи /разбира се не очаквам от желатин да се възстановят хрущялите напълно/.

Само допълвам, че всички които ни се обадиха, че са имали подобрение казаха, че към 10 - 16 ден вече били загубили надежда и смятали да спрат приема на желатин, защото не им действа и тогава получили подобрение т.е. трябва време, за да забележите някакъв ефект.

Успех   bouquet


  newsm78 А дали този желатин двйства запичащо, че ми звучи примамлива рецептата?!

# 37
  • Мнения: 355
Казвали са ми за хрущялите, шкембето, свинските ушички, пачата - всичко това може да има някакъв полезен ефект (все пак съветът ми го даде професор ортопед в Горна баня), но не очаквайте чудеса да се случат. Ако имате сериозни проблеми със ставите, и да ядете пача и кокали от пилето, и да не го правите - ефектът ако не е нулев, е толквоа минимален, че не си заслужава тормоза.

# 38
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А ако дадете идея и как да проверя дали желатинът е биологичен  newsm78 че то в съставките обикновено пише просто "желатин"...

# 39
  • Мнения: 0
За болните колена има по-добро и безлекарствено решение. Това са наколенките от турманиева керамика. Необходими са поне 10 масажа на легло Нуга бест на гръбначния стълб и успоредно с това 10 процедури на коленете с наколенките. При предварително плащане на така предложените процедури има 15% отстъпка. Повече подробности на тел.02/9833550; 0887525567 Б.Григорова

# 40
  • Мнения: 355
хаха, трудно някой може да ме убеди, че при недостиг на хрущял в коляното, или скъсани връзки може да се оправи "безлекарствено" и с 10 масажа. Ако ще да е в легло от рози и да ми веят с ветрилца отгоре  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт