Шокиращи новини за местата в детските градини в София

  • 4 298
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте хиляди майки, чиито деца не са успели да се класират в държавна детска градина в София.Аз съм една от вас, с дете набор 2005 г.Днес направих изненадващо откритие - съществуват държавни детски градини, разположени на ключови места в града, новоремонтирани, тъй да се каже с направо "петзвездни" за нашите стандарти условия, с приветлив персонал! Но това само по себе си естествено не е шокираща новина. Необичайното в случая е, че въпросната детска градина, а именно 56 ЦДГ в кв.Лозенец/ намира се почти до хотел Хемус,на Св.Наум/ от около месец е пуснала чрез ИСОДГ 2 нови групи с по 25 места - за наборите 2004 и 2005 г. , които предстои да стартират от 4 март 2009 г и не може да си събере достатъчно деца за тях!!! Доскоро логопедична, 56 градина, която разполага с доста голям сграден фонд, е вече със статут на ЦДГ. Изрично е споменато в  ИСОДГ, че двете групи ще обучават деца без говорни проблеми,тоест те са стандартни групи.
Отивайки да запишем детето във въпросната градина, която е единствената, където сме класирани от системата /в другите градини в квартала нямаме шанс/, аз и мъжът ми останахме със смесени чувства на задоволство и изненада.Градината се оказа прясно ремонтирана.Установихме даже,че за децата са предвидени  доста добре изглеждащи помещения, с чисто нови мебели при това модерни,които на фона на общото ниво на детските градини в столицата ми се сториха направо луксозни.Виждайки впечатленията ни,директорката с нескрита гордост заяви,че нейната градина е  най-добре оборудваната поне на територията на кв.Лозенец .Съдейки от приветливия и млад персонал,който хвърчеше наоколо,вероятно това не е единственото достойнство на градината.
Та това скъпи майки е парадокс, всички ревем,че няма места,а когато най-сетне такива ни се предложат на тепсия, ние се отказваме от тях по неясни поне за мен мотиви.
В крайна сметка се оказа,че са необходими още около 5 деца за да се сформира група от 20 деца за набор 2005, а за набор 2004 са нужни дори повече.
Та се чудя и се мая как тези места са още свободни на фона на останалите без държавна градина хиляди деца.Естествено във цялото ми писание има и малко користна цел  Embarassed колкото по-бързо се сформира групата за 2005,толкова по-скоро ще пусна и аз детето си на градина  Laughing
Уточнявам изрично,че групите на децата с говорни проблеми се помещават отделно от тези без такива проблеми,което не би трябвало да смущава майките, а и в крайна сметка  децата с говорни проблеми са си съвсем нормални и без други отклонения.

# 1
  • Мнения: 9 814
Нормално е, повечето от набор 2004 отдавна са приети в детска градина. Дори още преди въвеждането на интернет-класирането.
Например моето дете е набор 2004 г. и тръгна на ясла през ноември 2006 г., а от 2007 г е в детска градина.
Същото е и положението и с набор 2005 /особено тези родени през първото полугодие/.
Сега дъщеря ми е втора група и имаше само едно желаещо дете, което и съответно беше прието.
А ДГ, която посещава детето ми е най-желаната в Младост.
А иначе това, което пишеш е страхотно. Нека има повече места за децата ни.

# 2
  • Мнения: 4 668
Не съм сигурна разбрах ли правилно  Rolling Eyes Т.е ако сега поискам да преместя детето си от частната градина в която е , мога без проблем да го запиша в тази в Лозенец , така ли ?
Набор 2005 сме .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
...Днес направих изненадващо откритие - съществуват държавни детски градини, разположени на ключови места в града, новоремонтирани, тъй да се каже с направо "петзвездни" за нашите стандарти условия, с приветлив персонал! Но това само по себе си естествено не е шокираща новина. Необичайното в случая е, че въпросната детска градина, а именно 56 ЦДГ в кв.Лозенец/ намира се почти до хотел Хемус,на Св.Наум/ от около месец е пуснала чрез ИСОДГ 2 нови групи с по 25 места - за наборите 2004 и 2005 г. , които предстои да стартират от 4 март 2009 г и не може да си събере достатъчно деца за тях!!! Доскоро логопедична, 56 градина, която разполага с доста голям сграден фонд, е вече със статут на ЦДГ. Изрично е споменато в  ИСОДГ, че двете групи ще обучават деца без говорни проблеми,тоест те са стандартни групи...

Моля да подскажеш кои са другите детски градини, за да могат да се възползват повече родители...

# 4
  • Мнения: 61
Не съм сигурна разбрах ли правилно  Rolling Eyes Т.е ако сега поискам да преместя детето си от частната градина в която е , мога без проблем да го запиша в тази в Лозенец , така ли ?
Набор 2005 сме .


Можеш,стига да се регистрираш в ИСОДГ,защото кандидатстването е през системата и да заявиш градината като желание.Класирането е всяка събота,но вече са обявени свободни места за следващата събота.Ако искаш можеш да говориш и с директорката как по-бързо да стане,защото този петък ни събират на родителска среща да ни запознават с учителите и т.н.

# 5
  • Мнения: 61
Моля да подскажеш кои са другите детски градини, за да могат да се възползват повече родители...

ами аз знам конкретно за тази градина,защото ми е квартална,но предполагам,че не е единствената.

# 6
  • Мнения: 4 668
Регистрирах се в ИСОДГ , статус - чакащи .
Пише , че на 28.02. ще излезе следващото класиране .
Утре мисля да говоря и с директорката .
Ако успеем да се вредим , просто няма да е за вярване  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 7 375
                   На Pipinka - успех и дано в събота се похвали с класиране! Peace
                   Ако групите останат под капацитета 22 деца ще бъде наблюдавана средната посещаемост в срок от 3 месеца и ако тя е под 16 деца - групите ще се закрият.Така се процедира при непълни групи,а като се сложи и делегирания бюджет направо ще закъсат края на годината без деца.Не вярвам в Лозенец да няма деца родени в 2004 и 2005 г.
                   Аз мога да кажа на мамите от Красно село,че ще се открият две групи в 136 ЦДГ от 1 септември..За сега не мога да дам инфо от кой набор ще са. Peace

# 8
  • Мнения: 7 640
Регистрирах се в ИСОДГ , статус - чакащи .
Пише , че на 28.02. ще излезе следващото класиране .
Утре мисля да говоря и с директорката .
Ако успеем да се вредим , просто няма да е за вярване  Rolling Eyes

дано да е вярно, много странна работа Thinking

# 9
  • Мнения: 4 668
В системата беше отразено , че за групата набор 2005 г. има две свободни места ...

# 10
  • Мнения: 61
Регистрирах се в ИСОДГ , статус - чакащи .
Пише , че на 28.02. ще излезе следващото класиране .
Утре мисля да говоря и с директорката .
Ако успеем да се вредим , просто няма да е за вярване  Rolling Eyes

Стискам палци,дано не се усетят прекалено много хора,които са с по-ранна регистрация Grinning Ама мисля,че директорката доста бърза да стартират групите и може би ще тегли едно рамо на по-бързите и смели  8 Laughing Просто е жалко да гледаш празен етаж,всичко ново и хубаво и чака да дойдат деца,които си отвисяват в къщи или пък ходят на частни градини за много пари,срещу които не се предлага дори наполовината от това,което се предлага в държавните. В последните все пак има и засилен държавен/общински контрол,какъвто не вярвам да има в частните набързо стъкмени постройки,пристройки и пр./да не се обиждат ходещите на частни градини,щото може пък и някои хубави да има измежду тях  Simple Smile/

# 11
  • Мнения: 61
В системата беше отразено , че за групата набор 2005 г. има две свободни места ...

Да,защото изчакват две седмици да се запишат тези,които са класирани, а родителите се ослушват.А от класираните 40 деца миналата събота със сигурност много няма да се запишат, както беше и по-миналата събота.Всъщност свободните места днес към 5 бяха около 10, тоест ние бяхме 15 тите записани.

# 12
  • Мнения: 299
Който се интересува може да погледне и 26 ОДЗ в Младост1. Прави ми впечатление, че освен в яслените групи и 1 група места още има в останалите.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
проблемът с местата в ДГ основно е при набор 2006 и 2007.
нищо шокиращо няма.

# 14
  • Мнения: 547
Страхотно е, че откриват нови групи  Peace. Добре е и да се обявяват тези неща.

В сайта, освен ако специално не отидеш на въпросната градина, няма как да се види, че се откриват нови групи.

Общи условия

Активация на акаунт