Некоректни застрахователи

  • 976
  • 3
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не знам дали точно тук е мястото на темата, но реших да я публикувам, понеже влизат най- много хора.
Имам нужда от съвет и знам, че тук ще го получа  Hug

Историята е следната. За втори път в рамките на 2 месеца удариха семейната ни кола. Първият път нямахме никакви проблеми- застрахователят на шофьора- виновник ни изплати още след седмица премията( или както там се казва) за нанесените щети.
Вече два месеца ни бавят обаче застрахователите на дамата, която се качи върху нашата кола на една заледена улица... На мястото на инцидента са викани КАТ, направен е акт, ходихме в застрахователната компания.
Преди месец получихме писмо от тях, че актът ще бъде обжалван и след това ще ни преведат парите. След известно време ходихме в Полицията, говорихме с началника- актът изобщо не е обжалван, жената го е получила и пред застрахователите не би трябвало да има спънка да ни изплатят вредите.
Писах писмо до управлението на компанията в София, днес говорих с някакъв "умник" от там- до края на седмицата щели да ми пратят становището си.


Какво следва сега? Има ли законов срок, в който те са длъжни да оценят щетите и да ми ги платят? Има ли някакъв давностен срок, след който вече да не се изплащат щети и с нищо няма да са ми длъжни? Какво да предприема, до кого да пиша, как изобщо да се оправя с проблема? На мен не ми трябва становището им, ясно е, че по някакви незнайни причини отказват да ми изплатят щетите...
Посъветвайте ме как да действам нататък  Praynig Умишлено не споменавам името на застрахователната компания  Peace

# 1
  • Мнения: X
Не съм наясно с материята, но на твое място щях да ги заплаша, че ще се оплача до Комисията за финансов надзор.

Иначе майка ми миналата година имаше 3 съвсем реални щети - първите две и ги платиха адекватно и в срок, но за третата платиха някаква супер смешна сума. Седмица след това получи по куриер уведомително писмо от застрахователната компания, че не я желаят повече за клиент и че прекратяват едностранно договора.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Седмица след това получи по куриер уведомително писмо от застрахователната компания, че не я желаят повече за клиент и че прекратяват едностранно договора.

Да не би да става дума за "Витоша", сега "Уника"?

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не съм наясно с материята, но на твое място щях да ги заплаша, че ще се оплача до Комисията за финансов надзор.

Иначе майка ми миналата година имаше 3 съвсем реални щети - първите две и ги платиха адекватно и в срок, но за третата платиха някаква супер смешна сума. Седмица след това получи по куриер уведомително писмо от застрахователната компания, че не я желаят повече за клиент и че прекратяват едностранно договора.

Всъщност свекърва ми вече писа до Комисията по финансов надзор  Crazy
Това за прекратяването на договора не го разбрах  Rolling Eyes- не желаят майка ти за клиент при положение, че не е била тя виновна за щетите?! Ако е в този смисъл- баси застрахователите! Ако нямаш нищо против, ще кажеш ли коя е компанията?

Общи условия

Активация на акаунт