бебе гигант

  • 6 015
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 319
сега се връщамеот консултация и лекарката ми се накара,че сме надали много-7700 сме,и да намаля едно хранене тоест да яде 4 пъти а сега ядем 5....та вие по колко пъти храните вашите бебета-аз мисля че на тази възраст е нормално да яде така в 6.00 мляко в 9.00 мляко в 13.00 зеленяуково пюре в 17.00каша или плодово пюре с 3 лъж.мляко и в 21.00 мляко.Наистина се почуствах ужасно все едно гледам гигант а си е нормално бебче.....

# 1
  • Мнения: 27 524
Я, не се връзвай на такива неща. Давай на детето колкото иска  Simple Smile
Има си по-едри бебета, по-пухкави, по-слаби, всяко с различен апетит, тегло, нужди и външен вид... Не се притеснявай  Hug
Има и къде къде по-гигантски бебета - на наши приятели бебчето на 5 месеца беше минало 8-те кила, а баща му на 10 месеца е бил 23  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 11 894
Зависи колко е рожденото тегло на бебето. До 6-тия месец трябва да си удвои теглото, т.е. ако е родено 4 кг може да е нормално да е 8 кг на 6 месечна възраст. Моят син се роди 2400, недоносен и на 6 месеца беше около 5.5 в сравнение с него твоето бебе е гигант, а в сравнение с друг може и да е слаб. Доколкото знам ръста и теглото на бебета се преценява съобразно тяхното лично развитие, а не толкова според таблиците. Колко много е наддал? Още повече в следващите месеци няма да наддаде особено много, защото интензивния растеж е в началото, а после се забавя. И кое хранене трябва да махнеш при положение, че трябва до годинка да приема поне по 650-700 мл мляко.
Не съм педиатър, а само разсъждавам. Не мога да разбера какво е искала да каже педиатърката и защо го е казала. Дай повече информация.

# 3
  • Мнения: 1 080
Оф писна ми да слушам подобни простотии - изцепки на разни педки - маниачки.    ooooh! ooooh! ooooh!
На 5 месеца ако иска и 2 пъти да яде - егати    Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Храни го тогава, когато е гладно детето, а не да се мъчиш да го ограничаваш.
В никакъв случай не намаляй млякото.
Може ако искаш да оставиш само едно немлечно хранене.
На 5 мес. моя син тежеше 9,260 и лекарката му не си е позволявала да ми казва, че е дебел!!! Tired Tired Tired

# 4
  • Мнения: 43
моят син беше 8.200 на 5 месеца и половина и 69 см.  В крайна сметка някои деца са по-едри от другите. Важен все пак е и ръста на детето. Ако ръста и килограмите ви са в норма няма от какво да се притесняваш. Моят син винаги е бил с месец и половина напред спрямо средните норми за неговата възраст. Peace

# 5
  • Мнения: 150
Чак се ядосвам на такива педиатри. Ми моят хубостник си беше 8.660 на 5 месеца и си искаше по 5 пъти дневно. Ръководя се само от детето  Peace

# 6
  • Мнения: 9 973
не дръж детето гладно.Нека си е пухкаво

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не се шашкай, всяко дете е различно.

# 8
  • Мнения: 1 473
Не бих се впечатлявала от подобни изказвания, а бих се замислила за друг педиатър.
Радвай се, че си имаш здраво дете и се храни добре.

# 9
  • Мнения: 822
Според мен наистина зависи, колко се е родило детето и колко е високо. Повечето педиатри така реагират, защото поне нашата все за рахит говори.Дори след като бяхме на консултация,когато беба беша на 6 месеца ми каза, че не трябвало да качва повече от 400гр. на месец оттук -нататък.

# 10
  • Австрия
  • Мнения: 143
И моя беше 8.500  на 6м  и в никакъв слуЧей не е дебел.Сега веЧе се храним по 4 пъти ,но има дни в които яде и 5пъти
Нешо не по темата ,но днеска една приятелка ми изпрати снимка на бебето да го видя ,пие сок от ябълки и моркови на 1.5месеса Shocked
Тия педиатри са за  #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен детео е с напълно нормално тегло-все пак е на почти 6 месеца!А и е недопустимо дете на тази възраст да се храни 4 пъти на ден!

# 12
  • Мнения: 4 335
На 5 месеца синьт ми беше почити колкото вас 7.660.Все още е на 5 кратно хранене,ще му ги намаля,когато той сам пожелае.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


                  Joy JoyА сега се хванахме с теб за гушите Simple SmileПретендирам моето да е по-голям гигант, защото нашата педиатърка каза да го храня по три пъти на ден.Наистина не й се връзвай, храни си го както до сега.Бебе на диета - звучи абсурдно.Според мен го храниш много правилно и няма защо да променяш режима.

# 14
  • Мнения: 30 969
Храни по колкото иска бебето.Какъв гигант, екстра си е детето. Да ти е живо и здраво, давай му да папка.

Общи условия

Активация на акаунт