За жълтъка

  • 1 719
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте мами, синът ми е на годинка и все още не е захранен със жълтък по мнение на педиатърката,която ми казва,че колкото по късно го захраня със жълтък толкова по добре,децата проявявали много алергии към него. Алекс е на детска кухня и там им застройват супите не знам дали със жълтък или с белтък,това значи ли,че ако има някаква алергия ще си проличи и от детската кухня или застройката не е захранване newsm78 Според вас кога да почна да му давам жълтък,по колко,по колко пъти в седмицата и грешка ли ще е ако още отложа захранването? Благодаря на всички мами,които ще ми отговорят  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 080
Да, разбира се, че е захранване.
Аз си мисля, че щом е на ДК, едва ли има нужда допълнително да даваш жълтък.
Там в менюто сигурно слагат достатъчно.

# 2
  • Мнения: 9 973
щом даваш кухня,значи вече е захранен.Пробвай да дадеш

# 3
  • Мнения: 27 524
Давай му, чак толкова отлагане на жълтъка е ненужно. В него има ценни за детето неща  Peace

# 4
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
А детето ти обременено ли е фамилно с алергии, защото обикновено педиатрите го препоръчват от по-рано?
Като захранваш все пак първия път дай половин жълтък, защото съдържанието в застройката от ДК е символично.

# 5
  • Мнения: 1 449
Ако има заложено алергично предразположение конкретно към жълтък - алергията би трябвало да се прояви от застройка на супа.
Няма смисъл да се отлага още, ако детето не е алергично.
След 1 год. е достатъчно да се дава жълтък/яйце до 2-3 пъти седмично.


... педиатърката,която ми казва,че колкото по късно го захраня със жълтък толкова по добре,децата проявявали много алергии към него.
Напротив, жълтъкът не е силен алерген.
Има доста деца с алергия към яйца - заради белтъка.

Счита се, че след 6 м. организмът може да толерира жълтък.
Затова има педиатрични организации, които официално препоръчват жълтък на 7 м.
Отлагането за възраст 9-10 м. е свързано с:
- презастраховане (но много зависи от схемата на захранване като цяло)
- вероятността да попаднат белтъчни следи върху жълтъка (белтъкът е сериозният алерген)
- спорните хранителни съставки на жълтъка (съдържа желязо и важни витамини, но също 'лоши' мазнини)

# 6
  • Мнения: 2 334
Щом вече е на кухня значи детето е захранено Peace

# 7
  • Мнения: 30 965
Давай му да пробва малко твърдо сварен жълтък.

# 8
  • Мнения: 219
Благодаря ви за съветите. Не не е обременен фамилно с алергии. Ще му давам жълтък 2,3 пъти в седмицата по четвъртинка мисля да почна да му давам. Само още нещо да ви питам как го давате в храната или отделно м/у храненията ?

# 9
  • Мнения: 27 524
Само още нещо да ви питам как го давате в храната или отделно м/у храненията ?

В зеленчуковото пюре  Peace
Между храненията се дават плодове, плодови пюрета, зрънчо и подобни  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 107
В пюрето или супата по половин жълтък.Между храненията сок или плод.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не е грешка отлагането на жълтъка.И аз изчаках навършването на 1г/1г и 3м/.Смесвах го със зеленчуковото пюре.

# 12
  • Мнения: 219
Благодаря  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 372
Давам жълтък от края на осмия месец. Давам го с обедното ястие.Не смятам, че е толкова силен алерген. След като детето ти е на ДК значи е захранено с жълтък.

# 14
  • Мнения: 1 558
Щом е на детска кухня,няма проблем да даваш жълтък Peace

Общи условия

Активация на акаунт