тест за овулация ClearBlue - прилагане

  • 5 459
  • 11
  •   1
Отговори
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Искам да попитам тези, които вече са ползвали тестове за овулация - как избират точното време на деня, в което да направят теста?

В закованата тема *** ВАЖНО! ПРОЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОПИТАШ ! *** пише да не се използва първа урина. Защо?

В указанията на теста, който съм си купила (ClearBlue), пише, че е важно поне 4 часа преди тестирането да няма уриниране и да се избягва поемането на твърде много течности преди самото използване на теста. За първа урина не пише нищо и аз си мислих да си правя теста след като ставам сутрин  Thinking Идеята ми беше, че така ще ми е най-лесно да правя теста всеки ден по едно и също време (както препоръчват).

Ще се радвам да споделите опита си с тестове за овулация  Hug   bouquet  Hug

# 1
  • Мнения: 203
Прави ги след работа!Аз така си ги правих освен това,сутришната урина е задържана,а за тези тестове явно не трябва да е такава!И аз не мога да си ги обясня логично нещата ама Laughing

# 2
  • Мнения: 304
Обяснението е, че нивата на ЛХ, които се отчитат от уринните тестове за овулация са по-високи след обяд, от колкото сутринта, поради което всички казват, че е добре тестовете за овулация да се правят след работа. Важно е да не се прекалява с течностите, за да не се "отмие" хормонът от организма, точно по същата причина и не трябва да сте пишкали поне 2-3 часа преди да направите теста.

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мерси!   bouquet

Има ли и друго нещо, което може да повлияе резултата? Напр. полов акт - трябва ли да се въздържам няколко часа преди да си правя теста?

Съжалявам, ако са ми идиотски въпросите  Blush много държа да улуча момента  Peace

# 4
  • Мнения: 568
Много е важно да не се наливаш излишно с течности преди теста, пък било и то няколко часа преди него, защото урината се разрежда и резултат никакъв. В това се убедих през последните няколко месеца, в които заради липса на две еднакви черти почти бях стигнала до извода, че нямам овулация... И така до този месец, в който бях решила да дам последен шанс на тестовете за овулация... Изпивам една чаша вода сутринта и правя теста към обяд 2-3 часа, последно пишкам около 2 часа преди теста. И воала... двете чертички най-после излязоха....

Моята грешка идваше от там, че знаейки, че трябва да не пия вода 4 часа преди теста се опитвах да си наваксвам с течностите от сутринта и за няколко минути изгългочвах половин литър, а после се стисках няколко часа преди теста, за да има материал. А не трябва така!!! Като дойде моментът все ще успееш да изстискаш нещо  Mr. Green, то малко трябва, важното е да не е разредено...  Mr. Green

Малко дълго се получи, но се надявам да съм била полезна  Flutter

# 5
  • T"A
  • Мнения: 2 515
desitalee, благодаря ти за отговора! Аз също бих могла да допусна подобна грешка, защото съм свикнала да пия по много, поне 2 литра дневно, и съответно никога не съм се замисляла и не съм спирала да ходя да пишкам...  Blush Тестът, който съм си взела този месец, не е с чертички, а с едно човече, което трябва да е усмихнато в деня на овулацията.  Grinning

Интересното е, че пише така:

"You can test any time of the day, but it should be at about the same time each day (many woman find it most convenient first thing in the mоrning). It is important that you have not urinated at least 4 hours before testing, and you should аvoid excessive fluid intake before testing." T.e.
"Можеш да се тестираш по всяко време на деня, но трябва да е по същото време всеки ден (много жени намират за удобно да го правят като първото нещо сутрин). Важното е, да не си уринирала поне 4 часа преди тестиране и да избягваш  прекомерен прием на течности преди тестиране."  - и нищо повече не е обяснено по този въпрос, така че черпя допълнителна информация от форума  Peace

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
И аз не ги правя с първата урина, защото съм чела, че могат да дадат фалшив положителен резултат.
Аз ги правя в промеждутъка - 18-19.30 часа. Пия течности докъм 14.30-15.00 часа, отивам за последно до WC-то  и после съм на въздържание.
Правилно е казала desitalee, не се наливай обаче преди това с цел да компенсираш.

# 7
  • Мнения: 3 241
Mentha, и аз ползвах същия тест и си задавах същия въпрос.
Потърсих по разни чужди форуми и не видях да е проблем ползването на първата урина.
Затова си правих теста сутринта и на 4 път имах усмихнато личице Simple Smile

# 8
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Мента, CLEAR BLUE може да се правят по всяко време. Дори и с първата сутрешна урина. Това го пише в сайта http://www.clearblueeasy.com/clearblue-easy-digital-ovulation-test-faq.php ... Но, всички да ги правиш по едно и също време Peace
Теста е дигитален и работи на друг принцип от обикновенните лентички  Peace . Имат ги за най-точни и цената им е добра (скъпички са за БГ), даже се съмнявам че ги внасят в БГ. Аз тук в UK ги видях за първи път, ти от къде ги взимаш ?

# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
milly76, живея в Израел, тук си ги купувам, но ми направи впечатление, че са двойно по-скъпи от другите тестове.
Iventse, мисля, че в друга тема бях прочела, че ти не препоръчваш тази марка, конкретно тестовете за бременност. Надявам се тези за овулация да са точни  Hug  Peace

# 10
  • Мнения: 3 241
milly76, живея в Израел, тук си ги купувам, но ми направи впечатление, че са двойно по-скъпи от другите тестове.
Iventse, мисля, че в друга тема бях прочела, че ти не препоръчваш тази марка, конкретно тестовете за бременност. Надявам се тези за овулация да са точни  Hug  Peace

Бъркаш ме с някого, не съм писала за тестове за бременност. Simple Smile

Малко офф- и тук са много скъпи - 7 теста за над 30 евро Sad

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 12:33 от Iventse

# 11
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Iventse, приеми извиненията ми   bouquet Наистина съм те объркала, явно заради чужбинското местоживеене  Blush
Имала съм предвид този пост  Hug

Общи условия

Активация на акаунт