Мога ли да държа бебето си седнало?

  • 10 050
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

Синът ми е на 25 дена и се чудя дали мога да го държа седнал в скута ми или е вредно? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 999
До шестия месец се препоръчва бебето да е легнало или полулегнало /след третия месец/.

# 2
  • Мнения: 468
Миличка, мисля, че е строго противопоказано, то няма двигателно развитие за този вид поза. Почакай малко, ще дойде и този момент, някъде към 6-месец, а може и по-рано, зависи.

# 3
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Ооо, много е рано още!  Peace
Засега - легнало или най много на 30 градуса наклон. Аз моята започнах да я слагам седнала в скута ми почти на 6 месеца.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси много, момичета! Ееей, винаги можеш да получиш бърз и точен отговор тук!

А легнал в скута е ОК тогава, нали?

# 5
  • Мнения: 2 334
До 5-6-и месец не е хубаво  бебето да е в седнало положение Peace

# 6
  • Мнения: 1 691
Седнал на дупето наистина не е препоръчително. Може да го държиш полуизправен в скута си, като подкрепваш цялото гръбче, включително и главата. Така пак ще е почти като седнал у теб, но без да натоварваш гръбчето и крачетата. Дано си представяш какво имам предвид.
Иначе наистина до 6 и дори 7-мия месец не е хубаво детето да седи.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз това имах предвид: подпрян изцяло с гръб на корема ми...

# 8
  • Мнения: 5 955
не е желателно, не можеш ли легнало да го държиш?

# 9
  • Мнения: 9 973
никакво седнало положение

# 10
  • Мнения: 3 869
Мисля, че с тялото си можеш да имитираш изививката на кошницата за новородено, просто е важно гръбчето и главата да имат опора, а че позата ще е леко сгъната и малко изправена, не е проблем. Има деца и деца - едни са доволни легнали, други искат да "гледат" много рано. Моето дете не можеше да миряса по гръб и на 1 месец вече се принудих да го сложа в шезлонг с леко вдигната облегалка. На 4 месеца легналото положение беше нежелано, но все пак възможно от време на време, а от края на петия е абсолютно нежелано и винаги следва рев (освен ако не спи, де  Wink)

# 11
  • София
  • Мнения: 2 508
не е желателно, не можеш ли легнало да го държиш?

Май му е по-интересно да гледа света наоколо и като го сложа легнал, иска да си ходи нанякъде... hahaha

# 12
  • Мнения: 2 374
До 6 месец бебетата не се слагат седнали.
А в скута ти легнал-да може!

# 13
  • Мнения: 27 524
До шестия месец се препоръчва бебето да е легнало или полулегнало /след третия месец/.

Да  Peace

Макар че страшно много родители държат бебето седнало мнооого преди това  Confused
Да не говорим за ученето на ходят и подскачат на 3 месеца  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз точно затова питам, винаги ми се е струвало неправилно...

Общи условия

Активация на акаунт