Разликата в интелектуалният статус пречи ли на връзката/ брака?

  • 15 872
  • 302
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Далеч не става само дума за образование. ....

Примерно единият от партнъорите е на леко по - високо ниво ( интелектуално), другия - не.

Като първо следствие предричам, различните кръгове приятели.

Този, който е в по неизгодна позиция ( образно казано), как се вписва в приятелското обкръжение на другия....?

Вярно, че това е най - малкият проблем.

А с времето, появява ли се пропаст между двамата....?

Моля, не ме молете за дефиниции и единици мярки за това и онова Wink

Споделяйте от опит, а защо не и хипотетично...?

# 1
  • Мнения: 4 678
Жена ми е доста по-интелигентна от мен..от няколко години не ме слуша кво и говоря,..и така се разбираме чудесно Hug

# 2
  • Мнения: 194
Жена ми е доста по-интелигентна от мен..от няколко години не ме слуша кво и говоря,..и така се разбираме чудесно Hug

А ти, от какво съдиш, че си по -малко интелигентен? Wink Laughing

В началото споменах, че не става само въпрос за образование. Абе ....обща култура примерно...и аз не знам Laughing

# 3
  • Мнения: 940
Аз смятам, че сме еднакво интелигентни и двамата.

# 4
  • Мнения: 2 175
Първо трябва да уеднаквим критериите.
Интелектуален статус не означава автоматично преуспял..
Къде и как я мерим тази разлика?

Смея да твърдя, че всичките ми приятели са доста интелигентни, повечето и преуспели..
Ама аз още не съм..това не ни пречи да общуваме свободно и да се забавляваме и най-вече да се подкрепяме..

# 5
  • Мнения: 194
Далееееч не става дума за преуспялост и материални блага.

Абе богата душевност... и  малко акъл да го наречем Laughing

# 6
  • Мнения: 73
Със сигурност се появява пропаст след време, когато чувствата  и страстите се поуталожат. Ако двама партньори не са на едно ниво интелектуално и физически винаги има някой в по-неизгодна позиция, но такива примери колкото щеш за съжаление! Sunglasses

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 704
интелекта не оказва влияние на връзката по скоро несходство на характерите  

# 8
  • Мнения: 2 175
В началото споменах, че не става само въпрос за образование. Абе ....обща култура примерно...и аз не знам Laughing

В този смисъл, мисля че се допълваме..
да, той е много по- в почти всичко..аз пък му допълвам "пропуските"..
Понякога ме вбесява как знае почти всичко, но пък и аз го изненадвам понякога..
От друга страна - това, че е "по-високо" от мен ме стимулира и амбицира страшно..

# 9
  • Мнения: 2 388
Зависи.
Понякога да, понякога не.
Ако е интелектуална пропаст трудно се преодолява.

# 10
  • Мнения: 4 678
Зависи.
Понякога да, понякога не.
Ако е интелектуална пропаст трудно се преодолява.

Peace Peace Peace

# 11
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Далеч не става само дума за образование. ....

Примерно единият от партнъорите е на леко по - високо ниво ( интелектуално), другия - не.

Като първо следствие предричам, различните кръгове приятели.

Този, който е в по неизгодна позиция ( образно казано), как се вписва в приятелското обкръжение на другия....?

Вярно, че това е най - малкият проблем.

А с времето, появява ли се пропаст между двамата....?

Моля, не ме молете за дефиниции и единици мярки за това и онова Wink

Споделяйте от опит, а защо не и хипотетично...?
Случвало ми се е.  За щастие Embarassed /време за самореклама/ съм била от привилегированата страна. Не бих казала, че е малък проблем.
Приятелските кръгове определено са различни, вписването беше мисия невъзможна - седи и мълчи, няма какво да каже, не разбира нищо от това, за което се говори. С други думи излизането с приятели е мъчение и за двамата. Да не говорим, че има случаи когато ти е неудобно да го представиш на определени хора от обкръжението си.  Embarassed
В крайна сметка приключихме. Не мисля, че е нормално човек да се срамува от партньора си.

# 12
  • Мнения: 581
 На мен ми пречи, не понасям глуповати и неграмотни мъже, въпреки че не причислявам себе си към най-умните и интелигентни хора.Отказах брак с чужденец точно защото опознавайки го все повече разбрах колко е зле откъм обща култура и грамотност.Например възхищаваше ми се, че знам таблицата за умножение наизуст; че пиша правилно на неговия език и съм наясно с правописа без да съм ходила на курсове; недоумяваше как съм запомнила столиците на европейските и други държави, както и някои всеизвестни исторически събития и имена.Иначе е човек с добри доходи и е добър в професията си.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ако връзката е само сексуална, разликата в интелекта се усеща по-малко. Истинска, пълноценна връзка според мен е невъзможна при пропаст в нивата на интелект.

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Разлика в интелектуално отношение,няма начин резултатът да е позитивен...за мен такъв род връзки са обречени,предишната ми връзка се разпадна именно поради тази причина... Peace

Общи условия

Активация на акаунт