Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 171 542
  • 611
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Свекърва ми е с тази диагноза от близо десет години, но от преди 2-3 години състоянието и доста се влоши .
Въпреки приема на лекарства / Мадопар HBS и Мадопар 250 / започва все по-трудно да се движи , едвам говори,
промени и се лицето , почти непрекъснато е в депресивни състояния .
Рових се из нет-а , попадам на различни статии и описания на болестта, някои стари форуми ,
просто ако имате ваш близък с такава диагноза, ми се иска да знам как се развива болестта ,
какви лекарства приема и как се справя/те/ с проблема .

# 1
  • Варна
  • Мнения: 777
Моята маминка е с тази болест.Била е на около 40 години,когато са забелязали първите симптоми,сега е на 82.При нея са засегнати само ръцете,понякога завалва говорът,но от скоро.Мадопар пиеше преди много години.По едно време и бяха изписали сума лекарства,които я държаха като в транс,полу-отнесена,нищо не се наемаше да свърши сама(даже я обличахме,къпехме и хранехме като малко дете).Преди няколко години наблюдаващите я невролог и психиатър промениха тотално схемата на прием и лекарствата.Спряха и всички такива,водещи до "затъпяване" според тях.Сега е на син Синемет,1/4 ривотрил вечер,билкови таблетки Ментат и Дузофарм.Сега маминка е добре,друг човек е.Тече и мисълта,съвсем спокойно разговаря на всякакви теми,следи сериали,дръвца си носи,компоти от мазата,храни се и се къпе съвсем сама.Съветът ми е,да направите профилактични прегледи на жената(за да се изключи инсулт,например).Консултирайте се с невролог,щом от настоящото лечение няма полза-нека назначи друго.Бъдете търпеливи с жената,тази болест е голямо страдание...Пожелавам ви успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 960
Попитайте невролога за лекарството Ебикса, за сега най-близкото място от където може да се закупи е Солун!

# 3
  • Мнения: 476
Благодаря ви момичета за  отговорите  Hug , определено ще направя консултация и с друг невролог  !

# 4
  • Мнения: 800
Voxx, ако още се интересуваш,потърси в интернет материали за "Low dose Naltrexone" (търси целия израз). Това е чудесен препарат с фантастични качества - мощно засилва имунната сиситема и тя се бори сама с безброй болести, от СПИН до рак.
Няма смисъл да говориш с лекари - не го знаят за съжаление, или не разбират действието му.
В семейството имаме Паркинсон и само за месец остана само лек тремор в лявата ръка. Никаква ригидност, болки в ставите, нищо!
Може да се комбинира с традиционните лекарства и сигурно ще намалите Мадопара и Мирапексина.
Но, трябва да четеш на английски...

Тук:

http://www.lowdosenaltrexone.org/

http://ldn.proboards.com/index.cgi?board=forum

http://jeffreydach.com/2009/04/13/low-dose-naltrexone-ldn-2-jeffrey-dach-md.aspx


Има още много линкове и информация, но като се обадиш. Успех!

# 5
  • Мнения: 800
Препаратът LDN (Low Dose Naltrexone) се "прави" на базата на фабричния препарат Naltrexone, който се продава в България под фабричните наименования ReVia и Adepend. Опаковката съдържа 28 таблетки по 50мг. Една таблетка се смачква и се разтваря в 50 мл вода. Така във всеки 1 мл се съдържа 1 мг Налтрексон. Нормалната доза варира между 3 и 4,5 мг на денонощие. (Горната граница е за 100кг човек и не бива да се надхвърля, защото ефектът се губи).
Значи, вечер, след 10 часа се вземат 3-4 мл със спринцовка от разтвора и се пият с малко вода или сок. Вкусът е слабо горчив, като тоник.

Препаратите ReVia и Adepend струват около 150 лв., но една кутия стига за цяла година. Не се влияйте от описанието вътре в кутията, то важи за големи дози Налтрексон. Преднаначението е коренно различно.
Ако искате повече информация, напишете в Google "Low dose Naltrexone" (цялото, с кавичките) и ще ви засипят с информация. Преобладаващата част е от благодарни пациенти, хвърлили патериците и върнали се на работа.

Ако имате още въпроси, аз съм на разположение.

P.S. Приготвеният разтвор се държи затворен и на студено. Преди употреба се разклаща. Не разтваряйте повече от една таблетка, за да е пресен.

Мариса,  почисти си пощата, не приема повече писма.

# 6
  • Мнения: 16
И моята майка е с Паркинсон, на 52 години е..всичко стана толкова бързо, за 2 години така се промени, лицето и стана масковидно, почти спря да се усмихва, говора и е затруднен, няма желание за водене на диалог, отговаря еднозначно..толкова съм притеснена, по цял ден я мсиля..от 1 година пие Синемет сега от тази седмица добавиха и Мирапексин в комбинация със синемет-а..трудно подвижна е, почти скована...надявам се с новото лекарство да се облечки..ще пиша какво са резултатите от лечението с него..успех на всички   bouquet

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Моята баба почина преди 5 години с такава диагноза.Повече от година се залежа и стана направо скелет.Не можеше да говори и от залежаването получи страшни рани,които запонаха и да миришат.Беше една доста грозна гледка.Не можеше да се храни и накрая дори пиеше малкото вода със сламка.Беше последно дори и на подлога.Не можеше да става и дума да се изправи.Дни наред да прекарваш само по гръб да лежиш.Просто болестта е доста коварна.Видях го с очите си.Не пожелавам на никой това.

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 16:30 от ღVivi~anღ

# 8
  • Мнения: 0
Дядо ми е болен от Паркинсон и пие от дълго време Синемет СР (розов), но сега изведнъж се оказва, че това лекарство е спряно да се внася в България Shocked
А за него е жизненоважно да го пие, другите видове лекарства не му влияят добре!
Моля ви, помагайте ! Ако знаете дали някъде е останало в някоя аптека от това лекарство или въобще от къде мога да го купя, или пък ако на някой му е останало и няма да му трябва Sad

# 9
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
"Low dose Naltrexone"  - наистина ли се явява като някаква панацея за всички/много/ болести  newsm78 Съжалявам за проявеното недоверие,но.... Confused
Къде може да се купи това лекарство тук,в БГ?
И ние имаме Паркинсон в семейството - диагностициран едва след 3,5г и 6 месечно залежаване на легло без възможност за правене на елементарни неща.Сега се движи,яде сама,но не може да съблича/облича без помощ,не може да се къпе сама защото ръцете не я "държат"...

# 10
  • Мнения: 15
И аз съм заинтересована - имам в семейството също Паркинсон. От пет години е на Мадопар, но с времето не се оправя, а напротив. Има вече и някои психични проблеми. Нека PinkPanther бъде така добър да ни даде координатите си, за да може да се свържем, поговорим и да бъдем полезни едни на други. МОЛЯ ВИ!

# 11
  • Мнения: 800
Болестта на Паркинсон е изключително многообразна, както като симптоматика, така и като лечение. Пробвали сме много препарати - глутатион, Q10, израдипин, антиоксиданти и др. -дават подобрение, облекчение, но никой не може да ви върне 5-10 години назад.

LDN не прави изключение. Дава облекчение, забавя прогресията на болеста (не е малко!), но толкова. Ефективността му при други заболявания е далеч по-висока.

Основна цел при лечението е отлагането във времето включването на препарата Л-ДОПА (Мадопар, Синемет),който действа много добре, но от тук нататък на пациента му остават около 5 години!

Имам опит с Паркинсон и съм готов да помогна, стига да кажете как.

Потърсете ме на лични.

# 12
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ние в момента сме на ПК-Мерц/Амантидинов сулфат/ и АЗИЛЕКТ/Rasagiline/.Второто струва 240лв и бе отказано от ЗК.Купуваме го свободно,защото беше изписано от частен лекар поради напредналия стадийй на болеста.

# 13
  • Мнения: 800
Моите печатления са, че 3 табл. Юмекс (2 сутрин и една привечер) са по-добри от една таблетка Азилект. Пробвайте (8 пъти по-евтино!)

# 14
  • Варна
  • Мнения: 777
Не е ли по-добре все пак лекар лично да види пациента и да прецени какво и колко трябва да пие? Това е Паркинсон, не е зъбобол... Свидетел съм на почти фатален изход от самоназначаване на препарат за облекчаване на симптомите.
И какво означава "включване на Мадопар или Синемет и 5 години живот след това" ? Имам пример у дома, който живее повече от 40 години с Паркинсон, като последните 20 г са придружени с приемане на точно тези препарати и основно Синемет.

Общи условия

Активация на акаунт