За грешките, които допускаме при храненето на децата

  • 3 120
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Предлагам в темата да споделяме какви грешки допускаме при храненето на децата. Да има превантивен характер, да предпазва родителите на по-малки деца от подобни.
Да посочваме и възможни решения на вече създаден проблем.
Започвам :
- винаги съм давала сирене, каквото ядем и ние, най-често това, което намирам в най-близкия магазин. След информацията за съдържанието на млечните продукти през последните дни , доста се самообвинявам за небрежното отношение при избора на сирене. В резултат на което въобще спрях и да давам, пак грешка. Опитвам се да компенсирам с повече кисело и прясно мляко, защото синът ми отказа преди няколко месеца адаптираното. И при избора на мляко обаче се хвърлям  от марка на марка.

# 1
  • Мнения: 2 131
- Когато се храни у дома не наблягам на месото  #Cussing out. Разчитам на това, че през седмицата в яслата всеки ден хапва месо. Подобно е положението и с яйцата и то се дължи вероятно на моето негативно отношение към тях.
- Бях започнала по едно време да му угаждам повече като си иска сладко - шоколад и т.н. Сега си ударих спирачки долу-горе.
- Вследствие на това, че от известно време го оставям да се храни сам, прави опити да си играе с храната, което, според мен, е лош навик.
- Бях започнала по-често да му давам купени натурални сокове. Но се поправих, вече пие само домашно изцедени - портокал, мандарина, грейпфрут основно.
Сега това се сещам, може да имам и други грешки...  Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 596
Аз също след предаванията по ТВ за млечните продукти се постреснах.
Купуваме сирене от близък магазин което е много вкусно.И давам и на детето от него.Но човек наистина не знае какво има в него.Дано да не е от "фалшивите" Confused
Понеже аз готвя от няколко месеца,пилешко,телешко,риба и свинско.А тези от които умишлено не купувам -заек,агнешко и ...май това са,му купувам от готовите бурканчета за разнообразие.Готвя и постно.
Аз например не знам дали правя правилно,като за вечеря му давам каша(а не като всички майки супа или готвено).Но той вечер е доста кисел и набързо го нахранвам.
Проблемът при нас е ,че не желае да дъвче SadПриучих го да дъвче бисквити и солети.Но във вид на манджа повръща,затова пасирам Sad
Иначе най-често му давам ябълка,банан,круша,тиква.
Купувам от кис.мляко Боженци.2%

Та такива работи при нас Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За сиренето няма какво да се самообвиняваш. След като не е написано на етикета не виждам какво можеш да направиш. За съжаление в такава държава живеем. И аз давам купешко сирене и мляко, и месо, и зеленчуци. Знам че не е най-доброто, но какво да направя. Нямам нито село нито градина.
На мен основната ми грешка е, че май давам прекалено много сладко. И двете закуски са им доста сладки. Ама попарата примерно няма да я хапнат, ако не е сладка. За сега не са дебели ама... ако почнат да пълнеят ще взимаме мерки.

# 4
  • Мнения: 56
Тъй като не мога да накарам Рая да пие вода и давам доста разреден сок. Но все пак се притеснявам че свиква да пие сладко и ще се научи ли да пие вода...Сега мисля да купя от чайовете на Хип. Надявам се да са по-добър вариант вместо сок. Също се чудя полезно ли е и не и ли давам много сладко с тези плодови пюрета. Колко плодово пюре е нормално да се дава? знае ли някой?Какво мислите?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Не и правя сокове.Давам плодове.След като ми отказа купените сокчета,като  направи годинка,просто се отказах.А мога да и правя фрешове. Sad
За сиренето няма какво да се измъчваш.Аз и взимам възможно най-скъпото,но не съм убедена в качеството му и вече вместо попара давам каши.И кашкавала е отвратителен-мек,смърдящ.Тъкмо се спрем на някаква марка и при следващата покупка е направо течен.Ние с мъжа ми си правим сандвичи в микровълновата и като е некачествен кашкавала се разтича и мирише на ... Close

# 6
  • Мнения: 5 940
- - Бях започнала по-често да му давам купени натурални сокове. Но се поправих, вече пие само домашно изцедени - портокал, мандарина, грейпфрут основно.
Сега това се сещам, може да имам и други грешки...  Embarassed
Доскоро не давах абсолютни никакви сокове, защото той си ядеше всякакви плодове. Само, че по време на разходка,  видя от другите деца и се подлъгах няколко пъти да му дам.  Сега колкото пъти влезем в магазин и види сок, започва да крещи "дай нок" и от неудобство му купувам. После го крия, глупост след глупост. Още по-голяма смехория е , че реших да му пълня тези кутийки от готовите сокове с домашо изцеден, но тъй като дупката отгоре е толкова малка, ми отива около килограм портокали за кутийка, останалото е разлято отстрани Laughing
Иво продължава да яде много плодове, та поне това ми е утехата.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 21:45 от valerie

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      valerie , това че се самообвиняваш, не смятам, че си сгрешила.За тази цел трябва да си направим лабораторри по домовете, но докато смогнем да изследваме всички храни, те ще се развалят.

 Аз съм доволна и щастлива от това което яде големият ми син.Успях да постигна това което исках.Не яде месо, но много деца са така и не е фатално.Това, че ще изпие  някой купен сок, не е болка за умиране.Не можем да ги гледаме стерилни, трябва да са част от нормалното човечество, с течение на възръстта да свикват със всичко.За това съм против захарта и солта до 1,5г.За това съм против шоколадите, вафлите, бозите и т.н. до 2,5г( въпеки, че и сега мнооого рядко кавам нещо от тях).До тогава се възпитава апетита и навика към  храната.Убедих се и за това не мога да кажа, че съм допуснала грешки.

  Що се отнася до Калин, все още има колики.Пресни плодове и плодови пюрета не мога да му давам.Но не го считам за моя грашка, че съм го родила така, ами ми е мъчно за детето и се надявам скоро да му минат.

# 8
  • Мнения: 1 080
Чувствам се виновна доста често, че не готвя често с месо за сина си.
Аз самата не обичам и затова.
Доста често го храня според моите храинтелни предпочитания или навици
и мисля, че това е много голяма грешка.

# 9
  • Мнения: 2 131
Две са основните причини да давам сокове:
- С тях му давам клеевата тинктура, витамин С  /когато се наложи/, Бронховаксона и т.н. Включително сироп за кашлица, защото иначе не го приема.
- Отказва да яде цитрусови плодове, а така поне сока пие. Иначе хапва ябълки и банан.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 14:43 от villiana

# 10
  • Мнения: 636
Прекаленото втелясване от моя страна при храненето на първото ми дете. Сега отчитам като ненужно цялото това вглеждане, всички схеми и прекаленото обръщане на подробностите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И моите кахъри доскоро бяха за сиренето и млечните продукти.
Сега съм решила да си правя сама и кисело мляко, и сирене. Да видим
колко ще ми е ентусиазма. Wink

# 12
  • Мнения: 2 587
За грешка си отчитам че рядко давам месо(тя и не го яде,но може би не е свикнала понеже не е предлагано)
Не давам сокове,нито плодове освен ябълки.
Давам кайма и шоколад от което не се гордея.

# 13
  • Мнения: 9 973
-захраних рано със сок и плодово пюре...колики до 8м.

# 14
  • Мнения: 316
-Много рано дадох сок, по съвет на педиатъра /все още не бяп прочела и ред за захранването/.
- Когато захраних с тиква, дадох пюре ориз, тиква и мляко- сухо мляко беше съставката /после като прочетох ooooh!/
- Сега, когато захраних с глутен дадох сухар на Чичибебе с бульон. Едва по-късно обърнах внимание, че в сухара се съдържа яйце, а уж е за деца #2gunfire
Моите са по-скоро грешки при захранване.

Общи условия

Активация на акаунт