Помощ-Вирус!!!!!

  • 7 523
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Мами,моето детенце е на 14м.и от 2 дни е с повръщане и разтройство,но без температура .Слагах свещички давах Смекта и Ентерол,но никаква промяна през първия ден.Днес дадох хидрасепт(или хидрасект,изхвърлих опаковката) и Натриев цитрат-всичко това по препоръка на лекар.Ако някоя от вас е овладявала бързо и по друг начин този вирус,нека ми помогне със съвет,моля  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 685
Аз на моето дете в такъв случай, винаги давам глюкоза.
За разстройството, от нашия педиатър знам, че се дава и оризова водичка.Дано скоро се оправи детенце. 
Повечко течности да приема .

# 2
  • Мнения: 539
При разстройство глюкоза не се дава през устата. Само венозно!!!

# 3
  • Мнения: 245
Моите когато са с разстройство, освен прахчетата които си изписала по горе, давам им само сухари и бисквити цяла седмица и много,много течности. Винаги така съм правила и е имало ефект, малкия много ми плачеше, че е гладен, но аз издържах да не му давам друга храна и наистина се оправи, като самия ни педиатър така ме посъветва-изцяло суха храна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В аптеките продават едни прахчета против обезводняване,мисля че Хидрасек се казваха.Обикновено на разтройството нищо не помага,организма сам трябва да се справи.Строга диета и тези прахчета,за да не се обезводни и да не се стигне до системи.

# 5
  • Мнения: 3 929
В такива случаи съм давала на сина си Ентерол, компот от дренки, варени картофи и моркови, сухари, солети, варен ориз и оризова вода. При повръщане ако е често, му давам ампула Деган - половината орално. Евентуално след това давам и другата половина, ако се наложи, но обикновено спира да повръща с първата половина още.

# 6
  • Мнения: 4 784
Аз бих препоръчала лечебна Хумана или лечебен Аптамил. От опит - много помага!

# 7
  • Мнения: 3 146
При разстройство глюкоза не се дава през устата. Само венозно!!!

Защо?
Каква логика има в това?

Ентерол+хидрасек+никаква храна първия ден, втория - само сухари, варени картофи или ориз без сол, дори. Така 3 дни и после захранване със супичка.

# 8
  • Мнения: 1 163
Дегана не е подходящ за толкова малко дете. Моето е на 4 години и педиатъра ни казва че е още малка за деган а какво остава за дете на 14м.

# 9
  • Мнения: 2 110
Извинявай за въпроса ,но казваш "слагах.. давах...".все едно не си го водила на лекар ,а сама решаваш...?

# 10
  • Мнения: 5 228
Най-важните неща са оводняването и диетата. Непрекъснато, буквално през 2-3 минути, давай по няколко лъжички вода или чай (мента, джоджен) без захар, можеш да разтвориш Хидратин Алфа (разтвор против обезводняване) и също да даваш по лъжичка-две. Никакви плодове, никакви сокове, никакви компоти, никаква захар или мед в чая, никакво мляко, месо или сирете. Само солети, сухар и лечебна храна (Хумана или Милупа). Когато започне да се подобрява - спре повръщането и разстройството се нормализира, започваш да въвеждаш храните както при захранване, по едно ново нещо на ден.

# 11
  • Мнения: 3 146
Извинявай за въпроса ,но казваш "слагах.. давах...".все едно не си го водила на лекар ,а сама решаваш...?

Прочети внимателно поста на desii, писала е изрично, че го прави всичко "по препоръка на лекар".

# 12
  • Мнения: 28
Мами,много ви благодаря за съветите. HugДнес детенцето ми е значително по-добре.  bouquet  bouquetПазете се от вирусите.Бъдете здрави.

# 13
  • Мнения: 539
При разстройство глюкоза не се дава през устата. Само венозно!!!

Защо?
Каква логика има в това?


Глюкоза се дава при запек.
При разстройство не се дават сладки нещо от рода на захар и мед.

# 14
  • Мнения: 1 820
Че защо деган да не се дава?Дава се,но не цяла ампула.Дори бременните го пият  Naughty
Натирев цитрат е добро решение от опит го казвам,Хидрасек също  Hug
Дано се оправи бързо детето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт