Спасителни акции или как превръщаме издънката във вкуснотия!

  • 789
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129

Тези дни сме сами със синчето(18г.) вкъщи и тъй като съм до късно на работа му възложих отговорната задача да се погрижи за вечерята. Очаквах да поръча пица с оставените пари или да вземе китайско от близкия ресторант.
Ооообаче той решил да прави картофи соте!  Simple Smile прибирам се аз към 21ч. вечерята сервирана, хапнахме някакво количество Rolling Eyes , аз не коментирам, че картофките твърди някакси, недоварени. можеха да се ядат, ама...
и "детето" в един момент ме пита: " мамо, ама как се познава, че са "твърдо сварени" както пише в рецептата?"  Grinning

както и да е. останаха въпросните картофки - нито да ги хвърля, защото не обичам да се изхвърля храна, нито да ги изядем.
почудих им се пък днес ги нарязах на дребно в една тавичка, сложих и малко бейби морковчета и царевичка и ги залях с прясно мляко, в което разбих 4 яйца. ммммм, страхотно вкусно се получи!

имате ли такива попадения-измишльотини?

# 1
  • Мнения: 129

ееееее никой не се дъни или никой не се бори да спаси прецаканата манджа?  Grinning

# 2
  • Мнения: 707
Аз се дъня, но не се опитвам и да спася сътвореното  Rolling Eyes.
При нови или трудни рецепти правя половин дози и ако не се получи - в коша.

# 3
  • Мнения: 3 830
Имах останало малко количество кисело зеле, което нито за сърми ставаше, нито за друго. И понеже и аз не обичам да хвърлям храна, реших да импровизирам за някаква супа такава с кисело зеле  Laughing, ама се получи голям отврат. Реших, че не става за ядене и сварените уж за салата картофи ги подредих в тавичка, заедно със зелето и една чаша ориз, кимион, черен пипер и други и се получи добре. Изяде се измислената манджа, че даже се и хареса. Сега честичко я правя пак, но само с ориз, прецених, че е по-добре без картофите. Peace

# 4
  • Мнения: 372

Тези дни сме сами със синчето(18г.) вкъщи и тъй като съм до късно на работа му възложих отговорната задача да се погрижи за вечерята. Очаквах да поръча пица с оставените пари или да вземе китайско от близкия ресторант.
Ооообаче той решил да прави картофи соте!  Simple Smile прибирам се аз към 21ч. вечерята сервирана, хапнахме някакво количество Rolling Eyes , аз не коментирам, че картофките твърди някакси, недоварени. можеха да се ядат, ама...
и "детето" в един момент ме пита: " мамо, ама как се познава, че са "твърдо сварени" както пише в рецептата?"  Grinning

както и да е. останаха въпросните картофки - нито да ги хвърля, защото не обичам да се изхвърля храна, нито да ги изядем.
почудих им се пък днес ги нарязах на дребно в една тавичка, сложих и малко бейби морковчета и царевичка и ги залях с прясно мляко, в което разбих 4 яйца. ммммм, страхотно вкусно се получи!

имате ли такива попадения-измишльотини?

Браво,задето си се справила!Аз обикновено се дъня на тези опити,но няма да споделям,че ме е срам...    Embarassed

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
правя сладък салам с курабиите, които е оформила малката "красиво" става вкусно.

# 6
  • Мнения: 25 571
Въпросните картофи можеше да използваш и в гювечета.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт