Оперативно цепване от долната страна на езичето?

  • 690
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте!!!
Моля ви, ако някой е имал следния проблем, да сподели каквото знае по въпроса - моето момиченце, на 1г и 7м, има някакво срастване по рождение от долната страна на езичето и лекарката ми каза, че ще трябва да се цепне оперативно при специалист Уши, нос, гърло.
Този дефект обаче, по нейните думи, не пречел на нищо и може би само като по-голяма да има проблеми с храненето. От познати обаче научих, че това пречело и на нормалното проговаряне - по-точно при изговарянето на определени думи. Лекарката също така ми каза, че е още рано, да изчакам малко да порасне, а пък други ме съветват, че е по-добре да се направи като е по-малка.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
Здравей, моя син се роди с такъв проблем. Това е юздичката на езика, която при някои деца е сраснала по-напред. На него му я срязаха на петия ден в болницата  - преди да ни изпишат от родилното и никога не сме имали проблеми след това. Това е съвсем елементарна козметична процедура, но доколкото знам наистина ако не се направи навреме има вероятност от дефекти в говора. Според мен няма защо да отлагаш.Успех  Wink

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми имаше скъсена юздичка,която случайно беше забелязана.Лекарят веднага я сряза,като ми обясни,че нито ще боли,даже нямало да усети.Така и стана,уж да го прегледа и извърши манипулацията,след която детето малко се разхленчи,но само това.Докторът предположи,че може леко да му смади.Да добавя,че детето изобщо не е мърдало,от там съдя,че не е усетило нищо,а е много страхлив.

# 3
  • Мнения: 225
Синът ми имаше къса юздичка,не можеше изобщо да си изплези езичето,на говора не му пречеше.Но преди два месеца мъжо го заведе на профилактичен при УНГ и го попитал дали ще му пречи за напред,и доктора отговорил положително.Беше му я резнал за секунди.Според синът ми не е боляло много,само дето милия се притеснил,че доктора ще му отреже половината език.. Shocked
Не се притеснявай ,докато се усети и всичко ще е свършило!
Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 53
Много ви благодаря за отговорите!  Hug  bouquetМисля възможно най-скоро, само малко да се затопли, да отидем да свършим тази работа

# 5
  • Мнения: 146
Бързо и лесно става, и не боли чак толкова.

# 6
  • Мнения: 1 677
Синът ми също се роди със срасната юздичка. Личният лекар забеляза, изпрати ни при хирурга в поликлиниката и му я цепнаха, беше на 4 - 5 месеца, разплака се, но мисля, че се разплака не от болката, а от лекарите и сестрите около него. По добре е да се цепна, защото може и да има проблем при изговарянето на някои звуци.

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
sinat mi imahe sahtia problem,ostranihmego kogato behe ha 1 i 3 m.pri nego se naloji palna upoika,zastoto neiskahe da si otvori ustata,a ne zahtoto e bolezneno.prozedurata e kratka i bezboleznena,no ni kazaha che hte zabavi govora i taka i stana.v momenta e na 2g. i 1m. i kazva samo 4-5 dumi.

Общи условия

Активация на акаунт