За какво може да ви послужи една Ламя? възмо&

  • 3 510
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Размислите на Хапка за една истинска ламя "Имах предвид такава, дето можеш да й отсечеш главите, или дето ще ти дава огънче с уста..." в една друга тема ме провокираха да ви попитам, за какво би ви послужила една ламя (не уточняваме дали добра или лоша, но огнедишаща и триглава), ако ей сега ви звънне на вратата и си предложи услугите?

Темата е изцяло майтапчийска. Моля, отнасяйте се към тази мила твар с уважение.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 516
Егоцентризъм във висша форма?  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 353
  За ефектно фламбе, палене на огън в гората, отопление (завързана за комина на ТЕЦ-а), палежи (ако си харесваш даден пожарникар), чалга клипове ("Запали ме, стопли ме" и хоп ламята в кадър - дава). Ще се включа пак по-късно.

# 3
  • Мнения: 3 091
newsm78 не те разбраФ

# 4
  • Мнения: 606
За пазач.
Ще я пусна да си тича весело из двора.
А зимата ще я карам да духа в една водна серпентина към парното.

# 5
  • Мнения: 4 892
Да, да. Кой знае колко ше яде тва чудо. Аз съм практична и пресметлива  Crossing Arms Няма отглеждане. Или ше има три глави и една уста? А колко ли ше говори, ако е говоряща? И къде ще спи?
Препочитам духът на Аладин - икономично, практично, компактно, появява се само когато го повикаш.

# 6
  • Мнения: 4 496
Ще пее на децата приспивна песен на три гласа. Или на всяко от трите деца различна песен. Според настроението.

# 7
  • Мнения: 2 196
Да ми пази ябълките /дините, пъпешите и др. земеделски култури /  от вредители.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да бе, не разбра...
Конкретно ти, като ламя, би ми правила компания, свирейки ми на арфа. Ако хвърляш огън, може да помогнеш за разпалването на парното, но не е задължително.

Другата, триглавата, май не мога да се сетя какво друго да ми свърши, освен изброеното от Хапка. Обаче, като си помисля, че тия три глави и ядат, направо ми се отщява да я ползвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако не мие прозорци  и не глади - за нищо.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами, не глади. Защо да не глади? Само терморегулатор и трябва.

# 11
  • Мнения: 2 196
Ако има терморегулатор, може и да суши.

# 12
  • Мнения: 4 892
Ако не мие прозорци  и не глади - за нищо.

На Имелда Маркос и трябва многоръкият Шива, ломоталник с три усти....найш га ше мие и ше глади. Особено ако се скарат коя глава да налапа парцала и коя ютията. А ако се и затепат  с нея..... ooooh!

# 13
Първо:Ламята може да бъде  един добър приятел, с когото можете дори и да си говорите, а както се казва и в приказките, те могат да ви изпълнят и някое желание.

Второ: В сегашното време на криза е чудесен източник на :
-превоз
-отопление
-осветлени

Трето:Добра занимавка за децата!В редки случай и на жената.

Четвърто:Ще се справя без проблем с крадците ,когато е гладна, ама трябва да се храни редовно да не се справя с мен !

# 14
  • София
  • Мнения: 7 173
Е как за какво?
Колчем пак се зададе газова криза, идеално ще си я ползвам за отопление, топла вода, пък може и от тока да се икономиса - предполагам, че за огъня на една ламя е детска играчка да пържи яйца, мекици, палачинки...

Общи условия

Активация на акаунт