Как прекарвате деня си?

  • 2 178
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте,как прекарвате деня си с бебето когато навън е студено?Дъщеря ми все още не може да сяда и да играе сама с играчките,а и естествено и е писнало да лежи постоянно.По цял ден се чудя какви ли ни щуротий да измислям само и само да не плаче.Занимавам я с играчките,носиме се от едната стая в другата,но на нея всичко и омръзва бързо и вече незнам как да я занимавам за да не мрънка постоянно.Събирам всякакви идеи,вие как занимавахте децата си на тази възраст и как ги разнообразявахте?Тя е почти на 5 месеца

# 1
  • София
  • Мнения: 2 004
А вие защо не излизате поне на обяд? Ако пропуснем повече от един ден разходката Косьо става голям киселяк. Затова дори и в кишата правим по едно кръгче из квартала. А вкъщи го оставям и сам да се занимава или просто ме гледа аз какво правя.

# 2
  • Мнения: 4 509
Излизахме по разходки. Не ни е пречел студът, освен в силен вятър и дъжд.

# 3
  • Мнения: 2 374
Ами гледам да я извеждам всеки ден поне за малко навън,през останалото време играем вкъщи или гледа филмче.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
 newsm78 Играли сме, упражнения някакви правех - я на него, я на мен... правех някакво подобие на коремни преси с него на корема си... и в активната гимнастика си играеше... и в шезлонга...

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
А поне поспива ли през деня? Щото моята щерка спи САМО по 8 часа в денонощие, и то през нощта, и в чудо съм се видяла какво да я правя в останалите 16 часа. Правя се на маймунка общо взето, за да не мрънка много, ама е доста изтощително. Почнах и телевизора да й пускам, та понякога откарва там по 15-20 минути... В крайна сметка си почивам само, когато я кърмя, защото така се оплесва поне за 30-ина минути.

# 6
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми общо взето по цял ден спи или си мърмори нещо,слагам я в активната гимнастика и тя се радва.Не е от бебетата,които искат все на ръце,занимава си се сама и се случва да ревне само когато е гладна.Така че аз имам време да свърша каквото си поискам,а също и да се отчитам тук  Mr. Green
Да чукам на дърво но ми е спокойничка! Praynig

# 7
  • Мнения: 194
И аз това се чудех,как да разнообразя дъщеря си през студените дни.Тя е на 4 м и половина и не мога да я държа седнала или да я слагам в паяк.Спасението ми са шезлонга,гимнастиката и едни пак подобни на гимнастика,дето като ги дърпа свирят различни мелодии.Като й писне- носене на ръце,разтягане на крачета,ръчички,пеене на песни.Взех и книжки с картинки,че са шаренки и се заглежда доста.Носенето доста ме уморява,тя си е едричка,но свикна така.Добре,че времето се пооправи тук ,и днес 3 часа спа непробудно в количката навън.Иначе вкъщи дремва за 20-30 мин и това е...Превръщай в забавление и игра всичко и времето минава неусетно.А да,пускам й и Бейби тв /от далечко,обаче/ и тя доста му се кефи

# 8
  • Мнения: 9 973
в снега с кенгуруто и на вън

# 9
  • Мнения: 316
На тези месеци слагах дъщеря си с много играчки около нея, с разни шумящи неща - найлончета, които тя много харесваше; пусках радио или по-често - телевизор. Когато й омръзнеше сменях позата - обърната на една страна, по очи. А когато ставаше най-нервна я извеждах навън. Ако времето не е подходящо - само на терасата.

# 10
  • Мнения: 202
Всякакви шарени,светещи и шумящи неща ще са и интересни на тази възраст.Пускай и песнички,ще се заслушва.А и изкарвай я навън,нищо че е студено-обличаш я и в количката и я завиваш хубаво.Аз моя мъник само при дъжд и мъгла не го изкарвам.И при вятър.

# 11
  • Мнения: 9 776
Заобиколен е от много играчки, извърта се да си ги хваща, легнал, или в кошницата за кола, или из ръцете ни, пея му, кака му го забавлява, или баща му, общо взето по цял ден се смее, като му се доспи, заспива и така 3-4 пъти на деня по малко, кърмя го и ей такива неща. Не излизаме сега, защото на мен не ми се излиза в снега. Но след няколко дни пак ще почнем разходките.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние изобщо не излизаме зимата. Не толкова заради тях, колкото защото на мен ми кошмарно. Докато ги облека и двамата с тия 100 дрехи, количката не върви в снега, времето е гадно... абе изобщо не ми се излиза. Иначе вкъщи те спят доста, а през останалото време си играят сами или един с друг, а аз чистя, готвя и седя на компютъра доста време. Само вечер трябва да ги забавлявам, че вече са кисели. А като бяха на 4 мес или спяха или си седяха в леглата. И тогава доколкото си спомням само вечер ги забавлявах. Ама то си е до дете. Някои искат много повече внимание.

# 13
  • Мнения: 468
Не сме излизали все още, чакам с нетърпение, че само до нея вися, не смея да я оставя за миг дори. В къщи вече не пипвам нищо, въпреки, че докато бях бременна бях като хала и ремонт правих. Слушаме си музика двете, докато дреме сядам на компютъра за малко, почти не ям, всеки път като седна да ям и тя замрънка скачам като ужилена.  Crazy

# 14
  • Мнения: 121
ми той вече е по голям и си гледа филмчета или си бута колите,но преди като по -мъничък ме спасяваше бънджито-ей голямо скачане с него бе хора #Crazy не искаше да става,и на разходки ,а мама пред компа-така ни минава деня-общо взето еднообразие Tired

Общи условия

Активация на акаунт