кога махнахте млякото за вечеря и кое е по добре супа или пюре?

  • 6 911
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте майчета синът ми е на 9мес. и близо от месец започна да спи неспокойно, споделих с педиатъра и тя каза че млякото не му стигало и да давам за вечеря от нашата храна. Но понеже ние сме записани на детска кухня и реших супата да ядем на обяд, а вечер второто. Но не знам как трябва да е по правилно. Мляко за вечер не давам изобщо-той вечеря в 8:00-8:30ч. и после чак сутринта закусва.Но кажете вие какво давате супата или пюрето? Благодаря ви предварително. Поздрави Гери.

# 1
  • Мнения: 9 973
обяд-второ
19ч. супа
20ч.мляко ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Синът ми фразата `икам мако` я употребява денонощно.Не мога да му дам ядене заради млякото.През нощта яде по 800гр.Не го ограничавам или спирам.
Ще го мъча най-рано до 3г. да яде

# 2
  • Мнения: 3 157
Аз малко не разбрах-как ти не му даваш изобщо вечер мляко,а педиатърката ти казва,че то е недостатъчно?Тя знае ли,че изобщо не даваш?Моето дете е доста по-голямо от твоето-вечеря супа или нещо от нашата храна,но след това задължително пие мляко.

# 3
  • Мнения: 391
Супата не е достатъчно засищаща.
Пюре е по-добре/не плодово/,може и каша да се дава вечер.
След вечерята  дъщеря ми си пиеше и млякото,макар и в по-малки количества.
Беше й вкусно. Мисля ,че към 10-я месец вече  беше на пюре за вечеря.

# 4
  • Мнения: 46 436
Храната от детската кухня е изчислена за 1 ядене и това ядене е обядът.

За останалите хранения, грижата е твоя, можеш да му отделяш от вашата вечеря, преди да сложиш сол и др. подправки, аз така правех, което по никакъв начин не изключва млякото преди сън, дъщеря ми още си го пие  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 316
В никакъв случай не бих изключила млякото като последно хранене за деня. А за да иска мляко, бих дала супичка, че  по-малко засища.

# 6
  • Мнения: 3 993
Аз още не взимам детска кухня, защото тук при мен тя е от 10-ия месец, но съвсем скоро ще започна да взимам. Моята дъщеря пие само мляко за вечеря, т.е. преди лягане. Аз знам, че вечеря във вид на супа или манджа се въвежда на детето към 11-12 месец. Аз бих давала за вечеря супата от детската кухня, а основното ядене за обяд, защото супата е по-лека храна. Със супата може да даваш сухар или малко хляб. Но млякото преди лягане си остава задължително. 

# 7
  • Мнения: 61
да но педито ми каза че махаме млякото, малчо пиеше по 210 мл. И тя обясни че в такъв случай му идва малко. Затова да давам от общата храна,а във връзка с млякото той изобщо не го търси нито като заспива нито през нощта.

# 8
  • Мнения: 391
Предложи му след вечеря мляко ,за да видиш как ще реагира.
Ако е ял супа ,обаче,ще откаже,защото коремчето му вече ще е пълно с течност.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
да но педито ми каза че махаме млякото, малчо пиеше по 210 мл. И тя обясни че в такъв случай му идва малко. Затова да давам от общата храна,а във връзка с млякото той изобщо не го търси нито като заспива нито през нощта.

 Достатъчно голяма си, надявам се и интелигентна за да прецениш дали да слушаш педиатърката си.Млякото е много важно на тази възръст, от каква глупост ще му го спираш.Ако мислиш, че е малко, дай на детето да хапне и нещо друго преди това.Супите не са препоръчителни(особено вечер), защото раздуват стомаха.Ако даваш супа, обери с черпака гъстата част и я дай без бульона.Можеш да сложиш някаква бисквита, или малко каша в млякото, но да го спираш на тази възръст е глупаво.

# 10
  • Мнения: 27 524
Не бих махнала вечерното мляко на детето при никакви условия, освен ако то само не се откаже от него  Peace

# 11
  • Мнения: 61
Добре утре вечер ще го пробвам и ще кажа какво е станало. Hug Peace

# 12
  • Мнения: 288
geri1305 - много мнения, много различна практика. Всяко детенце си е конкретен случай, с изисквания и потребности. От нас обаче зависи да го насочваме и водим към крайната цел, т.е. да се храни в определените за хранене часове, с "нормална" храна. Ти си познаваш най-добре детето и можеш да "отгатваш" потребностите му.

Синът ми също премина "на обща храна" след деветия месец - от детска кухня. Вярно е, че храната е само за обедното хранене, но и аз, както други съфорумки, я разделях за през деня - обяд - 2-рото, 16ч - десерта и за вечеря супата с хляб "колкото поеме". Вечеряше в 19ч и след това му давах АМ към 21. След около месец, обаче, започна да заспива по-рано /към 20:30ч/ и сам се отказа от АМ. Явно се е засищал достатъчно за до сутринта. Събуждаше се гладен чак към 6:30ч - давах му АМ и даспиваше до 9ч. После си закусваше попара, кус-кус, бисквити с пр.мляко и т.н и към 10-10:30ч - плод/сок.
Разбира се, че често се "умилкваше" около мен и хладилника, но по-скоро, защото търси внимание и "контакт", не толкова, че е гладен.

Просто доста стриктно спазвах часовете за хранене и количествата - даже след годинката, започна за яде и кисело мляко "за десерт" след обяда и вечерята. До ден днешен /2,4г./ си хапва всичко в "добри" количества".

Успех с бебчо, каквото и да решиш и дано ти е "читаво" педито.

# 13
  • Мнения: 1 372
Аз не съм махнала млякото, но съм добавила вечеря супа. В 19.30 ч. храня със супа /аз си я приготвям/ без да насилвам детето и след това преди лягане в 21ч. пие АМ. Приготвям 180 гр., а дъщеря ми изпива колкото пожелае отново без да я насилвам.

# 14
  • Мнения: 1 512
Моят педиатър ме посъветва да направя всичко възможно да си пие млякото до края на 1 година и сутрин и вечер. И докато сама не се откаже от него нямам намерение да я тъпча със супа вечер за сметка на млякото.

Общи условия

Активация на акаунт