синузит

  • 2 275
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Племеницата ми има много гаден синузит и вече втори път тази година й правят пункция.  Sad
Сестра ми навремето е имала синузит, но го е излукевала с пчелен клей и спирт. Но вече не си спомня съотношението и начина на прилагане...

Може ли някой да ми помогне? Да ми кажете как се разтварят тези две съставки и после по колко капки и на колко време да се дават?

Благодаря ви   bouquet

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 945
Продава се в аптеките, по-добре да си го купите готово newsm78

# 2
  • Мнения: 1 753
Продава ли се??? Това е много добра новина!!
Благодаря ти много!!!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 077
Малко встрани от твоето питане, но...
Имах страшен синузит в 7ми клас, преди 100 години - всички екстри.
Не беше ми се случвало до тази зима пак. Главата ми беше компот, бях се схванала чак до гърба. Минах без антибиотици само благодарение на Геломиртол - чисто миртово етерично масло в капсули. Впоследствие чух и от лекари много добри отзиви. Верно, че обърках дозировкта - по грешка вземах двойна доза, но за седмица синусите се изчистиха, а за още седмицаи изтече всичко.

# 4
  • Мнения: 1 753
да, ти си втория човек, който ми казва за това лекарство. Тя вече го взима и ще видим как ще подейства...  Thinking

# 5
  • Мнения: 215
Аз от малка имам синузит , който всяка зима се активира и е съпроводен със зверско главоболие . Опитала съм всичко едва ли не , последните години ми правят комплексна терапия - лазертерапия , йонофореза с едни тампони с лекарство в носа , за да може лекарството да се усвои по-добре , после някакви инхалации в лекарския кабинет с различни лекарства . Изобщо мойта лекарка като ме хване и цял месец ходя в болницата на процедури . Иначе само с хапчета е абсурд да се излекуваш .
Хубавото на синузита е ,че много бързо се повлиява от терапията , в смисъл, че болките изчезват , лошото е , че аз лично не съм чувала някой да се е излекувал напълно от него - все след някоя година отново се появява . Дано при твоята племенница не е така !

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Племеницата ми има много гаден синузит и вече втори път тази година й правят пункция.  Sad
Сестра ми навремето е имала синузит, но го е излукевала с пчелен клей и спирт. Но вече не си спомня съотношението и начина на прилагане...

Може ли някой да ми помогне? Да ми кажете как се разтварят тези две съставки и после по колко капки и на колко време да се дават?

Благодаря ви   bouquet

Това, за което говориш е 20 или 30 % спиртен разтвор на прополис. По принцип се приготвя като към  20 или 30 гр. прополис се добавя 100 гр. чист 95 градусов спирт и около 10 дни се всекидневно се разклаща добре. След това се прецежда и съхранява в тъмно шишенце. Такива тинктури се продават и в аптечната мрежа. Но това, което трябва да се има предвид е, че въпросната тинктура не се капе директно в носа (ще изгори лигавицата), а се разрежда в отношение 1:2 или 1:3 с глицерин или витамин А  и така се капе по няколко пъти на ден. Преди да започнете, обаче, трябва да сте сигурни че не е алергична към прополиса. Има един много добър апитерапевт - Д-р Стоимир Младенов - има много публикации и международни награди за принос към апитерапията. Препоръчвам ти да се консултирате с него.

Общи условия

Активация на акаунт