Брат ми е болен

  • 6 363
  • 59
  •   1
Отговори
Здравейте, пиша като гост защото има хора който следят постовете ми а това че брат ми е болен от СПИН не е известно на много хора.
Малко съм уплашена, защото той досега беше далеч от нас а сега е тук, е не сме в една къща. Женена съм и имам две деца, мъжът ми знае за положението на брат ми, но го усещам че го е страх от това като ходим у тях - най вече заради децата. Говорили сме за това как и по какъв начин се предава, какво сме чели и т.н. но страха остава. Не искам да се отдалечавам от брат ми и не искам да показвам притеснението си.  Като съм гледала филми винаги съм се чудела защо всички реагират така към болния със страх, нали предаването му не става така лесно, но когато те стигне мисленето е съвсем друго.  Сега постоянно си мисля - те са деца ако паднат и имат рани което е неизбежно и ако той има някаква рана. Ако случайно се докоснат, какво ще стане ..... в главата ми е много объркано, иска ми се да мога да кажа на съпруга ми "спокойно няма как да се предаде" а как да го кажа като самата аз не съм спокойна. Извинявам се че пиша така хаотично, но не мога да се средоточа. И в крайна сметка ми се иска да знам дали настина предаването не става толкова лесно !?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами, ето, казвам ти - предаването не е толкова лесно Simple Smile Защо пишеш във форума, а не говориш със специалист? Ние не сме лекари...

# 2
  • София
  • Мнения: 38 475
Почети още малко!
Мога само да ти кажа, че даже да пиеш от една чаша с брат ти пак няма да прихванеш.
А той наистина ли е болен или е само носител на HIV?
На колко места си е правил изследвания?

# 3
Само носител е. А изследвания си е правил само в Италия. Пие някакви лекарства който от там са му изписани.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 475
Значи не е "болен"!!!
Пак ти казвам - почети повечко по въпроса!
Между носител и болен има огромна разлика!
Би трябвало да си направи изследвания и тук и то поне на няколко места и да се посъветва със специалисти.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Почети още малко!
Мога само да ти кажа, че даже да пиеш от една чаша с брат ти пак няма да прихванеш.
А той наистина ли е болен или е само носител на HIV?

Няма значение дали е болен, или не. Щом носи вируса, предава го.
И според мен може да се зарази от чаша, ако и двамата пиещи имат раничка на устата, кървене на венците и т.н. Дано не съм права.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 457
Ето тук можеш да прочетеш доста информация: Тук.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Не искам да плаша авторката, но аз бих се притеснявала на нейно място например от следното: ако не дай Боже брат й се пореже с нож и след време някой друг се пореже със същия нож ? Тези неща се случват при едно съвместно съжителство ?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 457
Вируса на Спин не вирее извън тялото.

# 9
  • Мнения: 4 292
Не искам да плаша авторката, но аз бих се притеснявала на нейно място например от следното: ако не дай Боже брат й се пореже с нож и след време някой друг се пореже със същия нож ? Тези неща се случват при едно съвместно съжителство ?
Aма ти сериозно ли?  ooooh! Не всявайте психоза, без да сте информирани!
Авторката, дай нужната подкрепа на брат си, той има нужда от нея. Разбирам страха ти за децата, нормално е. Просто бъди внимателна, за собствено успокоение.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Значи не е "болен"!!!
Пак ти казвам - почети повечко по въпроса!
Между носител и болен има огромна разлика!
Би трябвало да си направи изследвания и тук и то поне на няколко места и да се посъветва със специалисти.
Peace Споделям

В Бг. е пълно с невжи  ooooh!Само тук като че ли тази болест се третира все едно си прокажен ....нямам думи просто.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Вируса на Спин не вирее извън тялото.

Като не вирее, защо е опасно да се използват игли например ? Нали от квръвта е останало по иглата, а е извън тялото ?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 035
Нормално е да се страхуваш, дори е здравословно. Конкретно при теб няма поводи за страх. Знам,че е много по-лесно да ти го кажа отстрани, но трябва да се опиташ да вложиш повече мисъл, отколкото емоции, при общуването ви. Чети, препрочитай, повтаряй си го постоянно. Обсъждайте го със съпруга ти-да няма разни недомлъвки.

Ако децата се наранят , брат ти няма да ги пипа. Не мисля,че и той ще се натиска-не вярвам да е някакъв ненормалник. Ако той се е наранил-също няма да ги пипа. Няма нужда и да ги целува много, много. Не,че има вероятност да ги зарази, но ти ще се чувстваш по-спокойна.  Peace
Вирусът е изключително неустойчив извън организма. Дори обикновен спирт го убива.  От ползването на общи прибори няма да се заразите. Имам предвид нормално измити прибори, не от едната уста в другата. Макар,че и последното не е чак толкова рисково, но си е гадничко.  Sick
Ако се е порязъл с нож, то този нож после ще бъде измит и не е лошо да се дезинфекцира-разреден разтвор на белина е най-просто и много ефикасно.

Може да се купят някакви дезинфекциращи разтвори, ако това ще ви накара да сте по-спокойни. Не знам брат ти как би погледнал на такова предложение  Confused , може да се засегне, но ако се говори нормално, спокойно, може и да му допадне идеята. Пак казвам, не е необходимо, щото ако беше толкова  лесно, досега целия свят да е измрял. Но при непреодолим страх е по-добре малко да накиснеш вилици и ножове, отколкото да се превърне в отритнато от всички , обречено същество.

Работата ми е такава,че се налага да влизам в контакт с кръв. И мен ме е страх от заразяване, да не мислиш , че съм имунизирана. Това е здравословно.  Peace Свикваш да гледаш на всеки пациент, като потенциален носител на СПИН и хепатит и правиш така,че да няма възможност да се заразиш.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 731
Отидете и двамата при специалист ,той ще ви обясни подробно как да предпазиш децата си.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Дори обикновен спирт го убива.  

Така ли е наистина ? Защото моето джипи казва, че спирт не убива СПИН и хепатит. Дори по този повод преди време съветваше майка ми да не си прави фиброгастроскопия (оглеждане на стомаха с "маркуч"), за да не хване тези две болести.

Общи условия

Активация на акаунт