На кое бойно изкуство бихте записали децата си и защо?

  • 6 131
  • 28
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 675
Събирам мнения и аргументи основно за айкидо и карате киокушинкай за голямата ни дъщеря. Моля, посъветвайте ме, че засега семейният съвет не може да стигне до решение. Laughing
Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Събирам мнения и аргументи основно за айкидо и карате киокушинкай за голямата ни дъщеря. Моля, посъветвайте ме, че засега семейният съвет не може да стигне до решение. Laughing
Благодаря предварително.  bouquet


Айкидо:)Аз ще записвам дъщеря си на това. Самата аз тренирах пет години айкидо навремето -  тренировките ми се отразиха и на дисциплината и на физическото развитие , а и никой не смееше да ме пипне в училище Laughing

# 2
  • Мнения: 2 110
Всеки спорт развива дисциплината и физическото състояние на детето. На каквото и да я запишеш няма да сбъркаш.

Малко в страни от темата . Аз като бивша плувкиня смятам, че това е най-добрият спорт за момиче.Плуването е от изключителна важност за нашето здраве. Плуването е може би най-доброто физическо упражнение за тялото. Освен това то е изключително подходящо за провеждане на терапии и лекуване на травми. Гори калории и моделира тялото.

# 3
# 4
  • Мнения: 8 999
Не бих избрала бойно изкуство като спорт за дъщеря ми.
Плуването е перфектно, както за момчета, така и за момичета. А и травмите са по-малко.

# 5
  • Мнения: 3 634
Ако имах дъщеря щях да я запиша на тенис от тази възраст и на плуване от малко по-рано.
За момичета се препоръчва таекуон - до ITF.

Аз имам син и ще го запиша на плуване, едно от най-добрите решения относно мен на моите родители.

# 6
  • Мнения: 4 555
Ние и двамата с мъжа ми тренираме вин чун и аз просто винаги съм живяла с идеята, че детето ми ще тренира кунг фу от най-ранна детска възраст, а като порасне малко и вин чун. В момента обаче ми прави впечатление, че ако започнем да тренираме вкъщи, тя само като ни види, започва ужасно да се страхува и плаче. Така че може и да размисля относно плановете си, ако тя сама не прояви интерес.

Специално по твоя случай бих избрала айкидо, изхождайки и от физическия и от психологическия аспект на бойните изкуства. Каратето е прекалено агресивно и травмиращо, т.е. причинява травми. Айкидото е много по-щадящо физиката, а и философията му повече ми допада. По принцип не бих си записала детето на японско БИ, но ако трябва да избирам между тези двете, никога няма да избера карате.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 675
За момичета се препоръчва таекуон - до ITF.

А защо се препоръчва за момичета? newsm78


Май мненията са доста разнородни. И аз съм тренирала плуване и мисля, че е доста изтощително. Wink За тенис - не мога да кажа нищо. Питането ми беше за бойните изкуства.  Peace


По принцип не бих си записала детето на японско БИ, но ако трябва да избирам между тези двете, никога няма да избера карате.

Защо? По-добре е не японско ли?

# 8
  • Мнения: 361
аз съм с двете ръце "за" тренирането на бойни изкуства, за съжаление все още не мога да убедя собствената си дъщеря да тренира. по въпроса- според мен киокушинкай е по-добрият вариант. не мисля, че в айкидо има по-малка вероятност от травми- там, както и джудо разчиташ до голяма степен на партньора си по време на тренировки и ако той прояви разсеяност или просто не е добре подготвен- травмите могат да бъдат много сериозни /от личен опит говоря- тренирах 2 години джудо усилено, почти всеки ден в студентските ми години, но при една тренировка с недостатъчно добър партньор паднах лошо и контузих жестоко коляното си. това беше краят на активния спорт за мен/. тренирала съм карате /вадо рю, киокушинкай/, кик-бокс, таекуондо от 8-ми клас до завършване на гимназията, след което се прехвърлих на джудо поради липса на други възможности в университета. бойните изкуства ми помогнаха много. те не развиват агресивност- напротив. би трябвало задължително да се въведат като спорт в училищата, за да се справим с агресията на децата. най-доброто нещо при тях е, че учат хората как да управляват агресията си. също така е важно, че когато децата тренират бойни изкуства, се учат да се защитават, придобиват увереност в себе си и т.н.
като отговор на въпроса- запиши я на киокушинкай и няма да съжаляваш.

# 9
  • София
  • Мнения: 389
Интересно защо при положение, че авторката е попитала конкретно за бойно изкуство, някои хора се включват с предложения за други спортове или с мнения колко неподходящо е бойното изкуство. Очевидно жената е решила да запише детето точно на бойно изкуство и със сигурност си има своите аргументи за това.
Аз също смятам като порасне дъщеря ми да я запиша на бойно изкуство - най-вероятно айкидо Peace

# 10
  • Мнения: 2 479
Събирам мнения и аргументи основно за айкидо и карате киокушинкай за голямата ни дъщеря. Моля, посъветвайте ме, че засега семейният съвет не може да стигне до решение. Laughing
Благодаря предварително.  bouquet
Айкидо:)Аз ще записвам дъщеря си на това. Самата аз тренирах пет години айкидо навремето -  тренировките ми се отразиха и на дисциплината и на физическото развитие , а и никой не смееше да ме пипне в училище Laughing
Това все едно аз съм го писала  Simple Smile.
Аз също съм много доволна от това как ми се отрази айкидо - и физически и психически и всякак. Много ми повлия на дисциплината, а моите и двамата определено имат нужда от по-добра дисциплина. Още малко да пораснем и започваме... Laughing

# 11
  • Мнения: 3 634
За момичета се препоръчва таекуон - до ITF.

А защо се препоръчва за момичета? newsm78

Когато търсех курс по бойни изкуства за нашия детски център и от федерацията ми препоръчаха таекуон-до ITF за деца и жени. Вероятно, ако се допиташ до тях ще ти обяснят по-добре, аз не съм специалист.

# 12
  • Мнения: 994
И аз не съм специалист, но за дъщеря ми местни знаещи препоръчаха таекуондо и на това я записахме. Тя искаше да е боен спорт. И аз си мислех, че плуването е по-добра алтернатива за спорт за момиче, но тя не иска. Другото, на което иска да я запишем е футбол, но аз засега се подмотавам, не защото смятам че не е спорт за момиче, а защото не ми харесва особено системата тук с турнирите и тренировките. Но от таекуондото съм много доволна. А и тя напредва бъзро и ходи с огромно желание.

# 13
  • Мнения: 1 152
От бойните изкуства айкидото е най-подходящо за момичета. Не е агресивно. Тренира не само тялото (гъвкавост, баланс, физическа издръжливост), но и ума. Да не говорим за дисциплина, себеконтрол и отношение към всичко, което ни заобикаля. Наричат го духовно бойно изкуство.
Дъщеря ми вече трета година на айкидо. Не предполагах, че ще се запали толкова много. Записах я, защото искаше да тренира "нещо" и то веднага  Crossing Arms. А иначе съпругът ми е тренирал вин чун преди  доста време и мнението му (на лаик) е, че айкидо определено е по-добрият избор.

# 14
  • Мнения: 433
Принципно поддържам идеята за айкидо. Доколкото съм запозната с него, наистина е много подходящо за момичета.
Преди години записах дъщеря си на карате, беше на 9 г.  Отрази й се много добре. Имайте предвид, че малките ги държат доста време (1-2 и повече год.) на ката (това са самостоят.упражнения, приличат на гимнастика или балет, чрез тях се автоматизират движенията)  - и не бързат да ги пускат в директни сблъсъци.  Ако някой сенсей го направи с дете под 10-12 г., значи той самият не е добре подготвен за учител.
Бойните изкуства наистина канализират естествената детска агресия, а не насаждат такава. Разбира се, ако учителят е на ниво, а не е някой случаен поназнайващ нещо "самодеец".  Добре е да се провери клуба, в който се записва детето, да се съберат отзиви от други деца (и родители). Дъщеря ми ходеше с огромно желание 3 г. на карате, но после разногласия в самия клуб и проблеми между сенсей и няколко от големите батковци (нац.състезатели и подготвящи се за треньори)  я накараха да спре да се занимава. Не пожела да отиде в друг клуб - това било предателство спрямо нашия. Но запази добро приятелство с прекия си треньор вече 10-на години. Отсега обсъждат как и какво ще тренира брат й  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт