Срок на сокчетата

  • 650
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте мами,малката е на 4месеца и половина.Започнах да и давам сокче от ябълка ,но педиатъра ми каза ,че мога да давам и от морковлСока от ябълка си го правя аз,но за морковите не знам.За това ще и дам купено сокче от морковлВъпросът ми е зо колко време трябва да се изпие сокчето като се отвори?

# 1
  • Мнения: 496
Нашият педиатър ми беше казал отворено пюре и сок да стои до 24 ч. в хладилник.

На баткото не съм давала купен сок, за прясно приготвен - добре е да се изпие възможно най-скоро. Държа максимум 15-20 мин. и ако детето не го изпие, глътвам го аз.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 973
допивай ти,но все пак може и без сокчета да минете.В тези студове по-добре му направи чайче

# 3
  • Мнения: 44
Сокчетата на хип имат траиност 3 дена след отваряне.

# 4
  • Мнения: 4 111
Здравейте мами,малката е на 4месеца и половина.Започнах да и давам сокче от ябълка ,но педиатъра ми каза ,че мога да давам и от морковлСока от ябълка си го правя аз,но за морковите не знам.За това ще и дам купено сокче от морковлВъпросът ми е зо колко време трябва да се изпие сокчето като се отвори?

Против съм даването на сокчетата, но ти не питаш това. Все пак мисля, че е по-добре да стръжеш морков и да изцеждаш през марля. Доста по-полезен е от купения. И да, прясно изцедения сок се дава до 15 мин след изцеждането. Е, като сте на разходка няма как да носиш рендето, нищо няма да стане да пие и по-стар сок, но знай, че така се губят голяма част от свойствата му.

# 5
  • Мнения: 316
Срокът на годност е като на пюретата - 48 часа.

# 6
  • Мнения: 1 080
По - добре му изцеждай и морков, отколкото да му даваш в бутилка.
Иначе на бутилката си пише колко може да стои в хладилника отворено шишето.
В повечето случай е 48 часа май.

# 7
  • Мнения: 1 512
Щом си решила да даваш сокчета по-добре му изцеждай ти.

# 8
  • Мнения: 3 157
щом вече си дала ябълка,можеш да смесваш ябълка с морков-доста по-вкусен е от само моркови.Говоря за прясно изцедения сок,с купешки не съм пробвала.

# 9
  • Мнения: 284
На толкова малко дете не бих дала сок от кутия или бутилка.
Само прясно изцеден.
Сок не съм давала на децата си.

# 10
  • Мнения: 165
И аз не съм давала сок на тази възраст. Сега давам, но не често. По- добрият вариант е домашно приготвен сок, все пак бебчето е мъничко. Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
Купешките 48 часа.

# 12
  • Мнения: 1 372
48 часа

# 13
  • Временно
  • Мнения: 788
На всяко сокче е обозначено колко време може да се съхранява отворено.

# 14
  • Мнения: 438
На всяко сокче е обозначено колко време може да се съхранява отворено.

  Peace
 Скоро от Билла купих сокчета Пасифик (ако не се лъжа бяха австрийски) - за деца над 4 месеца, и те са с трайност 24 часа след отварянето.

Общи условия

Активация на акаунт