Хранене от шише с изцедена кърма

  • 531
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
имам проблем с хапването на Лили,не иска да суче от гърдите.
В началото не можеше да захапе  едната гърда,с по-плоско зърно е и след един часов рев я премествах на другата гърда. Но храненето само от едната гърда беше истинско мъчение,зърното се разкървави и накрая Лили смучеше почти само кръв. Болеше ме ужасно на всяко къмене и реших да си купя силикови зърна,докато ми зарастнат раните да се научи да суче и от другата гърда. Ефекта беше просто още една разкървавена гърда. След това вдигнах температура,гърдите ми станаха на буци,целите червени с кървящи зърна и много силна остра болка и бебето хич не искаше да суче и да ми помогне като най-добра помпичка. Купих си Гармастан и само мазане,цедене,мазане,цедене...Варианта за хранене на Лили беше само от шише с възможно най-малката дупка,но сега вече си оправих гърдите и тя за два дена изобщо е забравила да суче.Педиатърката ми каза да я държа цял ден гладна докато не засуче пак,един вид,че храненето от шише с изцедена кърма не било припоръчително,понеже много бързо щяла да ми намалее  и спре кърмата. Нямало по-добра помпичка от бебето.Незнам какво да правя,вече няколко часа Лили реве  гладна,аз се цедя като побъркана,а тя не иска и не иска да си хапне от гърдата.От многото плакане се уморява,малко заспива и пак всичко се повтаря наново...Ако някой може да ми помогне с добър съвет ще съм му благодарна!

# 1
  • Мнения: 179
Много съжалаявам, че така са се развили нещата при теб, но в никакъв слечай не трябва да се отчайваш.
Аз родих със секцио и първите два дни дъщеря ми се хранеше само от шише и то този в болницата бяха с огромни дупки на бибероните #Crazy На третия ден и спряха добавката и остана само на кърма, но и тя по същия начин въобще не искаше да суче. Дръпваше два-три пъти и като видеше, че не пуска толкова колкото шишето се съдираше от рев. Тогава аз наистина я оставих гладна за почти целия ден и като видя, че няма мърдане вечета си се наяде доста добре. На следващия ден обаче отново не искаше гърда, но след няколко часа вече се примири и започна да суче така, сякаш винаги само това е правила.
Незнам доколко съм ти била полезна, но най-добре пусни темете в кърмчаческия форум, тъй като там мамите са доста по-опитни и със сигурност ще ти помогнат.
Вярвам, че нещата ще се нормализират съвсем скоро, само трябва да имаш търпение Hug

# 2
  • Мнения: 1 455
Аз родих дъщеричката ми със секцио, но тя беше недоносена и се наложи да я транспортират в педиатрията. Акушерки и лекари ми казваха, че няма смисъл да се цедя и да се опитвам да запазя кърмата, защото без бебето нямало да се получи. Предлагаха ми хапчета за спиране, но аз отказах. Всеки ден през 3 часа изцеждах с помпата на авент и така в продължение на един месец. Взех си детенцето и се опитах да й дам от гърдата, но тя беше едвя 2300 и нямаше сили да дърпа и веднага заспиваше. Продължих да изцеждам и я "кърмих" 8 месеца само от шишето. Сутрин след като гърдите ми бяха много напращели и пълни й давах от гърда, но то просто си течеше като от шише и малката не се затормозяваше да цока. Останалите хранения съм давала само от шише. Пожелавам ти успех и не унивай, има шанс детенце да си е на кърма, дори и да не е от гърдата.
поздрави

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямам личен опит,но една мама в Биберон беше разказвала,че в същата ситуация е слагала бебето на гърдата да захапе и се е цедяла директно в устата му (ръчно,естествено),докато го научи да суче.
Виж и ей това от Библиотеката - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5418,според мен ще ви е много полезно,защото явно сте имали сериозен проблем с начина на поставяне на гърдата и начина на сучене,за да те разрани така - а в тази статия се дава и приучване към правилния начин Grinning

# 4
  • Мнения: 877
ние до третия месец бяхме само на кърма, но изцеждах за да правим големи разходки. и така тя разбра,че шишето е по-готино, т.е. по-лесно за хранене.Стана т.н. бутилково бебе.наддаде ми по-малко  и аз реших да изцеждам. за да виждам колко яде.....и разбира се ми се наложи да давам добавка, 1/4 от храната.след 4 месец почнах със захранване(такова е мнението ана педиатъра ми,а и виждах признаци за това че е готова за захранване). Сега сме основно на кърма, плодове и зелечуци под различна форма. Изцеждам, много изцеждам и ми е трудно, много ми е трудно smile3518, но така ще продължавам, това си беше мое решение. И то, защо....защото не мога да кърмя навън. Ако можете мами кърмете, аз се притеснивах и сега изцеждам, а това е по-трудния вариант. При второто си дете, ще се пречупя...да се надиваме! newsm03

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Педиатърката ми каза да я държа цял ден гладна докато не засуче пак,един вид,че храненето от шише с изцедена кърма не било припоръчително,понеже много бързо щяла да ми намалее  и спре кърмата. Нямало по-добра помпичка от бебето.

Правилно ти е казала жената! Мисля че бебето е достатъчно малко за да се научи да суче и моят съвет е да предлагаш постоянно, и да не я оставяш да спи много - в смисъл да не правите дълги интервали. Наистина това ще е изпитание за нервите ти, но с повече търпение и упоритост ще успееш. Знам че сега времето ти е кът но е добре да разгледаш библиотеката, /ако не си го направила докато чакаше бебка да се появи  Wink/. Там има много полезни статии за проблемите с които си се сблъскала и тези с които тепърва предстои да се сблъскаш.
Хедра правилно ти е казала да обърнеш внимание на позите при кърмене, което е вероятната причина за разранени зърна и се постарай да не позволяваш повече да се разраняват - прави въздушни бани /много помагат/ и никога не мий гърдите със сапун, дори и бебешки.
Аз много се отклоних от основния ти въпрос, но нещата са просто свързани! Не знам какво повече да ти кажа освен това да си упорита и да слагаш бебка по-често на гърдата и да даваш шише само в много краен случай. Моят младеж първите два дни в болницата изобщо не можеше да засуче на акушерките ми казваха - няма къде да иде ще засуче и не ми и предложиха шише с адаптирано за което съм им благодарна! Така и стана!
Вярвам че и ти ще успееш стига да си упорита и да не те изкушава шишето! Както казва в книгата си д-р Спок "... дете на което му се предлага храна не може да гладува ..." или нещо в този смисъл беше. А най-хубавото е че имаш подкрепата на педиатърката си с правилния съвет, друга на нейно място ведна би ти казала "тичай в аптеката за адаптирано" от което съм приятно изненадана! Би ли споделила коя е тя ....... направо съм любопитна  Simple Smile
Стискам палци проблема бързо да се оправи и ти да бъдеш една от кърмещите мами! И често посещавай кърмаческия форум. Момичетата тук са страшно отзивчиви! Аз лично отговрно мога да заява че благодарение на информацията тук и техните съвети все ощуе кърмя! В началото наистина беше трудно, аз също имах проблеми с разранени зърна, но сега е направо удоволстиве! УСПЕХ!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 621
ние до третия месец бяхме само на кърма, но изцеждах за да правим големи разходки. и така тя разбра,че шишето е по-готино, т.е. по-лесно за хранене.Стана т.н. бутилково бебе.наддаде ми по-малко  и аз реших да изцеждам. за да виждам колко яде.....и разбира се ми се наложи да давам добавка, 1/4 от храната.след 4 месец почнах със захранване...
Ех, като си спомня същото беше и при нас... SadМного бързо свикват че е по лесно с шише и така става доста трудно за майката. Аз лично после не успях да я отуча от шишето и кърмата си изчезна. Sad

Общи условия

Активация на акаунт