За съхранението на кърма

  • 484
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Привет кърмачки Simple Smile С ново бебе на ръце, започвам да се появявам в любимия ми форум...

Имам въпрос за съхранението на изцедената кърма. До преди 4 години като изцеждах редовно с първия ми син, правилото беше - до 6 часа извън хладилник, до 24 часа в хладилник, от 3 до 6 месеца във фризер (в зависимост от температурата). Сега четох в Библиотеката нова статия, където сроковете са съвсем различни - пише, че в хладилник може да се съхранява до 8 дни. Разликата ми се вижда голяма...

Та исках да питам майки, които изцеждат, съхраняват и после дават кърма - държали ли сте повече от 1-2 дни в хладилник кърма, която после да сте давали на бебето и всичко наред ли е било?

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 481
В хладилник толкова не съм държала/макс 1-2дни/, но във фризер /-18/ без проблем бе повече от година..имах 3 чекмедвжета с кърма, и успоредно с кърменето реализирах и замразеното, та затова не вървеше с бързи темпове Mr. Green
Успех и дълго кърмене! Hug

# 2
  • Мнения: 3 379
Благодаря! Щом си оставяла до два дни, става - върши ми работа Simple Smile

Е, че ще се кърмим дълго е ясно - родата вече залагат дали ще кърмя пак 3 години или повече Simple Smile

# 3
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Честито бебче!!!
Виж това по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0;all

# 4
  • Мнения: 516
Ще използвам темата на SZA, за да задам един въпрос (дано нямаш нищо против Hug)
Защо трупате запаси от кърма? Нали при добра стимулация тя не спира newsm78 Първото си дете кърмих 11 месеца, второто година и два, и двете се отбиха сами, не че нямаше кърма. Кога използвате замразената кърма?(звучи малко тъпо, ама наистина ми е чудно, пък и да взема да складира и аз)

# 5
  • Мнения: 158
Аз цедях около 7 месеца, но от хладилни съм давала най-много в срок от 1 ден,защото се притеснявах че ще разваля коремчето му. А на стийна температура съм съхранявала до 8 часа и съм нямала проблеми

# 6
  • Мнения: 3 379

Да, именно тази статия цитирах в първия ми пост Simple Smile

Ще използвам темата на SZA, за да задам един въпрос (дано нямаш нищо против Hug)
Защо трупате запаси от кърма? Нали при добра стимулация тя не спира newsm78 Първото си дете кърмих 11 месеца, второто година и два, и двете се отбиха сами, не че нямаше кърма. Кога използвате замразената кърма?(звучи малко тъпо, ама наистина ми е чудно, пък и да взема да складира и аз)

С първия ми син трупах запаси, защото трябваше да се върна на работа когато той беше на 4 месеца, а до 6 месеца не исках да го захранвам. Цедях се от първия ден и така 14 дълги месеца, 10 от които в офиса ежедневно. Но успях да го кърмя до 3-годишен и не съжалявам за нито една минута, прекарана с помпата Simple Smile

Сега не смятам да се цедя, но когато ми се налага да изляза за повече от час-два, е добре да има налице някой и друг мл кърма. Например вчера трябваше да ходя да ми свалят конеца от операцията в болницата и бях длъжна да оставя кърма, макар и да ме нямаше само час и половина - когато бебето се кърми на поискване, не знаеш кога ще огладнее с точност.

Но ако не ти е нужна изцедена кърма, няма смисъл да правиш това упражнение.

# 7
  • Мнения: 9 481
Ще използвам темата на SZA, за да задам един въпрос (дано нямаш нищо против Hug)
Защо трупате запаси от кърма? Нали при добра стимулация тя не спира newsm78 Първото си дете кърмих 11 месеца, второто година и два, и двете се отбиха сами, не че нямаше кърма. Кога използвате замразената кърма?(звучи малко тъпо, ама наистина ми е чудно, пък и да взема да складира и аз)

Аз просто имах много Mr. Green
Кърмих 2г 8мес и половина Wink а запасите реализирах при захранването Peace

# 8
  • Мнения: 543
Пропуснала съм я тази статия за съхранение в хладилник 8 дена! Отивам да поправям грешката.
Иначе когато ми се налагаше да давам изцедена кърма гледах да не са минали повече от 24 часа в хладилника. А замразената кърма винаги съм я размразявала на водна баня. Въпреки, че и там трябва да се внимава с температурата на водата - да не е вряла, не повече от 60 градуса, ама как се измерват тия 60 градуса? - карах на око.

Общи условия

Активация на акаунт