Вече трети месец с мокра кашлица...

  • 2 482
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте, д-р Слънчева!
Една сутрин средата на декември синът ми се събуди с мокра кашлица без никакви други симптоми. Заведох го на лекар, изписа му Пулмекс и каза ако не се повлияе до следващия ден кашлицата, да започна да му давам изписаните сиропи. Каза, че има секретче, което се вижда и най-вероятно това причинява кашлицата. Да не изпадам в подробности ще кажа, че след като синът ми не се повлия от нищо, а и се появи доста силна хрема започна ходенето по лекари. За 3 седмици го водих при трима лекари, всеки изписва различни лекарства, но пак без ефект. Вече отиваше почти месец, когато го заведохме в спешния център, лекарката изписа антибиотик. Цифзил. Изписа и Вентолин, мукосолван, макситрол и още 1-2 хомеопатични. Хремата изчезна, но кашлицата не. И така до ден днешен синът ми си кашля, водя го по лекари насам натам, но никой нищо не вижда. Изписват му сиропи (последният път 8 неща наведнъж му давах Sad ) Не са му правени снимки, въобще никой никакви изследвания не му пусна. Миналата седмица настоявах за изследване на носния секрет - е, и там няма нищо. Пи Ксизал, няма ефект, взехме влагоуловител да не би да е влажен въздуха (живеем във Варна), няма ефект. Заведохме го в друг град, да смени въздуха...пак никакъв ефект Sad Незнам какво да правим вече...И температура не е имал. Кашля потчи постоянно вечер, през деня по рядко. 2 пъти като се изкашля и паднаха храчки...но на килима и не успях да определя какъв цвят са  Sad Дайте ми някаква насока, идея...От какво може да е тази непрестанна кашлица?

# 1
  • Мнения: 5 760
Може да има увеличена трета сливица или гастроезофагиален рефлукс- това се причините за нощните продължителни кашлици. Ето защо се консултирайте с УНГ специалист и гастроентеролог.

# 2
  • Мнения: 2 100
Да, имаше и предположения за увеличена трета сливица, но казаха, че нищо не може да се разбере докато детето не навърши 2 годинки...Така ли е? Т.е. ако там е проблема дотогава ли ще кашля така?
За гастроентеролог не съм се замисляла. Но ще се консултираме с такъв. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 2 100
Д-р Слънчева, кашлицата на сина ми се влоши и зачести, вдигна и Т39 градуса миналата седмица. Казаха зачервено гърло и хрема, изписаха Макситрол и ТантумВерде спрей newsm78 Оттогава не е вдигал Т, хремата също отмина, но кашлицата е през целия ден. А докато спи освен постоянната кашлица, вика, върти се, много започна да се поти (главата му е толкова морка, сякаш току що сме го изкъпали). И няма Т! Пуснах за изследване секрет от гърлото, ще е готов в сряда. Дано ми влезете в положение и ако знаете да ме насочите към някой добър специалист от Варна.  По стечение на обстоятелствата си нямаме педиатър и няма кой да наблюдава сина ми.  Sad
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 5 760
Потърсете д-р Черноокова.

# 5
  • Мнения: 2 100
Много Ви благодаря за бързия отговор!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт