Обменна карта

  • 759
  • 13
  •   1
Отговори
Проблемът е следния: за наблюдение на бременността ходя в частна клиника, в която обаче не правят раждания/ а и да правиха ме е страх да раждам в частни клиники. Лекарката ми каза, че за раждане пращат пациентките си в Шейново. Аз се обадих там да питам какви документи трябва да нося при постъпване и колко ще ми струва, отговориха ми- паспорт, изледванията и обменна карта, която ми давал наблюдаващия гинеколог, а за парите сме щели да говорим на място. Въпросът ми е кой ми дава обменната карта, като клиниката е частна?

# 1
  • Мнения: 282
Аз също ходя в частна клиника, но те си имат връзка със здравната каса. Не би трябвало да имаш проблем - твоята лекарка ще ти даде тази карта, особено щом те е насочила към държавна болница за раждането. Попитай я.
И леко раждане!!!

# 2
  • Мнения: 282
Пък и малко не е ли рано да си късаш нервите с бюрокрация! Бременей си спокойно, а като му дойде времето за раждане, всичко ще ти е ясно вече!

# 3
  • Мнения: 727
Здравейте и от мен Laughing
Вечра бях на консултация и също зададат този ? КАКВИ ДОКУМЕНТИ СА НЕОБХОДИМИ ЗА ПОСТЪПВАНЕ В БОЛНИЦА???
А моята лекарка ми каза да не се притеснявам всичко ще ми даде когато времето наближи
Млако се подразних ами ако времето когато родя е НЕПОДХОДЯЩО( вечер например) какво ще стане
Охх
А за тази обменна карта дори не съм чувала? ако някой може да ми даде малкоинфо ще му бъда благодарна Heart Eyes
Хайде това е от мен

# 4
Не се притеснявайте като влезнете в 9-я месец ще ви дадат тази обменна карта.Единственото нещо,което се изисква от вас е да бъдете спокойни.Успех и леко раждане.

# 5
  • Мнения: 8 769
Обменната карта е парче хартия с извадка на данните ви от картона, с нанесени изследвания, проблеми и прочие. Издава го наблюдаващия гинеколог/ЖК.

# 6
  • Мнения: 6 315
В девети месец се издава т.нар. Обменна карта, която представлява лист, в който са написани някои общи неща, както и изследванията ви (Хемоглобин, Васерман, Австралийски антиген, урина) и резултатите от тях, размер на таза, предлежание на бебето и т.н., т.е. всичко, което трябва да знаят лекарите, които ще ви поемат в болницата. На мен ми я издадоха в 38-ма седмица и седмица по-късно родих. Мисля, че дори и да не работи със ЗК, наблюдаващият гинеколог е длъжен да я издаде.

anilevi, не се дразни и без нея да отидеш пак ще родиш  Sunglasses.

# 7
  • Мнения: 2 755
..А за тази обменна карта дори не съм чувала? ако някой може да ми даде малкоинфо ще му бъда благодарна Heart Eyes..
Ето малко информация относно обменната карта ( талон ). Той се издава от наблюдаващият бремеността гинеколог, в ЖК. В нея се описва протичането на бремеността, нанасят се всички резултати от направените изследвания, евентуални заболявания, рискова бременност и т.н., всичко необходимо като информация на екипа, който ще те изражда. Този талон, ще го получиш 45 дни преди термина. Ами, това е. Дано съм била полезна  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 727
quote]
Ето малко информация относно обменната карта ( талон ). Той се издава от наблюдаващият бремеността гинеколог, в ЖК. В нея се описва протичането на бремеността, нанасят се всички резултати от направените изследвания, евентуални заболявания, рискова бременност и т.н., всичко необходимо като информация на екипа, който ще те изражда. Този талон, ще го получиш 45 дни преди термина. Ами, това е. Дано съм била полезна  Simple Smile

Мерси
Обаче аз от вчера излязах в майчинство а не ми дадаха такава обменна карта Crossing Arms
Тези лекари май на всеки различно казват??????????
надявам се че раждането ще ми я дадат.... #Cussing out

# 9
  • Мнения: 529
Може би чакат последните ти изследвания, за да нанесат цялата информация в картата. Не се притеснявай, няма да се оставят без нея Simple Smile Направи ли си последните изследвания?

# 10
  • Мнения: 727
Не не съм си правила последните изследвания.......пак кръв и урина ли са?? Може би си права така звучи по-логично newsm78
За16.08 имам час предполагам че  тогава ще си ги направя
Мерси Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 815
за шейново са ти необходими изследвания на кръвта и урината и задължително изследване за спин, хепатит и васерман. Обменната карта я получаваш от гинеколок, който работи със здравната каса. Ако тези в частната клинака, в която ходиш не работят с НЗОК- можеш да вземеш талона за хоспитализация от личния си лекар. Длъжни са да ти я дадат най- късно 45 дни преди раждането- ако се дърпат- дръпни им скандал- все пак може да тръгнеш да раждаш и по-рано от 40 -тата седмица..

Пожелавам ти леко раждане- не се мъчи и роди с епидурална упойка- просто съвет, който ако обичаш болката и мъките не е нужно да следваш

# 12
  • Мнения: 727
Мерси zwetina но на мен таки и не ми дадаха тези неща Close
а от 04.08 съм в майчинство, а и не са ми направили последните изследвания
Много ме ядосва тази моя лекарка...идва ми да я  #2gunfire
Ако знаеш с какво отношение ме посрещна .....ама още малко остана ще я изтрая

# 13
  • Мнения: 248
И на мен не ми дадоха такава обменна карта, аз също излезнах в майчинство от 1 август (имам впредвид 45 дни преди раждане). Питах доктора, който ми каза, че още било много рано. И аз се ядосвам, ама... Не съм правила и тези прословути последни изследвания, въпреки, че ще са за 5-ти път, а пък през предишната ми бременност бяха само 3 взимания на кръв. Мразя да ме бодат Cry

Общи условия

Активация на акаунт