помощ за превод от немски

  • 790
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Поназнайвам френски и английски, но ми се налага да си преведа един текст от немски и ползвам транслатора на Гугъл. Да, обаче в немския, който ми е адски непознат, има букви, по-точно гласни с две точки отгоре, които няма как да въведа с клавиатурата и не ми превежда думи, които ги съдържат. Някакви идеи как да се справя? Благодаря предварително!

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В Word ги въведи. От менюто Insert избери Symbol, напиши текста, копирай и готово.

Ето: ü

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пробвай така:
а умлаут - напиши го като ае
u умлаут - като ue
o умлаут - като ое

Върши работа понякога.

# 3
  • Мнения: 3 521
ä ö ü  - копи/пейст и си готова
или просто копирай текста в темата на немските мами в Родители в чужбина  Wink

# 4
  • Мнения: 9 776
Супер сте, мерси smile3525!

# 5
Здравей, ако искаш да си преведеш текст от немски за себе си и не е нещо важно става и през гугъл, аз  завършвам германистика и т. като постяно ми се налага да превеждам текстове от немски не те съветвам да ползваш транслатора на гугъл, не превежда точно пък било то и по смисъл даже. Инсталирай си Бабилон, там също можеш да превеждаш цял текст или фрази, но е много по добър. А относно буквите с умлаут  може както каза и ,,верона'' а може и да си  сложиш немски на клавиатурата, така както се сваля фонетичната и т.н.
 Дано да съм ти била полезна

# 6
  • Мнения: 9 776
...или просто копирай текста в темата на немските мами в Родители в чужбина  Wink

Става въпрос за доста голям текст и не бих искала да ангажирам никой с това Simple Smile.

spatiika, разбира се, че ми е полезен всеки съвет, от теб и от другите момичета  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт