Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 312
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362

Кръстница на темата е  ssillvvi  Heart Eyes 



НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:
19.02>Венцислава и Валентина  /1490 гр. и1420гр / на betybo,София / термин 21.04/

24.02>Тина и Таня /2кг/ на Didka_132 ,Бургас/термин 03.04/


Имаме 5 двойки близнаци

До тук са се показали:

>66<>65<

Все още се крият:

>26<


Мамите ни с определени дати за секцио:
>>31.03<<asia_nikaпърва бременност, София,Вита,д-р Велкова /термин 10.04/ stork-girl
>>31.03<<Kafenceto - първа бременност,Токуда ,д-р Димитров,/термин 10.04/   stork-girl

30.03

Elq - първа бременност гр. София  stork-girl   
tai - първа бременност, Пловдив stork-girl

01.04

Мария - втора бременност, Бургас stork-girl:
VANYA86 - втора бременност, София
Io io - първа бременност  , "Майчин дом"София-д-р Хранов stork-boy
galina1231977 - втора бременност, Сливен stork-girl
MMariana - първа бременност, Пловдив stork-boy
A_L_E_g_R_I_A_ - трета бременност, София
dudulinka - първа бременност, София  stork-boy
k@lin@ - Ямбол/London
gab4o - втора бременност, Сoфия, "Вита"  stork-boy
aleni_cvetya - първа бременност, София

02.04

Just a girl - втора бременност, Rixensart, Belgium
iliana2 - втора бременност, София     stork-girl
rrivanova - София      stork-boy
dena_klv - втора бременност, Димитровград  stork-boy
03.04


jianfen
- първа бременност , София
radost_mk - първа бременност, Бургас  stork-boy
04.04

sisely - първа бременност, Варна , АГ-Варна, ВИП етаж, д-р Кателия Александров stork-girl
roli-lia - първа бременност, Пловдив stork-boy

05.04

magdalena.savova - първа бременност гр.София , 1 АГ"Св.София"-д-р Гергов stork-boy
wazse - първа бременност, Плевен
sexy mamma - първа бременност  stork-girl

06.04
sunshine_74 - втора бременност, Варна  stork-boy
Olimpias - първа бременност  stork-boy

07.04

ELLE* - първа бременност
viki-miki - първа бременност, Стара Загора
petiana - втора бременност, Габрово
kambichka - първа бременност stork-boy
Didi Bojinova - първа бременност, София ,1АГ "Света София" stork-girl
pypy - втора бременност stork-boy
kate-rinaпърва бременност, Бургас МБАЛ Бургас    stork-boy

08.04

Pininka - първа бременност, Горна Оряховица  stork-boy
qnika - втора бременност, Русе  stork-girl
Little-Big Girl - първа бременност  stork-girl
маги 1978 - втора бременност,София

09.04

TANITA77 - първа бременност, Варна  ,Майчин дом - Варна, stork-boy
rosi_745 - трета бременност, Бургас 

10.04

no_name - първа бременност, София stork-boy
renka79 - първа бременност, Бургас ,"Майчин дом" Варна-д-р Георгиев stork-girl
atlantica - втора бременност stork-boy
shushi 10 - първа бременност, София  stork-boy
desi054224 - втора бременност, Бургас stork-boy
des-bes - втора бременност, Бургас stork-boy
kapriz84 - първа бременност stork-boy
mimeto80 - първа бременност, Дес Плейнс (US)   stork-girl
tedi_vas - първа бременност, Велико Търново stork-girl
djreni - трета бременност, София stork-boy
Jylieta - първа бременност, Варна stork-boy

11.04

petia 12091 - трета бременност
Дея` - втора бременност, Карнобат  stork-girl ,Сливен АГ"ЕВА" д-р Дичева
ани4ka - втора бременност, Русе  stork-girl

12.04

law- втора бременност гр.София  1АГ "Св.София" stork-girl
Eli-G - втора бременност гр.София  stork-boy
tiya - втора бременност
ola - втора бременност, София  stork-boy
emanuela88 - първа бременност, Сърбия  stork-boy
maria-01 stork-boy

anel23-първа бременност, Тина Киркова,София  stork-girl [/b]

13.04

Rastina - първа бременност, Варна    stork-girl
caffi - първа бременност, София stork-girl
ben78- първа бременност, Бургас  stork-girl

14.04

Golden apple -първа бременност,Кърджали stork-boy
 
Petiafs  -  втора бременност
Rdimitrova - първа бременност  stork-girl
TANITAFRESH - първа бременност  stork-boy
*dessi* - втора бременност, Русе  stork-girl
Vili Shildarova - първа бременност, Русе  stork-boy
Nadeto_K  първа бременност, Дряново,МБАЛ"д-р Тота Венкова"Габрово, д-р Ангелов stork-girl
furf - първа бременност, София
Sapfira 1 - София  stork-girl
malkata_iv - - София  stork-girl
Stelavi - първа бременност,Русе  stork-boy

15.04

pepia - втора бременност, София  stork-girl
sisi 82 - първа бременност, Ст. Загора
sunny 777 - втора бременност, Варнa,АГ Варна,д-р Георги Георгиев stork-boy
самодива - първа бременност, Свищов
Жабче - първа бременност
Tanya_B - първа бременност, София  stork-boy
Slyn4o - втора бременност, Враца,София  stork-girl
Мамочка - втора бременност-Пловдив stork-girl
Р*Е*Н*И - първа бременност, Варна
Галя86 - втора бременност stork-girl
Abrikotin - първа бременност stork-girl
very_nice -втора бременност, Варнa,МБАЛ "Св.Анна" Варна stork-girl
denni_law -София,"Лозенец" stork-girl
stefiart

16.04

dream-wish - трета бременност, 1АГ "Св.София"stork-girl
poem - първа бременност,Варна  stork-boy
Nadeto26 - първа бременност,Пловдив   stork-girl

17.04

Gaja - първа бременност,София   stork-girl
vladiniki - трета бременност, София  stork-boy
ssillvvi - първа бременност, Варна  stork-girl

18.04

eli_cat -първа бременност  stork-boy
Naasoq  - втора бременност, София
Mисис T. - първа бременност, Германия/Варна  stork-boy
sunshain smile - първа бременност, София  stork-boy

19.04

Nanny - втора бременност, София  stork-boy
neni - първа бременност, Хисар   stork-girl
petjoff - първа бременност, София  stork-boy
brawneye - първа бременност, Пловдив   stork-girl

20.04

thea.- София 
kotkaaa -  втора бременност  stork-girl
princessa raia - първа бременност, София  stork-girl
neobiatna - първа бременност, Пловдив  stork-boy
Mара Подробната - първа бременност stork-girl
maimunka07 - първа бременност stork-boy
suny78 -  първа бременност, София   stork-girl
Имамама - втора бременност, Бургас  stork-boy
Arvven - София stork-boy
sharlot - първа бременност, София. stork-girl
nadir4eto - първа бременност stork-girl

21.04

brilliantine - първа бременност,Токуда, София  stork-girl
Mama Rossie - София,Майчин дом, София stork-boy

22.04

рони - първа бременност, София   stork-girl
Ji_Ji_Ji - първа бременност  stork-girl
Salvi - трета бременност

23.04

zinaida  -  първа бременност, Пловдив  stork-girl
ol4eto - втора бременност, София stork-girl
ANI.F - втора бременност,София,1АГ "Св.София", др. Ралица Василева:stork-girl:
Enigma - втора бременност,АГ Шейново, д-р Чалманов:stork-boy:
Shoshkata - първа бременност  stork-boy

24.04

madlena - втора бременност,Бургас  stork-girl
vivita1 - втора бременност,Бургас,МБАЛ Бургас stork-girl
keli_f - първа бременност, Бургас,МБАЛ Бургас stork-girl
darling1981 - първа бременност, Монтана  stork-boy

25.04

the_empress - втора бременност  stork-boy
katti79 - втора бременност, Германия  stork-boy
пухчо - втора бременност, Бургас
Mai4e_na_zai4e - втора бременност, София,1АГ "Св.София", д-р Ралица Василева stork-boy

26.04

Раличка - втора бременност,Шумен
rea1 - трета бременност,Майчин дом-София stork-girl
zelenoto oko - първа бременност,Бургас stork-girl
takuzi - Атина stork-girl

27.04

pipi66  -  първа бременност
Velvet_s - първа бременност, Бургас УМБАЛ "Св.Георги" Пловдив
Bebe   stork-boy

28.04

bebka5547 -  първа бременност, София
yana kuncheva - втора бременност, Бургас  stork-girl

29.04

Desi_D - втора бременност, Бургас  stork-boy
presssi -  втора бременност, Шумен stork-boy
mara casy -  първа бременност, София stork-boy

asja-втора бременност,Пловдив:stork-boy:

30.04

chockolina  - втора бременност, Варна  stork-boy
genobori - първа бременност, Варна stork-boy
pystroo4ka - втора бременност, Добрич  stork-girl
Pellini - втора бременност, София stork-boy
zeratulka1 - първа бременност, Пловдив  stork-girl
marinasto - първа бременност stork-boy

Нашите ангелчета
kenga_ - мама на две ангелчета   Flowers Rose Flowers Rose
tolinka - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose
ksd_g - мама на ангелчето Сиянна  Flowers Rose Flowers Rose

Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.
Списък за мама и бебе

Постъпване в родилното
Списък за бебето
>>Раждане<<
Таймер на контракциите
Раждане и контракции
Раждането и как да се подготвим за него
Разпознай началото на истинското раждане
ЗА КЪРМЕНЕТО
Нашето албумче
>username: aprilki2009
>password: на лични
PR агенти:
emanuela 88-София-Глобул
enigma-София-Mтел
ани4ка-Русе-Глобул

Който иска телефоните им, да им пише на лични или на very_nice[/b]!


Предложения за заглавия:
Баба Марта с мартенички ще ни украси, Дидка вече първите АПРИЛчета роди!>chockolina
Мартенички на ръчица, връзват мами на АПРИЛските дечица!>Abrikotin
 




Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 14:54 от Дея`

# 1
  • Мнения: 80
ХАЙДЕ НА НОВАТА ТЕМИЧКА!!!НЕКА Е ИЗПЪЛНЕНА САМО С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ!!!И ПРЕДВАРИТЕЛНО ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМЧЕТА!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 494
Много сте продуктивни днес Crossing Arms Със сигурност ще забравя да напиша нещо,което съм искала да кажа. Вече ще трябва да си водя записки Mr. Green

Ssillvi,вярваш ли ми,че съм се смяла с глас на поста  HugИ мене ме гони безсъние. А сега дори е по гадно. Заспивам вечер нормално и към 5,6 сутринта като се ококоря,та така до 8,9 и после спя до 11 и ми мине половината ден. Ужасно е! Още повече ме е яд,като се замисля,че това са последните дни,когато ще можем да се наспиваме като хората. После,дори и да искаме,няма,кой да ни даде!

Дея, благодаря ти,че се грижиш за нас  bouquet
Ние също се бяхме спрели на Константин. Дори го казахме на всички роднини и приятели. Не сме го кръщавали на никого,освен,че това е буквичката на нашия тати. Да,ама после нали се разбра,че нямаме вече пишка и сега сме в начална позиция. Мъжът ми също предложи Констанс. Макар,че и двамата искаме българско интернационално име. На мен по принцип ми харесва,само дето  при нас ,в комбинация с фамилията звучи адски тъпо. И този вариант го отхвърлихме. Иначе хубавото е,че нашите всички роднини са много разбрани и никой няма претенции за нищо. На мен иначе ми харесва Карла,Лора,Лаура, Сара, Калия,Карина, Калина, Бианка. И още доста де. Всички изброени варианти обаче ( без Лора) бяха категорично отхвърлени. И сме доникъде.

Днес бях на офталмолог. Бях ви писала,че още моята гинеколожка директно беше отхвърлила късогледството като причина за секцио. Въпреки това ми даде направление. И днес като бях,на момент направо съжалих,че съм отишла. Докторът такава лекция ми изнесе. Сега пиша само това,което запомних. Та значи,в Германия наистина преди време е излязло едно проучване,че по време на раждане,рискът от отлепване на ретината е изключително висок. Но в много кратък период след това,е излязло друго проучване,което опровергава напълно тази теория. Обясни ми,че разбира се имало риск,но най вече при жени,които са си правили лазерни операции. В цялата му практика досега виждал само 4 случаи на отлепване на ретината и то при възрастни хора. В процеса на разказа почна дори да се ядосва на колегите си гинеколози,които гледали на нормалното раждане като болест и предпочитали да режат. Здравните каси между другото вече не поемат прегледа на ретината при бременни,точно защото нямало причина затова. Предложи ми,ако все пак настоявам,срещу съответно заплащане ,да ме прегледа. Но беше 100% категоричен,че е напълно излишно. И аз реших все пак да му се доверя. По принцип думите му много ме радват даже,защото аз се надявах да родя нормално. Но той сякаш ме накара да се почувствам неудобно,защо изобщо съм питала Sick

Момичета,искам да си сверя часовника. Вчера си купих Лансинокс (Lansinoh),кремчето за зърна.Я кажете,колко струва в България? Защото само на мене ли ми се струва безбожно скъпо за 75 гр крем, 16 Евро Shocked

# 3
  • Мнения: 13
Хайде и аз в новата темичка, за което да благодаря първо на Дея  bouquet и относно името Константин е хубаво обаче аз повече харесвам Калоян Peace
Относно Lansinoh кремчето за гърдите и при нас и скъпо $10 за 50гр. но пък съм доволна от него.
За имената ние с таткото имахме преди времи много големи спорове, но в крайна сметка се спряме на едно обаче не искаме да го казваме още и като ни попитат казваме че имаме 3 имена и като я видим ще решим макар че ние вече си и викаме по име Joy а те са Даниела, Елена и София.

# 4
  • Мнения: 4 362
Дея, благодаря ти,че се грижиш за нас  bouquet
Ние също се бяхме спрели на Константин. Дори го казахме на всички роднини и приятели. Не сме го кръщавали на никого,освен,че това е буквичката на нашия тати. Да,ама после нали се разбра,че нямаме вече пишка и сега сме в начална позиция. Мъжът ми също предложи Констанс. Макар,че и двамата искаме българско интернационално име. На мен по принцип ми харесва,само дето  при нас ,в комбинация с фамилията звучи адски тъпо. И този вариант го отхвърлихме. Иначе хубавото е,че нашите всички роднини са много разбрани и никой няма претенции за нищо. На мен иначе ми харесва Карла,Лора,Лаура, Сара, Калия,Карина, Калина, Бианка. И още доста де. Всички изброени варианти обаче ( без Лора) бяха категорично отхвърлени. И сме доникъде.

За момиче аз много харесвам  Констанс,а иначе ще ти предложа и моите фаворити-Киара,Клара,Каролин,    Кристин...
  Hug
След малко ще ти пусна линк за часовника  Grinning

# 5
  • Мнения: 65
Ех ,тези гинеколози и офталмолози. И в БГ преди време са смятали, че при висок диоптер и/или при корекция на зрението е задължително секцио. Сега, обаче не е така. За това тези дни се чувствам ужасно объркана. До сега смятах, че поради тези причини ще съм секцио, обаче се оказва точно обратното. Както писах преди дни, офталмоложката ме прегледа обстойно и заключи, че мога да раждам нормално. А аз се бях настроила за секцио. Дори разпитах всички мои близки, които са минали по този път и зная всичко с подробности. Сега, щом ми се дава зелена светлина за нормално, е най-добре да се ориентирам към нормалното, тъй като всеки и всичко казва, че нормалното раждане е най-добро за майката и за бебето. За съжаление лекарят, който смятах, че ще ме изражда, отказа да ме изражда нормално, а за секцио също не е категоричен, понеже е много зает с програмите Ин-витро. Лекарката ми по ЖК ми препоръча други двама от АГ-то и се надявам някой от тях да ме поеме.
 #Cussing out Защо повечето свестни лекари са навити на планово секцио и не гарантират, че ще водят нормално раждане, а ти казват да разчиташ на дежурен лекар??? Аааама-ха!
Дано да успея да се уговоря с някой от лекарите, защото все пак няма гаранция, че няма да се наложи да приложат секцио, поради което искам да разчитам на опитен лекар. Ето защо търся точно определен лекар и не смея да се доверя просто на дежурния.
Иначе днес бях на ЖК. Бебка се развива добре. Към 2,900кг е въпреки, че лекарката се зачуди на малкото ми коремче. Пуснах и последните си изследвания и след 2 седмици съм отново на ЖК. А дотогава се налага да увелича дозата на магнерича 4*1 + но-шпа 3*1, поради тежест и натиск в таза, който имам от две седмици. Според лекарката трябва да устискам до 37г.с.
mimeto80, трите имена са много хубави. Даниела-Дани, Елена-Ели и София-Софи.
Дея`, на мен ми допада Каролина-Кари. Мислите ли как ще й викат галено, ако е Констанс, Киара и Клара? Не, че и тези имена не са хубави, но аз гледам да може името да звучи и добре в съкратен вариянт, тъй като доста често хората/децата се обръщат на галено/съкратено име.

# 6
  • Мнения: 2 090
Хайде честита нова темичка  bouquet

Кога успяхте да изпишете старата Shocked,хем писах днес по-рано Whistling

*Деси*, вече значи си имате градска кола. Поздравления.  Hug Обаче ще трябва да ни поздравяваш на испански. Леки тренировки.  Wink   
Само в мечтите ми,Рони Rolling Eyes.Ако стане реалност не само ще ви поздравявам на испански,ами и вестник ще ви чета Mr. Green

wazse,ssilvy,dena klv,Никол също ми е много любимо име,но каквито бяха причините да отхвърлим Викториякакто писах по-назад на very nice,такива са и за Никол-баща ми е Николай,но името е много хубаво,както и Мадлен(wazse Wink) Flutter.Дано по-скоро приключите с ремонтните дейности Wink.

Дея,пу и аз за Константин Grinning,и за Констанс

Desi D,сгъваемо креватче ще си вземем за бебка,само съм го харесала засега,а причината да не съм го купила още е че не го намирам тук в Русе(гледах го в Търново,а тогава нямах излишни пари в себе си Rolling Eyes).Значи легълцето е люлеещо,има две нива на матрачето,отстрани ''вратичка'' с цип бебчето да излиза от там като порастне Grinning,и играчки отгоре.Влюбих се когато го видях,че и розово беше Crazy

Олче,Кенгуру е количката,да  Flutter
А това за нагласата за раждането което си написала е много вярно Peace Hug.

magdalena.savova,голям твоя бебчо бе,добре го храниш миличкия Wink

Aз тапата не знам какво е,както и изтичането на водите,и епизиотомията Blush,само каквото съм чела...

Nadeto K, Hug Heart Eyes









Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:24 от *dessi*

# 7
  • София
  • Мнения: 292
mara casy Веледа я знам от Швейцария. Сестра ми е ползваше преди 4 години за нейната бебка, и сега ми е донесла 2-3 мостри. Смятам да ги пробвам, преди да купя все пак. Имам малко мостри и от бебемания 08 на Хип. И ще видя кое ми харесва. Нивеа няма да купувам, защото аз се обривам от кремовете им. И Бюбхен четох, че били добри. и мисля да ги пробвам.  

Desi_D, и ние сме със сгъваемо креватче. Оранжево. Много е красиво. http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-7992.html

princessa raia на мен Велкова ми каза, само чехли, джапанки и тоалетни принадлежности да си нося за Вита. На 20 ще отида пак на отворените врати и да питам пак. За операцията си носех и куп излишни неща Simple Smile а  дори си бях забравила снимките на кистата преди операцията точно Simple Smile но ме погледнаха пак Simple Smile

А ако знаете какъв пророчески сън имах сутринта! Точно преди последния си работен ден Simple Smile Съжалявам, че не мога да го разкажа, свързано е с работата. Аз, която на нищо не вярвам без доказателства  Joy
Изобщо днес беше страхотен ден Simple Smile, само хубави новини!
Определиха ми и дата за секциото, на 31 март Simple Smile
 

# 8
  • Мнения: 489
     Също така не харесвам чуждоземните имена, ама никак! С поставени след тях презиме и фамилия на -ов и -ев чвучи някак изкуствено. Пък и един от начините да съхраним българщината, е като продължим да кръщаваме с български имена.
 По принцип харесвам традицията да се кръщава на родители, ако, разбира се, името е хубаво и Ви се харесва .

 Peace И аз мисля така.  Heart Eyes Нашият син ще се казва Христо, на дядо си. Сами си го избрахме, никой не ни е карал. Мъжът ми споменава да се казва Ивайло като него, но на мен не ми се иска. Хич не ми дреме, че живеем в чужбина и на местните ще им е евентуално странно името на детето ни. Twisted Evil Ще свикнат. То си е българче отвсякъде.  Heart Eyes
За кръщаването на децата в БГ с чужди имена по-добре да не казвам нищо, че може да обидя някой, а си е мое мнение.
Вери-Найс, и моето бебче така се местеше до преди 2-3 дни, много хубаво усещане е като е толкова активно! Често се изпъваше и протягаше целия напреки на корема ми.  Joy Сега като се обърна окончателно, движенията му са по-различни - само си мести дупето насам-натам и ритка с краченца. Понякога ме гъделичка и с ръчички ниско долу.  Laughing На мен не ми казва доки размерите на главата и крачето, нито дали изостава или напредва спрямо термина.  Rolling Eyes Само теглото ми казва и че е добре.  newsm78
За амбулантното раждане май се отказвам окончателно след разговор с майка ми. За първо бебе си е по-добре няколко дни да сме под наблюдение и двамата, ще ми е по-спокойно. Иначе нямаше да ни държат по 3 дни в болницата по принцип.  Thinking
Деси, количката е страхона! Много харесвам колички в светли бебешки цветове и това е едно от важните ми условия при избора на нашата. Затова не сме и избрали още окончателно.  Crazy Но последно сме се върнали пак на Чико трио в синьо. Дея, вие купихте ли вече Чико? Името Константин много ми харесва и на мен, за момиче с К - Каролина.  Hug Розовия комплект за изписване не можеш ли да го смениш с друг цвят, ако не си го изпрала вече, де?
Сисели, Пресияна също много ми харесва. Това ми е името за второ детенце, ЖЗ.
Олимпиас, при нас го няма този прах Нурит.  Crossing Arms
Мара Подробната, те доста майки и в БГ ползват Персил сензитив за бебешки и аз мислех него да купувам, но не пише екстра, че е подходящ за бебе. Затова реших да взема Тео бебе поне за първите месеци. Тук специален за бебешки дрешки няма. Имало е преди на Фрош, но не се произвежда вече. В немски форум четох, че повечето си перат бебешките дрешки с праха, който си ползват по принцип, че и с техните дрехи заедно.  newsm78 На теб ще идват ли да ти помагат за бебчето и за колко време?

Поем, разбирам те.  Hug И аз съм в подобно състояние.  Sad Бях споделила, ме имаме известни проблеми и с времето усещам, че ни се отразяват и на отношенията. На моменти и аз не виждам изход, плача, после се успокоявам, че все ще се наредят нещата някак, нали поне сме здрави... и така. Много е трудно в такива моменти да се запази отностелно спокойствие заради бебенцето. Стискам ти силно палци да се справиш с положението и всичко да се нареди. Hug Heart Eyes

Жабче, мерси за успокоението Heart Eyes
Надето-К,  Hug

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:29 от Mисис T.

# 9
  • Мнения: 10
В този линк видях маслото на Веледа за масаж на перинеума http://www.framar.bg/veleda-maslo-za-perineum-50-ml.-pid30013528.html
Не се сещам тук ли сме го коментирали или съм чела за него някъде в нета. Пише че се ползва от 34 г.с. Мисля да го пробвам че тия "шев и кройка" направо ме плашат.

# 10
  • Мнения: 3 211
sisely, magdalena.savova, на какъв видеозон гледаха бебчетата ви, като казаха, че са толкова големи-2900 и 3200гр?
Ако е на обикновен, въобще не вярвам. Там се гледа р-ри и по тях хипотетично колко би било теглото. Никак не са точни.
Предния път Габи в края на 8 месец я изкараха 3200гр., а 1 месец по-късно се роди 2кг.

suny78 , четох тема за това масло. Имаше описан точен начин за масаж на перинеума, доста неприятен. Имам го запомнен, ако искаш ще го пусна. Аз смятам да ползвам обикновено неарамотизирано бадемово масло за тази цел и да се пробвам с описания начин. Четох някъде и за бадемово+лавандулово масло за масаж, но трябва да намеря как беше съотношението.

# 11
  • Мнения: 54
Дея, благодаря за новата тема мила - само да кажа, че девойките на Дидка123 са Тина и Таня, доколкото разбрах аз...
asia_nika - сигурно и аз така ще направя - ще взема да си купя първо някаква друга козметика - не съм решила още каква и тогава на Веледа... макар че напоследък взимам доста спонтанни решения... незнам, ако ми изпаднат мострички ще е чудесно...
suny78 - сподели после... егати чудесата - не бях чувала за такова мазило..../аз по принцип съм на вие с козметиката/
сигурно някъде продават и кремче за ошпяването на втора фаланга на малкото пръстче...

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:41 от mara casy

# 12
  • Мнения: 4 362
Дея`, на мен ми допада Каролина-Кари. Мислите ли как ще й викат галено, ако е Констанс, Киара и Клара? Не, че и тези имена не са хубави, но аз гледам да може името да звучи и добре в съкратен вариянт, тъй като доста често хората/децата се обръщат на галено/съкратено име.

Тези предложения бяха за Mара Подробната  Wink Примерно за Клара-то по галено от това не зная  Laughing ,за Киара или Констанс ми идва на ум Кика на галено,но може и по други начини.
Затова и дъщеря ми е Дея-Мария,всички и казват на галено Дея,а иначе като я питат нея как се казва си казва Мими  Mr. Green
Обръща се и на Дея и на Мими и на Дея-Мария,научи се и да си казва името
Ако е пак момиченце при мен ще е Тея-Констанс,на галено Тея /Тея и Дея  Mr. Green/

mimeto80 ,аз съм пристрастна за Даниела съм  Mr. Green

Mисис T.,аз се оглеждам още  Blush Искам този път да е чико,исках и да е S3,но се чудя примерно лятото като зачезнем на някъде както обикновенно как ще я събирам тази количка в багажника на колата,ще остане място само за още един куфар,не че е малък  багажника,ама като сметнеш куфар за нас,куфар за каката +играчките и край  ooooh!
Ти към кое чико се насочи  Hug

 mara casy ,мерси     bouquet

Момичета,вижте откривате ли се в списъка на темата,понеже без да искам съм объркала няколко символа и всички ви има по списък,но на някой не им излизат никовете и данните,за да мога да поправя,извинявам се предварително  Blush   bouquet

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:55 от Дея`

# 13
  • Мнения: 13
VERY NICE  моля те сподели за този масаж, аз с триста зора си го набавих и почнах да се мажа ама както си знам така че ще ми е от полза, а между другото това олио мирише неприятно, но дано да има ефект Peace
Мерси Дея за Даниела !
Аз също харесвам Дея-Мария както и Тея-Констанс мисля че са много готини!

# 14
  • Мнения: 10
very_nice и аз открих малко инфо. ето тук -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.30
Това с разтягането ми звучи логично, ако ще ме спаси от епизиотомия  Praynig съм "ЗА" . Ако ти имаш още информация, моля те пусни.

Общи условия

Активация на акаунт