Захранване на кърмаче и проблем с корема

  • 5 831
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте
Синът ми е на 6 месеца и половина. Все още е само на кърма. Преди около две седмици реших да започна с картофено пюре, по лъжичка в началото. Същата вечер не е спал от болки в корема. По-късно вдигна температура... Прекратих захранването още на следващия ден.. и така изчаках още около седмица, започнах пак с картофено пюре. Не му се услаждаше много и след 5-6 дена минахме на морков - пак една лъжичка като за първи ден. След два часа се повтори същата история като с картофа. Невероятни газове, болки в корема, вечерта пак температура. отложих с 3 дена. Днес пак пробвахме моркова - отново 1-2 лъжички... и два часа по-късно - рев  Sad В момента е неутешим.. от нищо не му минава.
Първите два пъти пюретата бяха домашни... отдадох го на това, че може би не са били качествени, пълни с нитрати... или знам ли. Днес му купих на Хип... явно проблема не е бил в това.
Някой сбъсквал ли се е с нещо подобно? Вече не знам какво да правя.. дали може да е някаква алергия  Confused
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 153
Аз имах подобни проблеми, когато захранвах дъщеря си. Всяка нова храна и докарваше ужасни колики (и аз си мислех, че може да е алергична, но в същото време тя нямаше никакви други признаци на алергия и ми се виждаше абсурдно да е алергична към всички храни). Да уточня, че я захраних на 5.5 м; дотогава беше само на кърма, но въпреки това имаше много силни колики, които не минаваха от нищо. Реших, че тя просто има много чувствителен стомах и започнах да я захранвам много постепенно. Давах всяка нова храна между 10 и 14 дни преди да премина към следващата. Аз започнах с тиква на Хип, после тиква и картоф, картоф и морков, и т.н. Постепенно, коремчето я болеше все по-малко и си помислих, че сме приключили с коликите. На 10м, обаче, я заведохме на море и там тя реши, че не иска да суче повече. Тъй като не искаше да пие АМ, реших да и дам кисело мляко и о ужас!, коликите се върнаха с пълна сила  ooooh!. В момента Сияна хапва всичко и вече няма никакви проблеми Simple Smile.

Така че, съветвам те да го захранваш колкото се може по-бавно, да отлагаш даването на трудносмилаеми храни, колкото е възможно по-дълго и да се заредиш с много търпение. Ако пък смяташ, че може да е алергия, заведи бебчо на преглед. Едно мнение на специалист никога не е излишно.

# 2
  • Мнения: 543
При моето бебе също се получиха колики при захранването. Ощо взето историята ни е като на poctor, захраних на 5,5 месеца, коликите се завърнаха с пълна сила, основно през нощта обаче, през деня не е имала проблеми. Пръцкаше, плачеше по нощите, ужас. И аз много бавно и постепенно започнах да въвеждам всичко и постепенно нещата се успокоиха. За около месец някъде беше проблемът. Обаче по тази причина отложих плодовете, защото от тях най-много пръцкаше. И аз започнах с пюрета на Хип - морков, картоф, тиква. След това дадох каши, с тях не е имала проблем. Но наистина по-добре се консултирай с вашия педиатър, за да си сигурна, че не е алергия.

# 3
  • Мнения: 9 467
Как си правила пюрето?
Щом има проблем-изчакай със зеленчуците; предложи плодове Wink
Хем после ще ги изместиш следобед, а до обед, ще продължите със запознаването с нови храни Peace

# 4
  • Мнения: 166
И при синът ми имаше проблем в началото на захранването - газове и къркорене на корема. Предимно от картофа. Както са те посъветвали давай по малко, размесено с много кърма - колкото да свикне с новия вкус и с лъжичката, както и прави интервал поне 1 седмица между отделните храни. Най-лесно смилаема е оризовата каша. Може би е по-добре да започнеш с нея. Аз по съвет на педиатъра си давах и капки против колики.

Общи условия

Активация на акаунт