Млечна детска кухня след 4 или 6 месец в София?

  • 9 264
  • 28
  •   1
Отговори
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
Знаете ли къде има в София детска кухня след 4 или 6 месец. Моето дете започна с местните пюрета от седмица и мисля да пробвам и храната в кухнята ако има такава. Проверих в доста форуми, но не намерих специално за София. А знам че има такива във Варна, Велико Търново, Пловдив и др. Помагайте!

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 294
ми запиши го направо в стола на местното училище!  Mr. Green
на тази възраст му е раничко за друго освен за мляко
или поне в минимално к=во ралична храна

# 2
  • sofia
  • Мнения: 482
Няма от толкова рано млечна кухня. Частните започват от 8 месеца, а държавната от 10м. И в другите градове тенденцията е от 10 м.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Има толкова рано.Във Варна държавната млечна кухня е от 6 месеца. Peace

# 4
  • Мнения: 1 328
Частните започват от 8 месеца, а държавната от 10м.

Това за София и аз знам.

# 5
  • Мнения: 511
В София такава млечна кухня няма.

# 6
  • Мнения: 2 005
Нормално ли е според Вас бебе,което още не може да седи стабилно дори,да яде манджи,супи,кисели и т.н.?  ooooh!
Цял живот ще яде такива работи,за къде бързате?Накърмете го и го оставете да бъде бебе  baby_neutral

# 7
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
За София най-рано са от 8-10 месеца, а и по-рано стомахчето му не е готово да премине изцяло на храна, различна от мляко.

# 8
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
Хора направо не мога да ви разбера. Както виждате темата е дали знаете къде има такава кухня в София. Не съм искала мнението ви кога и как да храня детето си. Според вас трябва да захраня бебето на 10м. така ли, а до тогава само кърма или АМ? Както писах в градовете Варна, Пловдив, В.Търново, Свищов и др. градове има 2 или 3 групи (4-6м; 6-12м; над 1г.) затова реших да попитам дали знаете да има такива и в София (голяма грешка от моя страна). Менюто е напълно съобразено с възрастта. Разбира се че в първата група ще има само зеленчуково пюре и кисел, а не супи и манджи. Дали ще му купувам пюрета от магазина или ще ги взимам от детската кухня е все едно, само дето в детската кухня менюто е доста разнообразно и е сигурно че ще го има, за разлика от пюретата (взе някое липсва на пазара). Аз до сега правих в къщи пюретата, но заради по-голямото разнообразие реших да потърся детска кухня (да взимам от време на време). Колко често давате на дедето си заек или пуйка домашно направени? Само да вметна че детето ми е на 7м. и ми е точно време за местно пюре. Според последните тенденции в педиатрията, най-ранно бебето трябва да се захрани през 16с. а най-късно през 28с.  Разбрах достатъчно и ще помоля модераторите да заключат темата. Много благодаря за отговорите, а сега моля да ме извините, но ще отивам да го запиша в кухнята на училището до в къщи.  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 11 886
ronicat Не се ядосвай- хора всякакви. Много столичани не знаят, че в другите градове има млечни кухни подходящи за 6 месечни. В София, доколкото знам, няма такава. Наистина не всеки има възможност да готви всеки ден, а пюре от млечна кухня е по- прясно от пюре от буркан. Wink
Можеш да приготвяш пюрета и да замразяваш в контейнери на Авент или други съдове предназначени за замразяване на бебешка храна /не в стъклени бурканчета, защото ако не са пригодени за такива промени в температурата отделят малки стъклени частички в храната/ Аз готвя сама на моя син,а опитите ми с детска кухня се оказаха отчайващи, и за да се облекча готвя повече, охлаждам за кратко в студена вода и замразявам. Така в дните, в които нямам възможност да приготвя нещо само размразявам на водна баня и готово. Peace

ПС Ако ползваш английски ма много хубав сайт със съвети за приготвяне и съхранение на бебешка и детска храна http://www.wholesomebabyfood.com/

# 10
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
Така мисля и да правя за в бъдеще, макар замразената храна вече да е изгубила витамините от зеленчуците. Аз лично не харесвам какъв вкус има замръзената храна, но наистина е доста трудно да се готви всекидневно. Потърсих кухня само заради разнообразието, а и както казваш е прясно приготвено . Погладнах менюто в Ози кухни (знам че е за деца над 1г.) и ще ми е доста трудно да го наподобя от към асортимент. Целия месец почти не се повтарят ястията. А относно сайта - не се отваря при мен.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 886
Ако охладиш в ледена вода контейнерчето за пет- десет минути и веднага сложиш във фризер или отделна камера няма да се загубят толкова голяма част от витамините. А за Ози- аз точно тях пробва и менюто им е супер като пожелание, но фактите са други. Могат да кръстят както си искат 200 мл вода с фиде, едно грахче и едно зелено бобче. Не преувеличавам. Рибата им винаги е акула, а тя въобще не се препоръчва за малки деца. Меса като заешко и пуешко са само под фомата на супа, а в основните преобладава пиле и свинско, които не са известни като най- чистите меса в света. И най- вече храната я разнасят с една кола в продължение на два и повече часа- представи си какво ще се завъди в нея докато  пристигне у вас през лятото. Шофьорът, който докарваше храната явно пушеше и последният път, в който приех доставката цялото пликче и контейнерите воняха на пепелник. Не знам как са държавните ДК, но те поне приготвят храната за 12 ч и всички я получават тогава на място. ДК в провинцията, предполагам, че са запазили функциите на млечните кухни от едно време, когато нямаше пюрета в бурканче.

За сайта- не знам защо не ти се отваря. Пускам го пак http://www.wholesomebabyfood.com/

# 12
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 705
Благодаря за съвета. А за Ози наистина съм учудена че е така. Аз не ги познавам, само в интернет погледнах менюто им и  е наистина впечатляващо. Храната трябва да се занесе възможно най-бързо според мен, че трайността и извън хладилник е около час. Моето дете се храни около  1.30 мин понякога и се притеснявам как ще се оправяме в летните жеги. На АМ изрично пише че да се използва до 1 час в готов вид. А сайта ми дава грешка-пише че нямам позволение за достъп. Сигурно влизаш с име и парола или нещо подобно на сайта им. 

# 13
  • sofia
  • Мнения: 562
И аз не съм доволна от Ози. Иначе в София няма групи на кухните, което според мен е правилно. Не съм съгласна, че кисела е подходяща храна за 4 месечно дете! А и е логично щом най-рано може да се захрани в 16 с. на 4 месеца то все още да не е заместило хранене, камо ли да са му въведени толкова разнообразни храни!
Голямата ми дъщеря е била на държавна кухня от 2 до 3 годишна възраст-смело мога да твърдя, че преди това и приготвях по-разнообразно меню!

# 14
  • Мнения: 789
Ние ползвахме тази: http://www.juniormenu.com/ Храната беше хубава и съм доволна. Записах я като стана на годинка, вземахме около 10 месеца от там. После Ива започна да си хапва от нашата храна.
Само че имах спомен, че е за деца над 10 м., а на сайта пише над 8. Може би аз съм в грешка. Или пък са го променили. Не знам, но е най-близкото до възрастта на детето ти Simple Smile

За замразяването - колежка ми каза как да размразявам. Вади се от камерата и директно в микровълновата, докато заври наново. Става на вкус същото, все едно, че сега е сготвено. Като го оставях да се размрази на стайна температура, ставаше блудкаво. Съдът обаче трябва да е приспособен да издържа такива температури.

Общи условия

Активация на акаунт