Как и изобщо, представяте ли си вашето погребение....?

  • 9 003
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Доста народ ще намери ниша за подигравки в темата. Знаех го , преди да я пусна.

Така....

Извратена, но и истинска е мисля.

Всъщност, никак не е извратена......реална е, но ни се ще да не е така.

Дойде ми наум........" Всеки знае, че ще умре, но на никой не му се вярва"

И така. Подхождам към въпроса сериозно.

Как си представяте деня. Имате ли някакви изисквания, или , след като минете на " оня свят", нищо няма значение?

Извинявам се на хората, които ще прочетат заглавието и ще се сковат от мисълта , че не са вечни.

Говорете.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Искам да бъда кремирана и прахът ми да бъде рзпръснат на хубаво място.

# 2
  • Мнения: 606
Пепел ти на устата.
Хич и не искам да си го представям. Ще бъде скучно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Да, мислила съм по въпроса.
Дори съм споделила с близки какво бих искала да направят. Да кажа ли, че ме гледаха като забегнала от заведение за принудително лечение?
1. Искам да дарят всичките ми здрави/годни органи.
2. Много държа да съм красив труп - с прическа и грим, хубава рокля.
3. Искам бели цветя с аромат.
4. Малко хора. Никакви речи, сълзи, попове.
5. Кратка епитафия /няма да я споделям - лично е baby_neutral/
6. Тааааайничко и подличко дълбоко в себе си искам да съм непрежалима за мъжа ми.

# 4
  • Мнения: 293
За себе си все още не бях помисляла....
Но все по-често се замислям как ще преживея,че един ден родителите ми няма да ги има. И как ще изживея денят на тяхната смърт....и се втрисам само при мисълта,затова бързо гледам да мина на друга тема... Cry

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
А, да, забравих да напиша, че си дарявам органите преди кремацията.

# 6
  • Мнения: 589
 Хм...сетих се за дядо-той все ми разправяше как точно искал да го погребем,кой от внуците му да носи кръста,аз да съм носела питата(или житото беше? newsm78)...Пък ние го поднасяхме-ти,дядо,умри, другото е наша грижа...
  Въобще ми е все тая какво ще се случи с тялото ми,щом предам Богу дух.Е...няма да ми е приятно,ако ме изоставят някъде, ама дали ще знам,че е така? newsm78

# 7
  • Мнения: 2 448
Иска ми се единствено да видя кои хора тъгуват, дали са тези, които си мисля, че ще са или пък не.
За останалото никак не ме интересува как ще мине, след като вече си замина.
Повече се плаша при мисъл за смърт на хора, които обичам, отколкото да се замислям за своята. След смъртта няма страшно, страшното е преди това.

# 8
  • Мнения: 15 619
Не, и не ми е важно, какво ще стане след мен с мен. По-важното е да си ида в мир със себе си и околните. За мене е това. Да оставя добри, мислещи, способни хора след себе си, във смисъла, който аз влагам в понятията.

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
аз искам само пра -пра- пра-внуците ми да присъстват -  Mr. Green - не съм от малцинствата Mr. Green

# 10
  • plovdiv
  • Мнения: 122
боже, що за тема #Crazy!? Не съм се замисляла за това. Майка ми като понечи да каже "..аз като умра искам... " и аз най- демонстративно излизам от стаята.  А какво остава за моята смърт. В интерес на истината не искам да умирам , защото не искам да страдат децата ми ( най-вече), не и докато не пораснат, да имат свои семейства, дом... А кой знае, може би и тогава няма да искам да умирам... newsm78, Grinning

# 11
  • Мнения: 2 374
Eeeх КАМ,само такава тема не бях виждала,само не ми казвай,че мислиш за самоубийство.
Ще си дам органите,искам да ме кремират и определено не смятам,че погребението ми ще е зрелищно само тва оставаше сеир да се гледа.

# 12
  • на майната си
  • Мнения: 424
Искам да ме кремират.
Къде ще разпръснат праха ми... оставям да решат тези, за които това ще е важно Simple Smile.
Не ме е страх от смъртта, страха ми е да не свърша тази работа прекалено рано, докато детето ми има нужда от мен или прекалено късно - да се влача с години и да съм в тежест на хората около мен. Просто искам навременна, достойна смърт.
А самото погребение - само най-близки, без представители на църквата Simple Smile.
Бих искала да ме изпратят на Mahavishnu Orchestra/album Apocalypse/Hymn to Him

# 13
  • Мнения: 4 678
Не ме интересува Mr. Green

# 14
  • Мнения: 686
Аз искам да се порадвам на деца и внуци,пък да мра после...погребението няма значение Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт