Пелменник

  • 2 374
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, с мъжа ми се почитатели на руската кухня и в частност домашно приготвените вкусни пелмени. работата е там, че нямам пелменник, а всичко правя на ръка и се сещате колко е времеемко. Родителите на съпруга ми имат такова "съоръжение" от бившата СССР. Прдеставлява нещо като желязна скара с дупки. Слага се първия пласт тесто, подреждат се плънките, слага се втората кора и се минава с точилка. Готовите пелменчета падат през дупките.

Питането ми е, ткъде в България мога да се снабдя с такова домакинско пособие?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 74
Аз преди попаднах на този, но не съм си го купила още
http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … ;products_id=1136

Ама не е като онези руските – свекърва ми е рускиня и тя има такива формички за пелмени.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341






Аз имам същият уред,но съм виждала и пластмасов.
Ще проверя дали ги има още и ще ти пиша.

# 3
  • Мнения: 7 474
Не  е това, което показвате, това е за вареники.
За пелмени е една квадратна форма с дупки.
Преди две три години си я купих от ХИТ за два лева, но
не съм я виждала повече, а е страшно удобно.


http://www.goodee.ru/tovary/tovary_dlya_doma/520.html

# 4
  • Мнения: 2 123
Leo, точно това е, което си показала като снимка!!! Ще проверя в Хит.Благодаря!  bouquet


Иначе, момичета, питането ми остава. Ако някъде сте виждали, моля пишете!

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз не съм виждала да се продават и пелмените си ги правя на " ръка " но исках да добавя 4е според много рускини - по добра била металната форма - пласмасовите не ставали . така 4е ако имаш избор си купи метална .

# 6
  • София
  • Мнения: 1 341








irinii, има такива пластмасови,но цената мога да ти кажа в понеделник.
Предполагам,че няма да е повече от 25 лв.

# 7
  • Мнения: 2 123
Рени55, къде има такива пластмасови? Цената е ок. Виждам, че си от София. Казвай направо кде да ходя да грабна един  Sunglasses

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Онзи ден видях в английския Ибейр находчиви украинци продават пельменница. Обаче излиза соленичко. Rolling Eyes

Ние пък имаме, ама пак на ръка си ги правим- така сме свикнали. Трябва да я вкарам в употреба накрая.

# 9
  • Мнения: 117
Момичета, ще се опитам да поръчам метални пелменници на наш доставчик от Украйна, само че не мога да кажа цена. Надявам се, че ще е под 25 лева. Ако някой има интерес, пишете, за да знам колко да поръчам.

Общи условия

Активация на акаунт