От Аmерика с любОФФ

  • 2 739
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
ОТ АМЕРИКА С ‘ЛЮБОФ’!
Кой чул, кой-бил, кой-видял, но който е ‘тук’ го е проумял! 

Здравей, Как си приятелю?
Пиша ти от ‘другата България’.
Тук е ‘супер’- тоест-ОК- димек бива. Бачкаме яко, щото искат да плащаме. Много ме кефи здравеопазването щото съм здрав!
Тук -колите , кварталите, че и жените са квадратни. Американците много обичат да се женят и не само обичат, ами го и правят по няколко пъти.
Много са им умни жените: дойдат-завъртят се , за няколко дена, па ти родят ‘четиризнаци’ и се местят след развода в по-престижен квартал.
Втори ‘по важност’ са домашните любимци, но безспорен лидер са децата. Голям лукс- големи права- да са живи и здрави!
Тук преди да ги научат да смятат и пишат, научават ‘семейният кодекс’.
Америка е много напред в това отношение! Докато проговори и хоп – я се ожени, я те е осъдило!
Градовете тук са оредени, широки магистрали и плази с магазини: в повечето случаи – на половин ден езда, но затова пък – колите им са с повечко ‘коне’. Поради липса на звезди -нощно време на всякъде е осветено . По телевизията до обяд се рекламират пици и сандвичи, но след обед- тренажори и рецепти за отслабване. За всичко са помислили....
Живота е лесен, щото няма стрес!
Ако работиш- добре!
Ако те изгонят – отиваш на социални помоши и пак си добре!
Ако си купиш къща, в повечето случаи се чувстваш като на ‘социал’- така, че е добре!
Е!- ти пък!...ако се запали?
.....има и мал шанс!?, но пък е уникално да наблюдаваш, как всяка вечер, за 30 минути изгарят половин млн.$
Аз,специално, внимавам единствено,когато се разхождам, да не настъпя кучето на комшията или да не обидя случайно жената и децата.
Я ти кажи как е по нашият край?
Още ли мирише на бор в Родопите и на рози край Карлово?
Ти- добре ли я караш или и Ти вятъра гониш?
Айде със здраве и да пишеш!
То- аз ,сигурно, нама да мога да ти получа писмото, щото в америка е прието да се местим постоянно- за да не хващаме корени- предполагам!, но ще ти отговарям!?
 
_________________
Видях, прочетох, споделих...и почти се съгласих!!!

# 1
  • Мнения: 3 371
в холандия е по-хубаво  Laughing
не знам дали е така в америка, към края на годината ще разбера и пак ще пиша Grinning

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Бях 2007 година за няколко месеца в Америка. Преди това нямах никакво желание за отиване там. Толкова много има да се види в Европа....Но трябваше да отида от следването и сега искам отново да се върна, като турист.  Друг свят направо. И в Канада ми хареса, въпреки че толкова много бездомни, колкото във Виктория видях, не бях виждала.

Но не бих могла да живея в тези две държави. Най-вече, заради разстоянията. Гледаш на картата две точки почти една до друга, а пътуваш 2-3 часа.

# 3
  • Мнения: 7 837
Пропуснали са да споменат, че обикновено се работи на 3 места - миеш чинии, разнасяш пици и чистиш тоалетни...

# 4
  • Мнения: 2 563
Пропуснали са да споменат, че обикновено се работи на 3 места - миеш чинии, разнасяш пици и чистиш тоалетни...

И че само да погледнеш черен накриво и те е осъдил!

# 5
  • Мнения: 7 914

Кой чул, кой-бил, кой-видял, но който е ‘тук’ го е проумял! 


то това за всякъде важи Crazy

# 6
  • Мнения: 3 932
Пропуснали са да споменат, че обикновено се работи на 3 места - миеш чинии, разнасяш пици и чистиш тоалетни...

Те това mай в едно друго предаване го споmенаха доста обстойно. ooooh!

# 7
  • Мнения: 868
Много са им умни жените: дойдат-завъртят се , за няколко дена, па ти родят ‘четиризнаци’ и се местят след развода в по-престижен квартал.


Имаше една тема за митове. Цялото писание е за там, разбира се, но това горното е от най-разпространените митове из форума... Моя добра приятелка има адвокатска кантора специализираща в бракоразводни дела.  Статистиките показват точно обратното: обикновено, след развод, жените са социално-икономически по-зле...  Тя работи със средна класа + над средна класа клиенти... 

BTW, в момента бизнеса е намалял защото хората не могат да си позволят развод и 2 къщи. Наскоро четох за семейства, които вече са разведени, но живеят в една къща заради икономическата криза.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 20:39 от Pixie

# 8
  • Мнения: 613
...Наскоро четох за семейства, които вече са разведени, но живеят в една къща заради икономическата криза.

Да  Simple Smile Аз имам колеги, които решиха да се развеждат, но не можеха да оцелеят финансово поотделно. Разведоха се, но продължиха да живеят заедно, като поделиха къщата с някакви завески, в общите помещения.

Най-интересното е, че след грубо една година съжителстване, меко казано ни шокираха един ден, като се появиха хванати за ръка. Сега преживяват нови медени, първи години.

Май кризата има и тук-там позитивни ефекти  Laughing

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 22:02 от distant

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
 Laughing Хареса ми.

И че само да погледнеш черен накриво и те е осъдил!

Тихо, че току виж латиносите се почувствали дискриминирани hahaha

# 10
  • Мнения: 3 932

...безспорен лидер са децата. Голям лукс- големи права- да са живи и здрави!
Тук преди да ги научат да смятат и пишат, научават ‘семейният кодекс’.
Америка е много напред в това отношение! Докато проговори и хоп – я се ожени, я те е осъдило!
 
 

Това поне за Канада е неоспориmо, още от градината ги работят по този въпрос и подпитват и разпитват...та вече на 6-7 години децата си знаят mного добре правата и съответно най-чистосърдечно злоупотребяват с тях.
Това не mит, честно!

# 11
  • Мнения: 871
мда, със сигурност зависи и на каква градина или училище ги даваш. Моите дечурлига със сигурност не си знаят толкова добре правата, камо ли да се опитват да злоупотребяват с тях. А може би зависи от домашното възпитание също  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 169
мда, със сигурност зависи и на каква градина или училище ги даваш. Моите дечурлига със сигурност не си знаят толкова добре правата, камо ли да се опитват да злоупотребяват с тях. А може би зависи от домашното възпитание също  Simple Smile

Имаш предвид- частно или държавно у-ще  newsm78 извинявай не те разбрах

# 13
  • Мнения: 871
имам опит от частна детска градина, после предучилищна възраст и основно държавно училище и частен колеж /средно образование/

разбира се, че знаят за съществуването на 911, но никога не са си помисляли, че това е на сериозно и че могат да злоупотребяват

# 14
  • Мнения: 2 093
Добре де, а кьде е темата за храненето. Като ще обсьждаме Америката не може да не се спомене. Трябва да се каже на хората, че децата се научават от малки да ядат добре балансирана диета с избор между Макдоналдс, Бьргар кинг, Харвис и Уенди.

Общи условия

Активация на акаунт