хемоглобина при децата-колко е нормалната стойност

  • 9 992
  • 5
  •   1
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ,КОЯ ВЕРСИЯ В СЛУЧАЯ Е ПРАВИЛНА?МОЕТО ДЕТЕ Е НА 1ГОДИНА И ПРЕДИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА НИ ОТКРИХА НИСЪК ХЕМОГЛОБИН ПИЕМ ОТ ДСТА ВРЕМЕ МАЛТОФЕР И НИ ИЗПРАТИХА НА ХЕМАТОЛОГ,ТОЙ НИ НАКАРА ДА СИ НАПРАВИМ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА ДА ВИДИМ ДАЛИ НЕ Е НАСЛЕДСТВЕНО,ОКАЗА СЕ ЧЕ НЕ Е?ТОГАВА ХЕМОГЛОБИНА МУ БЕШЕ 97ЛУВЕЛИЧИ НИ КАПКИТЕ ХЕМАТОЛОЖКАТА И ГО ВДИГНАХМЕ НА 107 ЗА ДВЕ СЕДМИЦИ,ЖЕНАТА КАЗА ЧЕ ТРЯБВА ДА ГО ПИЕМ ОЩЕ 2-3 СЕДМИЦИ И КРАЙ ДЕТЕТО ЩЕ СЕ ВЪЗСТАНОВИ И КАЗА ЧЕ ХЕМОГЛОБИНА ТРЯБВА ДА Е НАД 110.СЕГА НА 1ГОДИНКА ДЖИПИТО НИ ПУСНА ИЗСЛЕДВАНИЯ И ХЕМОГЛОБИНА Е 114,И ТЯ КАЗВА ЧЕ Е НИСЪК ТРЯБВАЛО ДА БЪДЕ ПОНЕ 120,НЕЗНАМ НА КОЕ ДА ВЯРВАМ НА ДЖИПИТО ИЛИ НА ХЕМАТОЛОГА

# 1
  • Мнения: 4 335
При децата долната граница на хемоглобина е 110.Синьт ми са му правени изследвания на 4м.,на 6м. и преди няколко дни почити на годинка.И трите пьти хемоглобина му е 111,на долната граница,но влиза в нея.Говорила сьм сьс спецалист по вьпроса,понеже сьс с анемия и хемоглобина ми винаги е под 90.
Не мисля,че хемоглобина на детето ти е ниськ,за вьзрастни наистина границата е 120,но за вас мисля,че е рано.

# 2
  • Мнения: 2 082
не е нисък хемоглобина.в много случаи докато са по-малки децата е нисък,но после сам се увеличава.мисля,че до третата година няма да имате проблеми.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.0важното е да не пада под100.моят е 111, а съм на 38г.наблегнете на желязосъдържащи храни.при дъщеря ми беше 109,но на лекаря не му направи впечатление защото беше на 6 месеца.при следващите изследвания всичко беше наред-беше се вдигнал без да пием нещо...

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мисля, че личната ти малко се е понадула. 114 не е много, но не е и малко.

# 4
  • Мнения: 2 908
Мисля, че личната ти малко се е понадула. 114 не е много, но не е и малко.
  Peace 110 е долната граница за деца.

# 5
  • Мнения: 1 428
Мисля, че личната ти малко се е понадула. 114 не е много, но не е и малко.
  Peace 110 е долната граница за деца.

Общи условия

Активация на акаунт