Алергия ли е, моля за мнение и опит !

  • 778
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Привет от мен !  Hug Ще се опитам да обясня на кратко. Имам близнаци на почти 3 месеца. В родилния дом и малко след това ги храних с Фризолак. Поради запек сменихме млякото с Нан НА. След около 14 дни децата получиха обрив. Кожен специалист постави диагноза "себореен дерматит". Обривът не минаваше, въпреки изписаното лечение - правен крем и А-дерма /френска козметика с екстрат от овес/. При повторно посещение бяхме изпратени на лекар по храненето. Тя ни изписа Фризопеп и ни обясни, че може би децата имат непоносимост към белтък. След 10-на дни спрях Фризопепа и преминах на Фризо НА по предложение на личната ни педиатърка, за да установим по метода на изключване дали става въпрос за алергия. Отново сме с обрив след седмица хранене с Фризо НА. Отново ни казаха да преминем на Фризопеп или ако не им понася на друго мляко, което дори не са чували в до момента обиколените аптеки, Прего... - дори не мога да го разчета от рецептата. Моля да споделите вашия опит - алергия към белтъка ли е това, може ли да е алергия към нещо друго у дома, не може ли да е просто бебешко изриване и да няма нищо общо с млякото ? Предварително ви благодаря ! Hug

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не съм лекар и не разбирам, но и детето ми си изпати с обриви и смяна на млека.Накрая се сетиха да му вземат секрет за стафилококи и се оказа, че от тях са обривите.Не знам дали се правили на твоите такова изследване, но стига да го искаш, нямат право да ти го откажат.Успех!

# 2
  • Мнения: 255
Биляна, може и да си права. Имам познати две майки, с които раждахме в един родилен дом по едно и също време и техните деца имат следболнична инфекция - стафилококи и проблеми от това. Благодаря ти ! Отдавна мисля да ги изследвам, но според докторите, които посетих, стафилококите си ги имало по принцип едва ли не и във "Въздуха" и не било правилно да правя изследвания.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
но според докторите, които посетих, стафилококите си ги имало по принцип едва ли не и във "Въздуха" и не било правилно да правя изследвания.

        Rolling EyesДано да живееш в БГ, защото това ми звучи като изказване на английски лекар.Радвам се, че лечението на сина ми беше в БГ.Тогава защо като се излекуват тези въздушни стафилококи изчезват обривите, или хриптенията в носа Close.

 Успех още веднъж!

# 4
  • Мнения: 194
Подобен случай ,както с моята дъщеря.
Получаваше обриви и обикаляхме дерматолозите.Казаха ни,че има атопичен дерматит.Изписаха ни А-дерма,положението се оправи,но за кратко.Педиатърката прецени,че има такава алергия и ни препоръча Фризопеп .Вечерта й давам от млякото,а на другата сутрин,обрива го нямаше /той бе на вратлето,лакътчетата/.Малее,направо се побърках.По-късно,като я изкъпах /ползвах шампоанче Чико и после я мажех със зехтин/, обрива пак се появи /предната вечер пропуснах банята/ .Смених шампоана със Себамед,а зехтина го махнах.Кожата и се оправи и,си минах на старото мляко Фризовом.Всъщност,смених и памперсите-минах на Либеро,мокри кърпички почти не ползвам,а памучни тампони ,напоени във вода.Судокрем пък премахна всички пъпчици,които имаше отдолуГледам да не я навличам много,че като се запари,веднага се зачервява кожата на тези места.Пробвай различни варианти,но ,естествено,думата имат специалистите.

# 5
  • Мнения: 255
Знаете ли и при мен се случват такива неща, които ме объркват. Мажех телцата им със зехтин, така ми препоръчаха още в началото, защото било най-пречистено. Намазвам ... и гушките пламват пак, а уж сме на Фризопеп. Махнах зехтина. Сега мажа с Бюбхен, от Джонсън ми се стори, че пак се изриват. Когато бяхме на Фризопеп първия път, момченцето пак се изрина - как става това ? Значи, че причината не е белтъка. Поне аз така мисля. В България живеем. Себамед какво е ? Нашите обриви са по лицата и гушките и по няколко пъпчици на гърдичките. А относно хриптенията - и двамата бяха така, да не казвам, че и аз. Момиченцето се оправи, момченцето още хрепти. Сто пъти го водих на лекар да не е нещо на дробчетата. Секретът все още се изтичал назад, те не можели да се изкашлят и т.н. а наистина ми каза друга, че може да е от стафилококи. 

# 6
  • Мнения: 1 984
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33388.420 - може да попитате тук. направете снимка.

Общи условия

Активация на акаунт