Изложение"ОБРАЗОВАНИЕ"

  • 1 588
  • 11
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 505
Имате ли надпредстава това изложение дали включва частните училища в България?Тази година започва от 05.03.09г в НДК,интересно ще ми е защото аз още не съм се отказала да търся училище за първокласник с усилена математика .
Посещавали ли сте тези изложения?

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 21:04 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 8 999
Имате ли надпредстава това изложение дали включва частните училища в България?Тази година започва от 05.03.09г в НДК,интересно ще ми е защото аз още не съм се отказала да търся училище за първокласник с усилена математика .
Посещавали ли сте тези изложения?

Виж, по-добре потърси училище с усилено изучаване на български език. Явно математиката му върви на детето, но доколкото виждам, генетично е обременено по отношение на правописа.
Без майтап, какъв е този напън за усилено изучаване на каквото и да било от първи клас! В първите три години децата усвояват основите на науките, "а-бе-то" на различните материи. Защо мислиш, че детето ти именно към математиката има наклонност. Може да се окаже поет, а ти да му подрежеш крилцата от първата среща с училище.

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ходила съм на това изложение друга година и там ходят само училища, които искат да отидат. Всякакви.

# 3
  • Мнения: 53
Здравей - да на това изложение има частни училища, държавни училища (но по-малко), университети, и фирми за образование. На мен лично ми беше полезно, когато ходих, защото си събрах материалите на доста училища - и така си спестих ходенето до някои, за които се колебаех. Успех.

# 4
  • Мнения: 7 263
Без майтап, какъв е този напън за усилено изучаване на каквото и да било от първи клас! В първите три години децата усвояват основите на науките, "а-бе-то" на различните материи. Защо мислиш, че детето ти именно към математиката има наклонност. Може да се окаже поет, а ти да му подрежеш крилцата от първата среща с училище.

Права е baibibi понякога приемаме желаното от нас за действително. Понякога без да искаме приписваме на децата си качества, които ни се иска да притежават, това натоварва и без друго нежната им психика.
Големият ми син учи в математическа гимназия, насочих го натам след 3-ти клас и до края на 4-ти се притеснявах дали не бъркам. И до ден днешен не съм сигурна дали това е неговата истински силна страна, защото му вървят езиците и обожава историята.
Но в никой случай не бих се опитвала да профилирам сама детето си от 1-ви клас \ освен ако не съм специалист в дадено област, а дори и тогава бих потърсила още едно мнение\.
Лично за мен в първите три години е добре да наблегнат на БЕЛ + чужди езици \ като второто също е доста оспорвано, но за своите деца съм направила нужните консултации и наистина те се справят с овладяването на езици доста добре\.
Няма училище държавно или частно, което да е профилирано още от 1-ви клас в изучаването на математика и това никак не е случайно.

Иначе на въпросното изложение ходят една част от ЧУ-ща, които не са членове на БАЧУ \ Българска асоциация на частните училища\, не е зле да го види човек, но лично за мен на изложението организирано от БАЧУ имаше по-интересни училища.

# 5
  • Мнения: 2 716
Основно за първолаци ли е?
Или всички нива на прием? Визирам седмокласниците.

magi mei  държиш ли на всяка цена да е частно? 107-мо ОУ в Лозенец набляга на математиката. Можете да започнете оттам.

# 6
  • Мнения: 7 263
Основно за първолаци ли е?
Или всички нива на прием? Визирам седмокласниците.
magi mei  държиш ли на всяка цена да е частно? 107-мо ОУ в Лозенец набляга на математиката. Можете да започнете оттам.

Знаток
не е само за първокласници има и няколко гимназии, на другото изложение са малко повече представените средни училища, но и тук има какво да се види.
За 107-мо мисля че бяхме дали съвет на magi mei и в една друга тема, но тя май все още не се ориентира добре тук и за всеки нов въпрос пуска нова тема. Надявам се, че ще свикне да чете и отговорите в старите теми, тъй като хората си правят труда да отговарят понякога.

# 7
  • Мнения: 78
Иначе на въпросното изложение ходят една част от ЧУ-ща, които не са членове на БАЧУ \ Българска асоциация на частните училища\, не е зле да го види човек, но лично за мен на изложението организирано от БАЧУ имаше по-интересни училища.
Не съм 100% сигурна, но нещо мина край мен като информация, че БАЧУ нямало да правят тази година изложение. Щели по друг начин да си организират кампанията. Пак казвам не съм сигурна. Ако някой знае със сигурност да сподели.

# 8
Аз пък чух, че както обикновено и тази година щяло да има 2 изложения - едно организирано от "Меридиан 22"със съдействието на Министерството на образованието и науката, Софийскаголяма община, Националната агенция за професионално образование и обучение към Министерски съвет, Българска търговско-промишлена палата, Национална асоциация “Частно образование” и Фондация "Европейска София", и другото, което е от БАЧУ. За това на Меридиан 22 със сигурност знам, че има и университети много и частни училища (основни и средни). Прави впечатление, обаче, че АК липсва, но други съществени пропуски като че ли няма. А за другото изложение, което мисля е на БАЧУ няма никакво инфо или поне аз поне не съм засякъл някакво.  Thinking

# 9
  • Мнения: 7 263
А за другото изложение, което мисля е на БАЧУ няма никакво инфо или поне аз поне не съм засякъл някакво.  Thinking
И аз не съм чувала, но пък и тази година не съм активно търсеща, затова не смея да твърдя със сигурност, че съм в час с информацията.
Muhata непременно сподели, ако научиш нещо ново. За мен миналата година изложението на БАЧУ беше много полезно. Въпреки че вече имах фаворити, друго си беше да видя и чуя нещата от първа ръка и да поговоря с директорите и преподавателите лично.

# 10
  • Мнения: 78
Здравейте,
Вече със сигурност мога да кажа, че в този вид, който го знаем изложение на БАЧУ няма да има. Успях днес да се добера до следното съобщение. Сигурно е или ще бъде разпространено по медиите.

                            ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ

    Българската асоциация на частните училища ще организира на 23,24 и 25 април 2009г. Рекламно- информационен център “Частни училища 2009” в хотел “Шипка”, бул. Тотлебен 34А (срещу Пирогов). Центърът ще работи паралелно с международна конференция на ЕКНАЙС (Европейски съвет на националните асоциации на частните училища), в която ще участват представители на 20 европейски страни.
   Центърът ще предоставя безплатна информация и консултации за частните детски градини, основни училища, езикови и професионални гимназии и за професионалните колежи.
   Родителите, които са изправени пред важния избор на детска градина или училище за своите деца, ще могат да се срещнат лично с директори на частни учебни заведения и да получат необходимата им информация и материали- информационна брошура и електронен каталог(диск) на частните училища.

   Рекламно- информационният център “Частни училища 2009” ще работи на 23,24 и 25 април 2009г. от 10:00- 18:00 часа.
   За информация :

 Българска асоциация на частните училища(БАЧУ)

              тел:980 62 25           0888 77 94 25

              e-mail: bachu@dir.bg


 

# 11
  • Мнения: 1
Принципно не е лошо да се ходи на такива изложения, защото наистина събираш информация за добрите училища в София, които са събрани на едно място и те чакат в общи линии. Аз знам за едно много добро училище, което има математика - Дарби Колидж, но то е за ученици след 10 клас. В смисъл, ако мислиш в перспектива, това е най - доброто, засщото дава английска диплома..и възможност за директен прием в университет след това...

Общи условия

Активация на акаунт