Kаква е истината за почистването на лицето ?

  • 17 764
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 830
Кое е най-добре , според вас ? Само ултразвуково - достатъчно ли е ? Мануелно - вредно ли е.. ?
Кое е най-съвременно като препоръка ( мазна кожа , Т-зона с разширени пори , да уточня за какъв тип кожа става въпрос ) .
Колко често ?

# 1
  • София
  • Мнения: 901
Запис  Peace Предстои ми да ида за първи път на козметик и искам да чуя съветите ви и да споделите опит! Hug

# 2
  • у нас
  • Мнения: 1 862
и аз следя с интерес Peace

# 3
  • Мнения: 0
Кое е най-добре , според вас ? Само ултразвуково - достатъчно ли е ? Мануелно - вредно ли е.. ?
Кое е най-съвременно като препоръка ( мазна кожа , Т-зона с разширени пори , да уточня за какъв тип кожа става въпрос ) .
Колко често ?

Kaкво представлява ултразвуковото почистване?Аз си ходя на мануално,и считам, че трябва да се прави редовно,иначе реално няма как всичко да "излезе" от кожата...

# 4
  • София
  • Мнения: 901
Кое е най-добре , според вас ? Само ултразвуково - достатъчно ли е ? Мануелно - вредно ли е.. ?
Кое е най-съвременно като препоръка ( мазна кожа , Т-зона с разширени пори , да уточня за какъв тип кожа става въпрос ) .
Колко често ?

Kaкво представлява ултразвуковото почистване?Аз си ходя на мануално,и считам, че трябва да се прави редовно,иначе реално няма как всичко да "излезе" от кожата...

Моето най-голямо опасение - след мануално почистване, остават ли ве някакви ранички или нещо такова по лицето, и ако да, след колко време минават? Чух две противоположни мнения: едно козметичка ми каза да ида някой петък, защото щяло да има някакви ранички от стискането (или и аз не разбрах точно какво, но като цяло разбрах, че няма да мога да излизам спокойно с чисто лице поне 1 2 дни). Друга козметичка и една приятелка пък казаха, че след почистването няма никакъв проблем или кой знае какви зачервявания и проблеми. А и поставянето на фдт след излизане от студиото на козметичката, не било проблем (аз все си мислих, че след такива процедури е по-добре кожата да не се маца  Mr. Green). Кажете вие от опит как стоят нещата! newsm78 Embarassed  bouquet

# 5
  • Мнения: 12
[ А и поставянето на фдт след излизане от студиото на козметичката, не било проблем (аз все си мислих, че след такива процедури е по-добре кожата да не се маца  Mr. Green). Кажете вие от опит как стоят нещата! newsm78 Embarassed  bouquet

Когато ходих на козметик миналата година ( в реномирана дерматологична клиника във Варна), независимо какви процедури ми правеха (главно мануално почистване,маски,  кислородна терапия, азот) никога, ама никога не са ми слагали фдт преди да изляза.  Naughty  Аз самата не бих позволила да ми слагат фдт върху кожа, чиято повърхност все пак след основно почистване е наранена  Peace

Оставали са ми зачервявания (то тогава си беше тежко положението), но до следващата сутрин са изчезвали (аз ходих следобед обикновено). Козметичката ми препоръчваше да ползвам нещо успокояващо и антисептично за през нощта, за да не се получи повторна инфекция на още незаздравялите места.

Ултразвуково почистване не са ми правили (защото ми обясниха, че се прави на спокойно лице, а моето тогава не беше такова), но ми препоръчаха йонофореза ( от която така и не се възползвах). Ако греша за утразвуковото ме поправете,не съм козметик и само предавам обясненията на козметичката ми - но иначе за всичко, което я послушах, излезе права  Peace

# 6
  • Мнения: 6 607
На мен лично след почистване зачервяването ми минава за 1-2 часа .Ранички не съм имала .
Явно кожата ми не е от чувствителните.
Не бих си сложила ФДТ в деня на почистването.

# 7
  • Мнения: 830
Благодаря ви момичета!
Ето какво знам аз , по моя опит. Имах прекрасна козметичка , много опитна , със сумата ти и дипломи , но най-вече много внимателна и много професионално работеща. Почисташе мануелно , ползваше електрическа четка за пилинг ( ако се казва така ) +спец маска, дарсонвал след почистването за успокояване . Единствената , след чиято работа никак , ама никак не беше зачервена и изтормозена кожата . Всичко траеше някъде към 2 часа - пара , миене , почистване , маска , друга маска , масаж с ет. масло ...., кремове...Просто най-доброто на което съм попадала.
Защо в минало време - ами , можете да си представите , за такова място и обслужване , има записване с часове. Като всички часове са заети от редовни клиентки - дават се за всеки месец за 3-4 месеца напред . Докато си гледах децата и не работех , добре , нямаше значение какъв ден е май 15-ти и какво ще правя в 11 на обед - аз имах час Simple Smile . След като работя , не мога да си позволя такова планиране... Наложи се да откажа 2-3 пъти час , и така - отпаднах от листата. А влизане обратно няма - всичко е заето с месеци напред , а дори и след месеци пак ще бъде заето.

Тръгнах по други места , на едно от тези места ми казаха че са категорично против мануелно "стискане" , и ползвали само ултразвук. Добре , казах. Е , лицето ми е доста зачервено за половин ден. Почиства се , да , но не перфектно. А , и нещо друго не ми хареса - преди ми правеха дарсонвал през марля , а там ми поръсиха обилно лицето с бебешка пудра , или сулфатиацол - не знам , и аз се притесних , не запушва ли порите . След това не измиха пудрата , а направо сложиха маска.
Ходих и на друго място - там пък ми казаха че само с ултразвук било абсурд да се почисти всичко....Мануелно , но толкова грубо , че не искам да ходя повече там. 

И така , реших да се поразровя и да разбера аз къде е истината .
И ако има някой от Пловдив , приемам препоръки за салон и козметичка , ще бъда благодарна !

# 8
  • Мнения: 372
Възможно ли е да се почисти ефективно лице в домашни условия и как го правите?

# 9
  • Мнения: 830
Правила съм го , не е особено ефективно , но и това е вариант . Аз правех така , ако някой знае по-добър начин , да каже . Измива се лицето, може и пилинг да се направи , правиш си парна баня с лайка и други билки , но главно лайка - като заври и поври малко , се сваля от котлона , завиваш си главата над съда с хавлиена кърпа и седиш докато лицето се изпоти. Не трябва да е твърде горещо , или да си над клокочещата пара . Взимаш  яко огледало - увеличително , и с пръсти , около които е намотан бинт или салфетка за лице , почистваш порите. После трябва да се затворят порите с подходяща маска , добре е и да е антисептична , може след това да се обтрие лицето с кубче замразен чай от лайка. И слагаш обичайният крем.  Какво пречи и да си направиш масаж с масло - звучи не на място за мазна кожа ,  но е много добре , само не знам кое масло ,  но има такива за мазна кожа и антисептични.

Даже мисля да се върна към това , като си купя хубави продукти , да речем , на Collin , за целта. Лицето ми няма да е зачервено като след последните ми експерименти по салоните. Обаче , ще липсва дарсонвала и пилинга с елктрическата четка .

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Момичета в темата за Перфектната кожа има една много хубава и изненадващо ефикасна маска за лице, която има и ефект на почистване на черните точки - Маслена баня. В темата я има подробно описана, но в общи линии се състои в следното: след къпане лицето се намазва с някакво естествено масло / бадемово, от гроздови семена, жожоба, сусамово, зехтин, рециново масло ... / и се покрива с намокрена в гореща вода хавлиена кърпа. Кърпата може да се намокри неколкократно. Аз имам тук-там черни точки и маслената терапия ми действа идеално - разширените пори са ми доста по-малко и по-малки  Hug

# 11
Кажете някой салон в Пловдив за ултразвуково почистване на лице......че съм от скоро тук и незнам нито един,пък искам да си направя Wink Благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 3
запис Simple Smile и аз

# 13
  • Мнения: 830
Извинете за закъснението .
За госта -
салон Дареа , срещу стадион Христо Ботев , на бул. Източен - 47-49. Намира се във вход на кооперация , до едно  магазинче за кафе и прочие , на 2ри   етаж . Ето телефона 260 408 , мобилен на козметичката 0889 944 359

Аз все още се питам обаче , това ли е по-добрият начин , има ли вредни ефекти и т.н.......

# 14
Ох...абе какво да ти кажа...прочетох на няколко други места ...абсолютно никой не е доволен от ултразвуковото!Немога да съдя по 7-8 мнения....но все пак ......Казват че трябва да ти е спокойно лицето.В смисъл да нямаш активни пъпки.А ако имаш - само зверско стискане!Незнам,ще разпитам още но.....А относно салона, аз съм до стадиона така че лесно ще го намеря Wink Мерси за инф.

Общи условия

Активация на акаунт