Пак проблем с гърдите

  • 1 845
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Преди седмица почувствах болки на ареолата точно до зърното ми.Съблякох се да видя,какво става и установих,че мястото беше леко подуто и много чувствително.Болките продължиха през целия ден,но на другия ден изчезнаха и в забързаното ежедневие,така и не отидох на лекар.Но от вчера,пак започнаха ooooh!Когато погледнах и се опипах и понатиснах,излезе малко гной/не от зърното а от страни на него точно/.След обстоен преглед пред огледалото установих,че гърдата ми е леко подута и зърното ми е във форма,която не е типична за гърдите ми.Днес цял ден ходя по една широка и много тънка блузка и дори не си помислям за сутиен,защото и от допира на блузата изпитвам болка.Оказа се обаче,че си напипах топченце,което започва от там дето излезе гнойта до под зърното.При опипване боли още повече ooooh!
Ако някой е имал подобен проблем,моля нека да пише Praynig
Чудя се дали е киста?И да чакам ли работните дни или да се обадя направо да ме погледне хирурга ми newsm78

# 1
  • Мнения: 3 830
Недей да чакаш в никакъв случай. Направи изследвания, за да се установи какво е. Дано да не е нищо сериозно.
Успех. Praynig

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
това не е хубаво, отивай при джипито си, а от там или на мамолог или на гинеколог.

# 3
  • Мнения: 3 830
това не е хубаво, отивай при джипито си, а от там или на мамолог или на гинеколог.

На гинеколог пък защо?  newsm78

Искай си направление от личния за мамолог. Искай да ти направят изследвания, не просто да те прегледат и да ти изпишат лекарства. Peace

# 4
  • Мнения: 2 657
Ох,момичета...Тук имаме едни лекари,та няма що....Смятам,че няма смисъл да ходя на гинеколог,защото доста съм ги обиколила и не съм очарована от тях.Мамолог тук няма,в сряда ще запиша час за при Свещаров,но кой знае кога ще дойде...
Аз съм претърпяла две операции сна фиброаденоми,но на другата гърда и не съм усетила никакъв дискомфорт по времето когато ги имах.А туй чудо сега,ме боли...Затова смятам,че единствено мога да се доверя на хирурга,който е в час с мойте проблеми.
Смятам,ако днес не ми премине болката,още утре да му се обадя и да отида при него в болницата,ако е на смяна.

# 5
  • Мнения: 4 700
Щом си имала вече две операции, zначи zнаеШ и при кой да отидеШ на консултация. Мисля, че е най добре да те видят първо на ехограф. А такива болки, каквито описваШ аz имам всеки месец преди да ми дойде. Но пък гной никога не съм имала.

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Писах гинеколог, защото при нас в прованса личните правят така, дават направление за гинеколог, а той за мамолог. Правят профилактичния тактически, с един куршум два заека....абе селски тарикати.

# 7
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Писах гинеколог, защото при нас в прованса личните правят така, дават направление за гинеколог, а той за мамолог. Правят профилактичния тактически, с един куршум два заека....абе селски тарикати.

От 2005-2006 беше променена процедурата за издаване на направления за мамолог понеже касата нямаше пари да плаща на осигурените възможността да отидат при специалист мамолог.Затова и касата усложни процедурата - личен лекар от там при гинеколог или хирург който да издаде направление за мамолог.И в случая по-добрия начин е човек да отиде на частно.
От февруари 2009 се върна правото на личните лекари да дават направления за мамолог директно,като се запазва и правото направление за мамолог да издава и хирург или гинеколог.Така че в случая,че Личният лекар е изчерпал направленията направление за мамолог може да се получи от хирург или гинеколог.Но реално по-добрия случай е ако няма направление личния лекар да се отиде на частно при избран специалист мамолог.
Д-р Свещаров е добър специалист.

# 8
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Ох,момичета...Тук имаме едни лекари,та няма що....Смятам,че няма смисъл да ходя на гинеколог,защото доста съм ги обиколила и не съм очарована от тях.Мамолог тук няма,в сряда ще запиша час за при Свещаров,но кой знае кога ще дойде...
Аз съм претърпяла две операции сна фиброаденоми,но на другата гърда и не съм усетила никакъв дискомфорт по времето когато ги имах.А туй чудо сега,ме боли...Затова смятам,че единствено мога да се доверя на хирурга,който е в час с мойте проблеми.
Смятам,ако днес не ми премине болката,още утре да му се обадя и да отида при него в болницата,ако е на смяна.

Д-р Свещаров е добър специалист.За кой град става въпрос защото казвате,че незнаете кога ще дойде?Ако нямате как да се консултирате с мамолог се консултирайте с хирурга който ви е оперирал.Но по-добрия вариант е при проблеми с гърдите да се консултира жената директно с мамолог.Да се направи клиничен преглед - опипване на гърдите в различни положения на тялото и ехографско изследване.

# 9
  • Мнения: 2 657
Благодаря ви за съветите Hug
Аз съм от Видин и поради предишните пробеми съм ходила и на мамограв и ехограф.Посетих и Гаврилов,посещавах и гинеколози,само заради снимките,но ми писна заради една снимка,да слушам като малоумна всеки път едно и също-така практикува прословут видински гинеколог Hug
Надявах се,че може би някой е имал подобен проблем и може да предположи какво е това.
Утре ще звъня на хирурга,дано да е дежурен да ме види и ще пиша Hug

# 10
  • Мнения: 1 572
Да използвам темата и да попитам някой знае ли нещо за д-р Попов - мамолог в Токуда. На търсачка ми излизат много лекари с това име и ми е трудно да се ориентирам.
Имам записан час за утре при него, препоръчаха ми го от регистратурата на отделение Обща хирургия.

Общи условия

Активация на акаунт