Пътуване с 2г дете -Испания!

  • 717
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Много се извинявам за тъпите въпроси които ще ви задам, но моля ви да споделите с мен! Praynig За първи път ще пътувам със самолет със сестра ми и детето ми на 2г! Въпроса ми е какво трябва да знам спрямо детето ми и за какво да съм подготвена? Дори не знам какви въпроси трябва да ви за дам, за което пак се извинявам! Има ли опасност да му стане нещо на детенцето ми, в смисъл да се уплаши и да посинее и да не мога да го успокоя нещо такова не знам и аз! На връщане ще сме със кола  което означава че трябва да вземем седалката за кола с нас  в самолета , разрешено ли е? Какво друго да питам .......... просто каквото знаете те и се сетите моля ви да споделите! Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 116
ами наи вероятно ще спи в самолета,няма за какво да се тревожиш,в наи лошият случаи,като кацате може да го заболят ушите и да поплаче,синът ми е летял сам на 2 год. Peace

# 2
  • Мнения: 469
Благодаря ти много за отговора! И браво на малкия ти герой! Hug

# 3
  • Мнения: 1 014
И моят син летя на 2 години. Ти най-добре си познаваш детето. Моят е малко плашлив и затова му бях взела един хомеопатичен сироп, който действа успокояващо, но не се наложи да го ползваме. Наистина малко поплака от двигателите на самолета, докато се качвахме, но аз съм си виновна - изчаках цялата опашка, вместо да избързам напред. Веднага щом като влезнахме в самолета се успокои. При кацането малко го заболяха ушичките, но само помрънка малко.
За столчето - мисля, че ще трябва да го чекирате като багаж, детето на може да стои в него по време на пътуването. Моят си стоя на седалката завързан с колана. Ако сте и с количка - взимат я непосрадствено преди качването в самолета и после ти я дават при слизането още, а не с багажа. Тя също обаче се чекира.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добре ще е да имаш подръка нещо за пиене, и да му дадеш при излитане и кацане, така от рязката промяна в налягането няма да го заболят ушичките.  Peace
Не знам с коя компания ще пътувате, но обикновено майки с деца ги пускат първи. Ако нямате номерирани места, както е при нискобюджетните компании, седнете по-напред; а ако се чекирате и дават места,  искайте да ви сложат по-напред. (Там шумът от двигателите е малко по-лек.) Wink

Ако полета не е вътрешен, предполагам имаш декларация, че бащата позволява извеждането на детето извън страната (казваш, че ще пътувате с лелята).

# 5
  • София
  • Мнения: 9 900
Освен нещо за пиене, работа върши и бонбонче за смучене, дъвка и въобще, нещо с което да преглъща постоянно. Нашето хлапе понася по-добре от мен излитане и кацане, мен често ме болят ушите. Няма от какво да се притесняваш, вземи му книжки или някакви играчки, за да се забавлява, полетът до Испания (в случай, че пътувате от Бг) не е кратък и на децата им става скучно, освен ако не заспят.

Общи условия

Активация на акаунт